Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Fulguleti de Ianuarie 2015 cap 5


Recommended Posts

  • Răspunsuri 352
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Ce liniste pe aici. Se vede ca suntem din ce in ce mai ocupate. Si eu care ziceam ca la inceput e greu...ca nu am timp de nimic  [batcap]

Dar acum am invatat sa ma organizez ca sa le fac pe toate.

Noi am inceput diversificarea...am introdus morcov, dovlecel si patrunjel. A mea mananca din ce in ce mai mult, dar deocamdata nu f mult...mai e mult pana sa atingem 120-140 ml si sa inlocuim toata masa de lapte. Dar o luam usor....bine ca nu face nazuri si papa acolo cat de cat.  [:)]

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

mamici voi cum stati cu somnul de noapte? k eu de ceva timp am probleme,are somnul agitat cu multe treziri maraieli si plansete...nu stiu ce sa-i mai fac...

Eu dau vina pe caldura. Al meu nu plange sau maraie, dar se foieste foarte mult si eu de fiecare data ma trezesc pt ca e in "coasta mea" si il simt imediat. Se trezeste  la 6.30-7...sta pana pe la 8 si un pic treaz, apoi adoarme, uneori mai maraie inainte sa adoarma la ora asta, asa ca eu de cele mai multe ori mai bag 1 ora de somn langa el sa recuperez noaptea,ca sincer dorm mai putin parca acum decat la inceput.

Noi cica am inceput autodiversificarea...cu pasi mici mici...de marti. A gustat ardei gras, dovlecel si morcov, iar acum de dimineata piersica si banana. Le ia in mana, le duce la gura, molfaie/mesteca un pic si gata. Cand se plictiseste (destul de repede) incepe sa faca piure pe masa.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Noi inca nu am inceput diversificarea...i am mai dat cate o gurita de nectarina dar nu ii place.... Deci mai asteptam , vreau sa trec mai intai pe la doctorita sa o intreb cate ceva , sa imi arate tehnica in caz ca se ineaca .... Marti ne ajunge si scaunul si sper sa nu ma tenteze 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata, mamici! Ma mai primiti si pe mine printre voi? Am cam neglijat forumul, in ultima vreme. Recunosc, facebook-ul e mai la indemana, plus ca acolo pot pune si poze :)

Ma bucur cand citesc ca mancaciosi sunt fulguletii. Si Ilinca e la fel. Noi momentan suntem tot la masa de pranz. Initial i-am dat sa manance cat a vrut ea si manca si jumatate de castronel. Dar s-a constipat rau asa ca am luat pauza trei zile si acum am inceput cu supa crema mai lichida si doar cateva lingurite. 

I-am cumparat si un saculet in care dimi.eata, cand mananc eu, ii pun si ei fructe. E extrem de incantata, il molfaie de zor. :) 

Pentru apa u-am luat cana cu cioc si cana cupai tommee tippee dar nu ii plac. Bea din paharut sau din canita de la ikea. Seamana cu mine aici, e mare fan apa.

Luni plecam si noi la mare pt 8 zile. Sper sa fie totul bine.

In carucior sta, dar foarte putin, asa ca tot slingul si manduca sunt la putere.

La ultima cantarire avea 8.8 kg. Cm nu-i mai stiu.

:) am insirat un roman aici, sper ca nu v-am plictisit

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bine v-am regăsit :)

Andreutza, mulțumesc ca ne-ai spus de săculetii pt diversificare.Habar nu aveam de ei [:)] .Mi se pare o idee geniala! !!

Noi. .. ne luptam cu primul dințișor, da sa iasă și îl necăjește ...

Cu diversificarea merge binișor, doar ca ne necăjește dintele și nu mai știu ce e de la mâncare și ce e de la dințișor:(

La masa de legume avem morcov, pătrunjel, pastarnac, broccoli, dovlecei, cartof, ceapa, ardei, cartof american

 

La masa de fructe avem măr și piersica pt moment.  Voi le dați cereale?  Cu gluten, fără? 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...