Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Fulgi de nea, decembrie 2014 - cap. 5


Recommended Posts

  • Răspunsuri 1,7k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

:) azi am întrebat medicul și mi a zis ca e ojk sa ii dau catina cruda.. ii trec prin sita cateva fructe si le amestec cu piureul de fructe de dimineata...

Azi am inceput, ca am gasit catina proaspata .... 

I rugăminte: cum sa păstrez eu catina asta cat mai bine macar 10 zile aa îi pot da...la frigider? Spalata înainte?  Daca o usuc nu mai am ce stoarce,  daca o congelez ma gândesc ca adio vit.c ...?!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vai Anda cand aud de catina, de beneficiile ei terapeutice ma tot gandesc ca poate imi fac curaj sa o incerc si eu. Zic curaj ca nu prea ii suport mirosul-mi se pare asa intepator.

Totusi soacra mea o spala si o pune in borcanele de 400gr in frigider. Dupa ce impliniste Tami un an poti sa o amesteci cu putina miere.

 Chiar acum folosesc crema cu catina care e pt funduletul copiilor pt tratamentul cosilor. Pentru ca da, odata reaparuta menstruatia am reintrat la pubertate:))cu cosuri inainte de CM. Dar vad ca aceasta crema e ok.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna!

 

La multi ani sarbatoritilor micuti si mari!  [flo2]

 

 

Anda, de vreo 3 ani am inceput sa consum catina, fie simpla fie cu miere.

Cumpar in jur de 5 kg...o spal si o pun in pungute, in congelator. Scot cate o punguta, pe care o tin apoi in frigider pana o consum.

 

I.am dat si lui Matei de cateva ori apoi m.am oprit ca citisem ca este "energizanta" si am zis ca il agit prea mult.

 

Sapt viit mergem la vaccin.

 

 

Of...e atat de greu fara Matei cat sunt la serviciu  [batcap]  

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mulțumesc pentru sfaturi!

 

Te cred, Daisy, si eu plec, dar mai putin , zilnic si cans ma întorc am prostul obicei aa ii cumpar mereu ceva... zic prost ca nu mai avem efectiv loc de jucarii...dar cred ca ma simt intr-un fel mai repede acasa sau mai putin vinovata  [fri]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna,

E greu Daisy la inceput, dar incet incet te vei obisnui cu noul program, ca sa zic asa. Asa eram si eu la Ioana, cred ca o sunam din ora in ora pe mama sa verific ce face.

Important este ca Matei sta si o accepta pe bunica, care sunt sigura ca il vede ca pe centrul universului, ca asa sunt bunicii. [flo2]

Din pacate, eu am fost nevoita sa  apelez la o doamna, care de altfel este foarte draguta, calma, care a mai vazut de copilasi asa mici, dar pe care ieri Iulia a respins-o cu desavarsire. Efectiv m-a ingenunchiat plansetul ei(desi eu eram in alta camera, tocmai ca sa-i ofer timp de adaptare cu doamna), si a trebuit sa intervin. A plans atat de tare pana s-a inecat si a varsat. Si nu am asteptat mai mult de 10 minute dar, plansul ei crestea in intensitate.

Maine va veni din nou si am convenit sa stam impreuna sa ne jucam, dupa care luni sa stea cu ea in timp ce eu voi merge sa o iau pe cea mare de la scoala, pt ca doamna care o aduce are luni treaba.

Cu Dumnezeu inainte, ca efectiv ieri nu mai eram in stare de nimic cu gandul ca eu va trebui sa incep servicul si Iulia inca nu s-a adaptat cu doamna...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Geuta, mult succes cu bona!! Mie mi e o groaza sa ma gandesc cu cine o las cand va merge si va cotrobai peste tot.. caut bona dar nu am fost incantata pana acum de nimeni... trebuie cineva energic dar atent, cunoscut... ooof! 

E bine totusi ca ai gasit pe cineva :)

 

Mamici, poate exagerez eu, dar parca acum, la un an se poarta mai... logic cumva, mi se pare ca face actiuni mai gandite... :)) bine repet, posibil sa fiu subiectiva :))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...