Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Recommended Posts

Ati fost la Sulina? Eu inca n-am ajuns prin zona aceea, asa ca am vrea, imediat cum iau copiii vacanta sa mergem o saptamana acolo. Sunt curioasa sa vad plajele de acolo, am inteles ca sunt foarte frumoase.

 

Ceva recomandari legate de Sulina? In afara de lotiuni pentru tantari - asta nu prea imi convine, dar sunt dispusa sa trec peste.

 

M-am uitat putin si pe la pensiuni, parerile sunt impartite, ca peste tot.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 20
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Si noi am trecut Sulina pe lista, dar, probabil, mai spre sfarsitul verii. Oare in ce perioada sunt cei mai multi tantari? 

Eu as vrea sa gasesc o pensiune mai aproape de mare, sa putem merge lejer pe jos pana pe plaja. 

Cristina, daca gasesti ceva interesant, sa-mi spui si mie, te rog. 

Ti-am trimis un PM!

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

apro-pos: au vreun efect spray-urile contra tantarilor? Ca noi mergem des prin paduri, insa nu am simtit efectul lor...copiii tot vin piscati de tantari, cu toata protectia. 

 

Ma gandesc ca, in Sulina, totusi, nu-s chiar atat de multi ca-n inima Deltei, prin stufarisuri, nu?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ella, ne trimiti si noua? :)) Glumesc, evident! Ei, o sa ne dam cu autan la greu, atunci, daca o fi sa mergem. 

Chiar aseara era pe nu mai stiu ce program un reportaj despre Sulina, insa era filmat iarna. Frumos si trist, in acelasi timp...spuneau ca populatia scade an de an si ca, in primele 6 luni ale anului trecut se nascuse doar un singur copil. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu n-am mai fost in Sulina d evreo 20 de ani...cind am fost ultima oara era doar un singur hotel nu existau pensiuni(nici macar notiunea de pensiune nu era cunoscuta cred pe meleagurile noastre),daca voia stateai la gazda...drumul pina la mare il faceai cu piciorul,nu exista niciun mijloc de transport,iar ca sa ajungi la Sulina,nu exista(si cred ca nu exista )decit...pasagerul!!!!

 

De la Galati la Sulina mergeai ore bune,parca vreo 8 daca-mi amintesc bine,iar eu cu rau de mare...aoleu,ce rau imi era cind ajungeam acolo.

 

Vreau insa sa ajung din nou acolo,sa vad daca a incremenit timpul sau s-a schimbat ceva.

 

Tot cu pasagerul se ajunge sau exista si alte mijloace,ce circula mai des pe Dunare?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...