Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Fulgi de nea, decembrie 2014 - cap. 5


Recommended Posts

  • Răspunsuri 1,7k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Cum creste?? Se lungeste sau cum??!!

Ce de jucarii... care mai de care! !

 

Tamara a primit hainute, strampi , ca ii rămăseseră mici si un trenulet din cuburi.

 

Ei ii plac cel mai mult cartile , cartonate sa poata sa dea paginile. .. sta si o jum de ora si rasfoieste o carte !! Dar sunt cam scumpicele astea de copii de calitate!! O mica avere .... daca as calcula! :))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pai are o lingurita cu care o hraneste cu cereale si dupa ce mananca zice: Mami uite cat am crescut [batcap] .Are de fapt niste senzori si cu ajutorul linguritei se lungeste dupa care revine la normal.

Si Iulia are 2carticele din acelea dar nu o incanta decat sa le roada. Si eu am remarcat preturile la jucarii si hainute de copii. Noi avem noroc cu nepotelul ca ne mai imprumuta din jucariile lui,ca altfel era cam groasa treaba cu 2copii. Chiar acum ne-a imprumutat un antemergator ca sa inceapa puturoasa sa prinda incredere si sa devina bipeda [:-)))] . Nu prea vrea sa mearga singurica si nici nu vrea sa zica macar mami. Vorbeste pe limba ei ...., insa am remarcat ca acum daca vrea ceva vine si ma ia si ma duce unde are nevoie.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

I am pus deunazi ghetute in picioare,  be a luat nasa pt turta si nici n a mai vrut sa se ridice in pocioare cu ele... [batcap]  ca ei ii place sa si rulruleze degetele si talpitălpile cand se ridica..   nnici nu stiu cum e mai bine,  sa o obisnuiesc ccu ele sau să o  las cum ii place ei ?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Carti cartonate avem muulte dar mi e teama sa o las singura cu ele in pat ca se urca pe ele :)) am tot cautat solutii sa fie mai jos si am schimbat salteaua cu una mai joasa, dar oricum in picioare la marfinea patutului, ii ajunge marginea la baza gatului... daca se ridica pe vf sta cu coatele pe margine linistita :)))ea..... eu nu asa linistita...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

I am pus deunazi ghetute in picioare, be a luat nasa pt turta si nici n a mai vrut sa se ridice in pocioare cu ele... [batcap] ca ei ii place sa si rulruleze degetele si talpitălpile cand se ridica.. nnici nu stiu cum e mai bine, sa o obisnuiesc ccu ele sau să o las cum ii place ei ?

 

Ghetutele ii acopera si glezna?

Daca da s-ar putea ca asta sa o incomodeze ca nu mai poate fi la fel de flexibila. De altfel ne-a explicat ortopedul ca ar trebui sa evitam incaltamintea cu glezna pentru ca le impiedica mobilitatea.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...