Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

usi de interior de calitate


Recommended Posts

[flo2]  [flo2] Am rugamintea sa vorbim despre usi de interior. In 2 luni trebuie sa ne hotaram si sa dam comanda pentru usile de interior. Cele pe care le pune firma care ne construieste nu-mi plac, avem de ales intre usi furniruite, dar un furnir destul de subtire, iar altele din CPL. Mi-as dori ceva care sa arate mai elegant. Am vazut ca la noi multi cumpara de la Porta Doors sau usi Grauthoff(care sunt nemtesti) dar eu n-am gasit inca aici un distribuitor sa vad. Oare daca gasesc ceva care sa-mi placa as gasi un tranportator ca sa mi le aduca aici? O fi o solutie buna? 

Aici am gasit pe un site usi din lemn dar costa undeva intre 500-800 de euro pentru o usa, mi se pare un pic cam mult. Si inca ceva: de ce usile cu geam sunt mai scumpe decat cele pline? eu credeam ca sunt mai ieftine. [batcap]

 

Precizez ca noi construim in Germania, dar mi- ar fi de folos orice informatie referitoare la usi, ca sa stiu macar la ce sa ma uit pe aici sau daca ar fi o solutie sa le comand din Romania.

Multumesc.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 5
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Parerea mea e sa faci montajul cu cei de la care cumperi usile. Daca mai trebuie ajustate pe ici pe colo... ce faci?

Mesterii din Germania vor zice ca usile din Romania sunt proaste, si tot asa.

Si oricum, cu tot cu transport, cred ca iesi si mai scump.

 

Noi am pus usi de la Arcade, fabricate in Romania, cu furnir din lemn natural. A fost in jur de 500 euro usa, dar a mai variat de la usa la usa, cu sticla/fara sticla, cu luminator/fara, samd. Tot ei ne-au facut si usi duble la debara si camara. (gen usile de dulap). Le avem de 1 an, suntem multumiti.  (in pret intra si transport si montaj)

 

Cei de la Porta Doors au usile lor de dimensiuni fixe, daca vrei si luminator te costa aproape dublu, aiurea. Ele sunt fabricate in strainatate si aici doar le ajusteaza, asa am inteles. Pana la urma nu ni s-a potrivit deloc oferta lor. Vechii proprietari pusesera cateva usi Porta Doors, nu stiu cat de vechi erau dar nu se mentinusera prea bine, asa ca le-am dat jos.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...