Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Fulguleti de Ianuarie 2015 cap 5


Recommended Posts

  • Răspunsuri 352
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Buna dimi, fetelor  [:)] . Intrebare: voi folositi aerul conditionat in camera in care sta bebe? Eu stau la bloc, la ultimul etaj, si am constant intre 28-30 grade in casa.

In rest noi suntem bine, Eric creste, mananca si doarme, e pasionat de frunzele copacilor din parc, le-ar rupe si le-ar manca. Mi-e teama sa nu incepem diversificarea cu...frunze  [:-)))]

Vinerea viitoare plecam si noi la mare, 5 nopti. Scoatem gogoshik la aerosoli  [:)]  Sper sa avem vreme buna si sa-i priiasca. Noi am tot mers cu bebe la plimbari (am fost la tara foarte des, la munte etc) si s-a comportat ft. bine: a dormit ca o valiza mica intr-o gara  [:)]

La finalul lunii, cand implinim 5 luni, urmeaza vaccinul - cel de 4 luni dar care la noi e decalat cu o luna - de care imi e tare urat. Eh...trece.

Cred ca incep sa iasa dintisorii ca roade Eric tot ce apuca: degete, pumnishori, jucarii, paturici etc. Deocamdata nu e marait...ceea ce e foarte bine. Sper sa nu ne apuce la mare maraiala si supararile [:)] .

Ah, inca o intrebare: mamicile care alapteaza exclusiv, dati apa bebelusilor? Si daca da, cata apa/zi si cum o dati (biberon, lingurita, canuta...)? Stiu ca lm asigura necesarul atat nutritiv cat si hidratant pt. bebe...dar parca pe caldurile astea i-as mai da cateva gurite de apa.

Va pup, mamici si bebelusi. Sa aveti o zi superba  [flo2]  [flo2]  [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

neata...eu nu folosesc aerul conditionst in camera pt ca la mine e racoare..stau la parter in schimb il folosim pe cel din masina si nu am avur probleme..dar din ce am mai citit poti folosi aerul daca acesta nu bate direct spre bebe sau in timp ce racoresti cqmera sa-l duci in alta incapere..EU NU CRED K MERG ANUL AFESTA LA MARE...STIU K SUNT BUNI AEROSOLII DAR AS GREA CA VARA ASTA SA NU INTRE IN FONTACT DIRECT CU SOARELE...VOM PLECA LA MUNTE IN CONCEDIU...

SI EU ALAPTEZ EXCLUSIV DAR NU-I DAU APA DELOC...DOAR K DIN CAND IND INTRE ORELE DE MASA O MAI PUN LA SAN SI BEA UN PIC DE LAPTE

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...