Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Fulguleti de Ianuarie 2015 cap 5


Recommended Posts

  • Răspunsuri 352
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Apa, rocsanna, ceai doar daca e bolnava. Eu asa o sa fac.

Neata! Mai devreme s-a trezit bebe meu...a stat treaz de la 3 la 4.30,cu chiuit, cantat, jucat...si eu bineinteles i-am tinut companie, apoi de la 7 la 8.40, tot asa cu activitati intense, eu la 5.30 m-am trezit ca a plecat maica-mea si am adormit apoi pe la 6.30,ma si mir cum de mai tin minte orele  [:-)))]  la cat de ametita eram, nici in prima luna nu am dormit asa rau  [batcap] .

Azi cred ca ne baricadam in casa,nu se prea poate respira afara de cald ce e.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

nici eu nu prea ma mai odihnesc noaptea,se trezeste de 2-3 ori,si dimineata la 6.30 ii dispare somnul,incerc sa-i schinv programul ca ea adoarme seara pe la 9.30-10,si de asta se trezeate atat de mimi, poate reuseac sa o rin treaxa pana pe la 11...imcwrc sa vad daca imi iese

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ema cum a fost cu mama ta acasa ? La mine a venit bunicamea o zi si ia dat apa de la robinet  visina si cine stie cand nu eram eu atenta ... Bine ca ne vedem rar ca sigur ma certam cu ea .... I am zis ca ia iesit un dintisor si a zis va pot sa incep sa ii dau mancare pff ma termina psihic ,tot mi o da ca a crescut atatia copii  si ca nu o sa manance mancare daca ii dau numai san ,sau ca trebuie sa stie ca mai exista si altceva inafara de titzi ,i am tot explicat dar nu am cu cine .... Cand i am zis de sare si zahar ca nu o sa primesca a mutit :)) nu stia cum sa reactioneze parca era un mutant in fata ei ...macar ma sustine sotul el imi respecta deciziile .... Ce m am lungit 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna ziua mamicute vesele

eu nu am mai intrat de multicel ca maimuta a fost super agitata, a spart un dintisor si a fost cu tot tacamul: febra, agitatie, greva foamei

si noi papam din ce in ce mai bine, am inlocuit o masa si dupa 6 luni o inlocuim treptat si pe a doua

rocsana nici eu nu ii dau supita, doar piure din legume fierte la abur, fara alte adaosuri lichide, am constatat ca ii place mancarea mai "grosuta", si in fructe ii pun cereale ca sa le fac mai groase ca altfel nu le mananca.

suntem singurele - tati in aplicatie, cea mare in vacanta la bunici - asa ca ne facem de cap - plimbari lungi si daca e veme buna de luni plaja  [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Ema cum a fost cu mama ta acasa ? La mine a venit bunicamea o zi si ia dat apa de la robinet visina si cine stie cand nu eram eu atenta ... Bine ca ne vedem rar ca sigur ma certam cu ea .... I am zis ca ia iesit un dintisor si a zis va pot sa incep sa ii dau mancare pff ma termina psihic ,tot mi o da ca a crescut atatia copii si ca nu o sa manance mancare daca ii dau numai san ,sau ca trebuie sa stie ca mai exista si altceva inafara de titzi ,i am tot explicat dar nu am cu cine .... Cand i am zis de sare si zahar ca nu o sa primesca a mutit :)) nu stia cum sa reactioneze parca era un mutant in fata ei ...macar ma sustine sotul el imi respecta deciziile .... Ce m am lungit

Sa stii ca a fost chiar bine, nu am avut discutii in contradictoriu referitor la ce sa ii dau/fac. Ieri a venit socrella si m-a intrebat daca ii dau apa/ceai. I-am spus ca ceai doar daca e bolnav o sa primeasca, apa nu vrea ca i-am pus in biberon si nu accepta. Socrella cauta sustinere in maica-mea ca pe vremea lor se dadea si ceai si apa..si si....si mama numai i-a spus,  ei e mai multa informatie acum si las ca e bine asa.

L-a distrat pe A, a stat cu el, nu il lasa deloc sa scanceasca, imediat il lua in brate...sa vedem zilele astea daca domnisorul o sa vrea in brate asa mult .

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

cosmina,sunt curioasa cum i-a dat visina...pe mine ma enerveaza de mor oamenii astia...da mi de pare ok sa dea sfaaturi...sa-si spuna parerea..dar sa faca ceva copilului fara stirea mea...m-ar enerva maxim..le-as spune in fata k a doua oara nu mai au ce cauta la mine on casa sau in cazul tau...bunica...nu as mai lasa-o cu copilul

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Visina ia storso in gura direct din copac nespalata ,a doua zi a facut de 3 ori cacuta ,el care face o data la saptamana ma gandesc sa nu fie de la apa.... Oricum a doua oara nu se mai intampla si sotul a zis ca se cearta el cu ea da daca eu nu am curaj ....

   Ema cred ca la iubarit pe A mama ta , a recuperat timpul care la pierdut ....si cel mai important  e bine ca iti respecta deciziile 

  Cred ca ne iese alt dinte e iar  morocanos 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...