Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Fulgi de nea, decembrie 2014 - cap. 5


Recommended Posts

Azi vine din nou doamna, tineti-ne pumnii.

Doamne, sper sa se acomodeze, daca seamana insa cu mine sau cu cea mare (careia si acum ii este teama ca nu mergem dupa ia la scoala si ramane singura acolo) va fi greu.

Anda- nu esti deloc subiectiva, si eu am observat la Iulia ca gandeste anumite lucruri- de exemplu apuca constient lucruri si le muta dintr-o parte in alta, incearca sa imbine cuburi... Ieri m-a uimit ca se juca cu trusa de doctor a sora-sii si dupa ce a terminat le strangea sa le puna la loc. De fapt, cred ca le punea ca sa aiba de unde sa le scoata [clo]

Oricum se maresc si ne vor uimi din ce in ce mai tare [pk]

Alis, tu ai inceput serviciul, sau stai cu Teuta pana la 2 ani?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,7k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Deci....

Azi a fost un pic mai bine, in sensul ca a acceptat sa manance de la doamna, ba chiar s-a si jucat putin cu ea.

Daaaar,ma cauta tot timpul si smecherica statea cu caputul pe picioarele mele(ca sa puna sare pe rana:((  ) si radea la doamna. N-a acceptat deloc sa o ia in brate, insa sper ca data vitoare sa fie mai bine.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Doamne ajuta, Geuta, sa se obisnuiasca :) Eu am facut un mic scenariu gen "salvare" ca sa nu bazaie Tamara la alte persoane.. adica o pun in pat sau fac ceva ce nu i convibe, plec din camera sau depinde.. si vine bunica de ex. Si salveaza fata din pat si o ia in brate.. si asa accepta.. ca altfel nu se da la altcineva in brate daca sunt eu disponibila...

 

Edit: sau mai chinuiala cu ceva ce vrea.. daca vrea apa sau o jucarie anume, i-o arat si nu ii dau, ies si iar vine mamaie si "salveaza" fata... sa nu se usuce de sete...:))

Poate pare din afara ca imi chinui copilul,  :)) dar nu e chiar aaa jale ca acum se bucura tare cand o vede pe mamaie, intinde mainile spre ea, a inteles ca si mamaie e folositoare la ceva :)

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eeh, sper sa reusiti repede !

La mine degeaba e tamara prietenoasa cu bunica, ca bunica nu o poate pune in scaunul de masa, nici in carut, nu o spala la fundulet , nu stie sa i faca lapte... 

Probabil e responsabilitatea mea, ca n-am îndrăznit sa o rog sa ii dea ea sa manance pana acum, si a fost/este cel mai comod pt toata lumea  asa... ca eu sa fiu singura cu autoritate in fata ei....

Asa ca si eu trebuie sa caut o bona...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Atunci e mai complicat si la tine:((

Sa stii ca eu am renuntat la spalatul la fundulet cu doamna. Adica pana o sa vine ea definitiv in ianuarie o spal eu dar, dupa aceea o sa o stearga cu servetele umede. Nu de alta dar Iulia atat se misca, chiuie sub apa ca uneori trebuie sa fiu pe faza repede sa nu Doamne Fereste sa o scap [batcap] . Asa ca elimin stresul asta pri folosirea servetelelor. Din pacate trebuie sa mai facem si compromisuri.... Dar, norocul meu este ca mai face si la olita.

Referitor la mancare o sa o aiba pregatita de mine de seara, doamna decat sa o incalzeasca. Incerc pe cat posibil sa-i pastrez aceeasi rutina ca si cu mine referitor la orele de masa, joaca, somn- sa nu o bulversez mai rau.

Sper sa gasesti pe cineva care sa te avantajeze si profesional si material, ca sa zic asa. Ca am auzit la unele prietene niste scoruri, ca mai bine o dai la o gradi particulara decat sa platesti o bona.

Alis, a stat Teuta la cand i-a taiat perisorul?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 Buna Geuta. Teutei nu i-am taiat perisorul pt ca inca nu i-am rupt turta.A fost cu zilele acelea libere si nasii au fost pkecati. O sa-i luam motul pe 26 dec. abia iesim si din post. Si am mai avut un eveniment neplacut in familie(nepotelul -baiatul fratelui meu care e nascut in aceeasi zi cu Teuta a suferit un accident de masina pe 27 nov si este si acum ib spital) si nu puteam fi cu totii. Teuta are parul foarte rar cred ca o sa o tund 0 dupa mot. Va pup!

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...