Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Fulgi de nea, decembrie 2014 - cap. 5


Recommended Posts

  • Răspunsuri 1,7k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Anda, sa stii ca si Iulia tot in brate adoarme. O legan asa usor la orizontala si in 5 minute gata.

Eu inca nu mi-am pus problema sa o dezvat. De exemplu peste noapte isi bea biberonul sus pe perna, ii da drumul cand se termina se arunca la propriu pe burtica si adoarme la loc. Ziua insa nu.

Cand am mai lasat-o cu mama sa doarma, o tinea in brate stans la piept, fara sa o legene si adormea.

Totusi eu prefer varianta asta decat pe picioare. Nepotelul meu pe la 1an si jumatate se trezea noapte se punea in fund si ii punea sora-mii perna pe picioare ca sa-l mai legene. Asta pana cand a pitit sora-mea toate pernele din casa, si baiatul s-a asaptat imediat, ba chiar a dormit si toata noaptea.

Ai incercat sa-i dai o paturica, un plus pe care sa le tina doar pentru culcare?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Are un iepuras moale de dormit, cgestia r ca daca făcea asa mereu eram obisnuita.. dar ea adormea linistita, cu noi sau fara noi in camera... a fost o situatie exceptionala cand au dat dintii si voia in brate ca o dureau si apoi cu gatul :( dar se pare ca u a placut ... am facut treaba buna.  :))

Poate zc si eu ca mai creste și înțelege mai multe. ...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ce mi-as dori si eu sa zica Iulia mami. In afara de cateva onomatopee nu zice mai nimic.

Odata am insistat la masa sa zica mama: la care ea nervoasa bete in masa si zice ta-ta [batcap]

Ioana e bine- scrie cifrele 7 si 8. Maine asteptam rezultatul uroculturii.

Acum, banuiesc ca este si o cauza psihologica- ii este teama sa nu greseasca la scoala, sa nu o cert eu ca greseste sau ia nota mica (Doamne fereste- eu nu fac din astea). Nu stiu de unde este teama asta a ei. Ea vrea sa fie cea mai buna si nu are deloc incredere in ea. Trebuie sa lucrez la stima de sine.

In astea 3 zile cat a lipsit, vineri eu am fost la scoala sa iau caietele sa scrie ce a pierdut. Vreau sa zic ca nu am ajutat-o deloc, decat i-am citit enunturile si in rest a lucrat singura.

Acum sa vad ce metoda gasesc sa o ajutam sa treaca peste pragul asta, pentru ca daca ii va mai fi vreodata rau sa nu cumva sa ascunda de teama ca o cert sau nu o cred.

Complicat cu copiii astia [batcap]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetele! Nu am mai scris de mult! V-am mai citit din cand in cand!

Eliza e domnisoara mea! Are cam 9 kg...si vreo 70 cm! Este foarte vioaie! Sta in picioare toata ziua! Incearca sa mearga singurica dar inca nu ii ies mai mult de 2 pasi!

Inca o alaptez ... mancarea solida o papa binisor! Nu mai manaca pasat decat anumite macaruri...restul bucatele!

Va citisem de adormit...ea de mica adoarme decat in brate! Ctaeodata doarme cu noi ..cateodata in patutul ei! Depinde de cat de tare plange :))! Nu adoarme niciodata singurica si nici nu preconizez ca va adormi in viitorul apropiat!

Va pup si o sa incerc sa intru mai des ! :*

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...