Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Fulgi de nea, decembrie 2014 - cap. 5


Recommended Posts

  • Răspunsuri 1,7k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Buna,

Lory- ce surpriza frumoasa ca ai mai intrat prin casuta pe la noi. Te asteptam mai des sa ne povestesti de mica domnisoara cu personalitate. [flo2]

Anda- vroiam sa te intreb cum este aroma de violete din dropsuri? Nu pot asocia cu nimic gustul si nici nu am incercat vreodata. De fapt nici nu stiam ca exista.

Fetelor care ati nascut ca si mine in post, vroiam sa va intreb voi cand rupeti turta/ taiati motul?

Noi ne-am gandit sa facem pe 27 decembrie, ca sa treaca postul. Oricum mergem undeva, in niciun caz acasa.

Astazi vine doamna care va sta cu Iulia din ianuarie si am de gand sa dispar putin din peisaj sa fac niste cumparaturi ca sa ramana ele doua. Nu e prima data cand vine, se cunosc putin si data trecuta nu a mai plans cand a vazut-o. [pk]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Turta.. acasa :) pe 27, si restaurant ceva pe seara,  fara copil, ca si asa va fi agitata de multa lume și agitatie, nu vreau sa o mai duc si in loc nou!

Bine,,de fapt la mama acasa, ca sa nu fac eu curățenie :))

Ce bine sa se acomodeze Iulia, e ok doamna?  Eu mai caut dar nu dau in branci ca nu prea am încredere in nimeni...cel mai bine ar fi o mama a unei prietene, sa o cunosc de mult... dar cea ideala s-a mutat in buc...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Despre bomboanele de relaxare.. cr sa spun, deja doua persoane care au gustat au zis ca parca mananca parfum :((

Daca stii cand eram noi mici erau nistr sapunele rotunde mici,  miroseau a violete... cam asa sunt bomboanele..dar se pare ca nu tturor le place aroma, eu sunt innebunuita!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Tot pe principiul de curatenie si agitatie in casa facem la restaurant. Dar o sa o luam si pe ea cu noi pentru ca va fi undeva in jurul pranzului.

Ne-am gandit sa comandam cateva platouri( in functie de invitati) si la felul 2 fiecare sa-si comande ceva din meniu. La final tortul.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Doamna este foarte calma si domoala. A mai avut grija de un copilas de la 8 luni, deci am incredere. Am gasit-o prin doamna care o aduce pe Ioana de la scoala.

S-au descurcat acceptabil, in sensul ca aplans putin, dar nu am intervenit eu deloc.

Acum m-am intors si ii da sa manance, mai vrea, mai comenteaza dar per ansamblu e ok.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ah mie mi e asa un nechef de vanzoleala,  dar trebuie ca avem și familie mare su multi prieteni si in general e bine cand avem pe cine ne baza, asa ca trebuie sa mau iesim si noi "la mal" cu ceva, in acest caz organizare petrecere :)

Doar ca ma simt obosita si mi se pare ca i sa ma oboseasca mai tare... dar posibil sa fie si o prejudecata și sa mi para rau dupa ca am gandit asa acum! :)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna!

 

V-am mai citit dar nu am avut mare lucru de spus. Sunt necajita ca vineri incep serviciul. Nu am niciun chef si ma gandesc cu tristete ca nu o sa mai stau cu piciul meu toata ziua.

 

Nu am reusit cu intarcarea, plangea ft rau dupa tzatzi asa ca o sa.i mai dau o perioada, dimineata si seara.

 

A inceput sa pape mai bine mancarica, inclusiv carnita. Pasat nu.i mai dau decat cand ii fac avocado.

 

Ii merge gurita toata ziua, are cuvinte noi pe care le tot repeta, ma uimeste tot mai mult pe zi ce

trece. 

 

Sta numai in picioare, faci ture in patut, da cu piciorul in tot ce prinde, merge pe langa pat tinandu.se cu o mana de marginea lui, uneori isi da drumul si face cativa pasi.

 

Noi nu ne grabim cu motul, probabil ca vom face la anul...am inteles ca se poate pana pe la 3 ani.

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...