Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Fulguleti de Ianuarie 2015 cap 5


Recommended Posts

  • Răspunsuri 352
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Buna seara mamici si pitici  [flo2]

 

Si noi studiem oferta de scaune ,ne gandim sa achizitionam unul desi nu sta inca in fundulet. Nici saltea de activitati nu avem,doar carusel (vreo 3 tipuri). 

Ieri am facut vaccinul de 4 luni si rotarixul. Nu a avut nici o reactie adversa,le-a tolerat f bine. Pediatra ne-a sfatuit sa mergem pe schema veche de vaccinare ,argumentul fiind ca e testata si a functionat f bine. Asa ca urmatorul vaccin va fi la 6 luni,noi le cumparam ,nu am mers pe vaccinarea prin med de fam.

Eu am inceput serviciul,a ramas tati acasa si se descurca f bine. Ultimul lucru pe care il fac inainte sa ies pe usa,este sa-i dau sa manance si lipsesc vreo 5-6 ore ,timp in care pitica accepta sa manance din bibe vreo40 ml de 2 ori,asa ...la limita de supravietuire,iar cand vin acasa,doar apuc sa ma spal pe maini si daca nu-i dau imediat de mancare ,incepe scandalul. Incerc sa o mai lungesc un pic si sa incep diversificarea. Sa vedem cum ia in greutate,deocamdata este putin sub, la 4 luni si jum are 66 cm si aprox 6300g.

 

O noapte linistita si odihnitoare  [mata]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Silver, ma bucur sa aud ca lucrurile merg bine si s-a acomodat cu intoarcerea ta la servici. Si eu in septembrie ma intorc si deja fac un pic de activitate ca sa se mai obisnuiasca cu lipsa mea. La noi e simplu ca noi suntem pe lapte praf dar cand revin acasa si ma vede incepe scandalul:)) ii e dor sigur de mine.

De ce spui ca e sub la greutatea asta. Noi la 5 luni suntem la 7,900 dar suntem baiat si doamna doctor a spus ca stam foarte bine. M-am uitat in cartea Mama si copilul pe grafic si aici spune ca la 6 luni trebuie sa aiba baiatul 7400 si fata 7000 cifre medii, si 64 cm fetele si 65 baietii. 

Noi am inceput diversificarea pentru ca nu isi marea cantitatea de lapte baut si atunci inevitabil nu este nici crestere in greutate. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sanduta  [flo2] spun ca este sub pt ca s-a nascut cu 3400g si la 4 luni si jujum are 6300g,ar fi trebuit la 4 luni sa-si dubleze greutatea. La cm sta bine,are 66cm dar avand in vedere ca eu am1.71 m si tati are 1.87 m ,nu e de mirare ca este un pic peste medie

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Bună dimineața, mămici vesele! Sillver, așa suntem și noi, la 4 luni are 6.5 kg și s-a născut cu 3550 gr. Noi...plecăm la maaaare! !!! În 2 ore vine tati să ne ia:) Doamne ajuta să fim toți sănătoși și să ne simțim bine!

distractie placuta! aveti grija [surf]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...