Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Fulguleti de Ianuarie 2015 cap 5


Recommended Posts

Noi am facut vaccin de 4 luni. A facut febra 38,7 si i-am pus un supozitor. In rest totul ok. Noi am intrebat de rotarix si dr a zis ca nu il recomanda...ca e controversat. Asa ca nu l-am facut. 

Rocsana, scoate puiutul afara. Imbraca-l mai bine si pune caciulita ca sa nu ii fie frig la urechi. In rest eu zic ca nu trebuie sa ii ferim de aer curat. Mereu ma gandesc ca i-am scos afara si la -5 grade asta iarna si aveau doar 1-2 luni....deci nu vad motive sa stati in casa...parerea mea.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 352
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Buna dimineata  [:)]

 

Andreutza ,multumesc  [:)] noi suntem bine,i-am dat doar san si nu aam mai avut probleme. Doar ca mi se pare ca productia cam scade,desi beau cam 2 l ceai si am luat si more milk plus. Daca pun pompa,nu mai scot decat max 30-40 ml din ambii sani iar ea parca isi reduce intervalul dintre mese

Alinutza am incercat Topfer pre. In maternitate,primele 5-6 zile pana s-a instalat lactatia a primit Hipp 1 combiotic si nu a avut nimic.

Noi am mers pe varianta de vaccinuri de la Glaxo,nu cele de la Pasteur prin M.S.,si le-am cumparat. Am inteles ca cele de la Glaxo dau mai putine reactii adverse. Noi la 2 luni nu am avut nici o problema. Acum am amanat sapt viitoare vaccinarea din cauza alergiei. Si vom face si rotarix-ul.

Si noi plecam din Buc de vineri pana luni spre Tulcea. Sper sa nu avem probleme,oricum mi-am pregatit o farmacie intreaga.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Si noi plecam de maine pana luni la Brasov, la bunici... abia astept! Am dat si eu request sa intru in grupul pe Fb. Eu il tin in fundulet intre perne... nu la 90 grade... un pic mai pe spate si ii place la nebunie. Si in brate il mai tin in fundulet, nu prea mai vrea culcat.

Nu e grupul care e vizibil, e unul secret,deci tre sa fii prietena cu cineva care e deja in grup. Trimite mie sau lui mami_stefi  pe pm adresa ta de f b,te adaug la prieteni si apoi in grup.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Si noi plecam de maine pana luni la Brasov, la bunici... abia astept! Am dat si eu request sa intru in grupul pe Fb. Eu il tin in fundulet intre perne... nu la 90 grade... un pic mai pe spate si ii place la nebunie. Si in brate il mai tin in fundulet, nu prea mai vrea culcat.

Nu e grupul care e vizibil, e unul secret,deci tre sa fii prietena cu cineva care e deja in grup. Trimite mie sau lui mami_stefi  pe pm adresa ta de f b,te adaug la prieteni si apoi in grup.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Noi l-am pus de curiozitate in fundulet,a vazut domnisorul ca are alta viziune si ii place,asa ca de multe ori seara plange in brate la sot (artistic) numai sa il tina in fundulet. El il sustine de la subrat si asa nu ii lasa toata greutatea pe fundulet. Isi tine si el echilibrul cateva secunde,i-am facut si poza,dar nu il tin asa mult timp. Eu mereu l-am tinut in brate ridicat, nu l-am tinut in pozitia culcat,s-a mirat maica-mea  luna trecuta ca de ce il tin asa si nu in pozitia clasica,sustinut pe mana aproape culcat. Voi i-ati tinut asa? Oare am facut rau?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...