Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Fulguleti de Ianuarie 2015 cap 5


Recommended Posts

delia avea sapt trecuta 6100 :))) e domnisoara...isi mentine silueta..avem cei mai frumosi bebei...eric are fata de strengar...:*

Sa-ti traiasca Deliuta :) Asa...bravo...sa o faca mami fotomodel :) 

Daaa...Eric e un strengar. Aia e fata lui razacioasa iar eu ma topesc toata cand rade sau zambeste :)) [il]  [il]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 352
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Fetelor, o salteluta ca a Veronnei avem si noi dar mi se pare ca Eric incepe sa se plictiseasca de ea. Chiar, voi ce tip de jucarii mai luati bebelinilor? Eric e fascinat de tv dar nu il las sa se uite. Imaginile sunt prea intense pt. ochisorii lui. M-am gandit sa-i iau un mini-laptop sau mini-tv...pt. copii. Ceva cu imagini si sunete. Aveti asa ceva? Ce altceva ati mai cumparat in materie de jucarii?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eu o las si la tv...stiu k nu e bine dar altfel nu ad putea sa fac nimic...de asta ma gandesc la saltea...noi avem zornaitori,inele de dentitie,si youtube :))) cantece pt copii,asa ne intretinem...aaaa si fetzele noastre care trebuie sa se maimurareasca toata ziua

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, o salteluta ca a Veronnei avem si noi dar mi se pare ca Eric incepe sa se plictiseasca de ea. Chiar, voi ce tip de jucarii mai luati bebelinilor? Eric e fascinat de tv dar nu il las sa se uite. Imaginile sunt prea intense pt. ochisorii lui. M-am gandit sa-i iau un mini-laptop sau mini-tv...pt. copii. Ceva cu imagini si sunete. Aveti asa ceva? Ce altceva ati mai cumparat in materie de jucarii?

Si eu il las pe Remus la tv, dar nu mult. Dimineata si spre seara un pic, in rest e cu jucariile lui. Are si saltea dar deja s-a plictisit de ea, are si un fel de bara plina de jucarii si de aceasta e plictisit. Are multe jucarii cu animale care le capat au pt dentitie si acelea le mananca de zor. Jucariile cele mai bune sunt : suzeta si mana  mamei :))) Le tot invarte si le suceste.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bine v-am regasit!

 

Noi am fost plecati de vineri pana aseara la Brasov, la bunicii din partea lui tati...

Un drum pe care de obicei il faceam in 5 ore (Constanta-Brasov) de data asta l-am facut cam in 8 ore... cu opriri pentru papa, cu oprire in Ikea in Bucuresti pentru schimbat... bebe s-a comportat ft bine la drum... a mancat, a dormit, ne-am jucat... iar la Brasov a fost un scump. A stat in brate si s-a jucat cu toata lumea, a primit un patut cadou de la bunici, sa aiba cand mergem acolo, sa nu il obisnuim cu noi in pat... duminica a fost la biserica la impartasit, de Rusalii, si Buni s-a imbracat in costum traditional si l-am  imbracat si pe el in ie si pantalonasi albi... o mandrete de flacau...

 

In alta ordine de idei, se joaca din ce in ce mai mult, ii place sa se uite pe pereti, la tablouri, si in parc urmareste porumbeii... avem si noi salteluta de activitati, din aceea cu arcade, si ii pun deasupra, la intersectia arcadelor, un elefant albastru care este jucaria lui preferata si impinge cu picioarele in arcade pana il darama si ii vine pe fata... distractia lui preferata. Mai avem zornaitoare... iar ieri i-am luat din Ikea o paturica cu un iepuras, numai buna de molfait. O spal si i-o dau.

 

Azi am fost la vaccinul de 4 luni, i-a dat si Rotarixul pentru Rotavirus, a fost tare cumintel si acolo. Il urmaresc azi sa nu faca febra. Azi, la 4 luni si 10 zile, are 66 cm lungime si 7,800 kg greutate.

 

Toti bebelusii de ianuarie sunt superbi... numai buni de rontait. Lui Mihnea ii place la nebunie sa il dezbrac de pantalonasi si sa il "musc" de copanele si de talpite... se gadila si rade cu spume...

 

Pediatra ne-a zis azi ca putem sa incepem diversificarea (al meu e aproape exclusiv pe lp... nu mai vrea san si nici nu prea mai e laptic) cu piure de legume (morcov, radacina de patrunjel si de pastarnac si dovlecel fara coaja si seminte)... dar nu ma prea grabesc. Macar sa faca 5 luni am zis. Ne-am luat aparat de la Philips Avent de gatit cu aburi si are si blender... o sa incepem dupa 5 luni sa ii facem. Deocamdata ia ft bine in greutate, nu m-as grabi.

 

Va pupam pe toti, sa aveti zile frumoase de inceput de iunie. La Constanta e deja caaaald!!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Remus are 5 luni si mie nu-mi vine sa cred cand ma uit la el cum a fugit timpul :) 

 

La multe luni la toti bebelusii ! si sa fie sanatosi si zambitori.

 

Noi de 1 iunie am fost la mama la tara, si am stat toata ziua la aer afara. A fost foarte bine, am mancat si am dormit afara la racoare.

 

Mie mi-a prins tare bine iesirea ca sunt un pic deprimata. Sambata am primit nota de la Agentia de asistenta sociala ca au nevoie de alte documente pentru indemnizatia de copiil si mi-a picat toata starea. Ma gandeam ca luna aceasta imi intra banii dar asa se mai amana cu o luna si pur si simplu ratele mele nu inteleg asta. Nici alocatia de copil nu mi-a intrat inca. Voi ati primit???Stiu ca e absurda sa fii deprimata din cauza asta dar pur si simplu totul costa.

 

EU acum vreau sa-i cumpar cuburi de bebelusi si o carte de bagat in gura. Eu am centrul de activitati, caruciorul si scoica de pe olx toate.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mie alocatia imi vine din martie... am depus in februarie actele.

Iar pentru indemnizatie am depus in aprilie, dupa Paste, si am inteles ca in iunie ar trebui sa primesc retroactiv.

Pentru alocatie am depus in aprilie si inca nu a intrat.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...