Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Bobocei de Octombrie 2014 - Capitolul 6


Recommended Posts

  • Administrators

Am revenit cu informatii! Bebe e mai bine,tot mai are 2-3 scaune pe zi,dar din pacate nu e enteroviroza ci infectie cu Salmonella! Eu nu i-am dat pana acum ou pt ca eu sunt alergica la ou si am zis sa mai astept.Dar pe data de 06.08 l-am lasat pt prima (si ultima data) cu soacra-mea cam 2 ore.Abia ieri am aflat ca i-a facut dintr-un galbenus de ou OMLETA! De aici si Salmonella! 

Sunt plina de nervi pt ca eu am exclus Salmonella atata timp cat stiu ce i-am dat sa manance! Nu i-am dat nici antibiotic pt ca la enteroviroza nu are niciun efect antibioticul,iar idioata de soacramea a omis sa imi spuna!

Nu va inchipuiti ce scandal am facut!

Acum treb sa ii dau 7 zile atb, dupa sa ii repet analiza si sa vad dc s-a sterilizat.Daca nu...alte 7 zile de atb.Imi vine sa o omor!!!

Aveti grija cu cine lasati copii sa nu patiti ca noi!

 

Am mers la hematolog cu bb si ne-a schimbat fierul si repetam analizele peste o luna.Dc nu sunt ok,vedem ce masuri mai luam

 

Va pup!

[soc] cum a putut sa "omita" si sa nu iti zica??!! ooof bine ca s-a depistat ce este macar! pui mic... :( poate e ok dupa astea 7 zile...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 123
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Ellennas, multa sanatate puiului, imi pare tare rau ca treceti prin asa ceva datorita soacrei inconstiente, off. 

Ma gandesc si eu cu groaza ca micuta mea va sta o zi cu SOACRA o zi cu mami cand voi incepe munca. Sincer mi-e teama s-o las cu soacra, nu am deloc incredere in ea stiu ca-mi va ascunde lucruri legate de fetita. Cred ca va face acest lucru pentru ca asa facea si cu celalalt nepot, ii spunea cumnatei ca mananca si de fapt copilul manca toata ziua un colt de paine fiindca era mofturos ( eu stiu c-o mintea pe cumnata-mea fiindca tot ea " soacra" imi spunea: " mai bine o mint ca mananca decat sa-mi faca scandal". Eu prefer sa stiu daca mananca sau nu, cat mananca pentru a sa putea lua masuri, sa nu ma trezesc cu fetita anemica. Sa nu mai zic ca mi-e teama sa nu-i dea mancare alterata vreodata daca o duc la soacra, are un obicei sa tina carnea dezghetata si 2-3 zile in frigider si apoi o gateste. N-as lasa fetita o secunda cu ea dar se supara sotul daca o las doar cu mama mea. Sper sa mi-o apere D-zeu.

Sanatate multa va dorim.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Acum sa va povestesc si despre turta micutei care a avut loc sambata pe 15 august. Petrecerea am facut-o la tara cu cateva rude si cativa prieteni apropiati. Alexandra si-a ales: lingura, bratarica din margelute de la biserica si microfonul. Pana sa ridice aceste obiecte, a mai vrut sa ia telefonul si cheile de la masina dar fiindca toata lumea aplauda si se bucura, ea se speria :) si le punea inapoi in tavita. Am avut cam 30 de persoane invitate, a fost foarte frumos. I-a taiat nasa putin  din par in forma de cruce,  initial a vrut sa-i faca mot dar ea nu avea parut de mot :) . Am ales sa-i rupem turta mai devreme pentru ca ne doream s-o facem la tara si nu stiam cum va fi vremea in septembrie cand face ea 1 anisor.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Administrators

Noi nu stim exact cat taiem motul (motul care nu prea e :) ), depinde cand vor putea veni nasii. Sper ca prin septembrie/octombrie.. oricum vor fi putini invitati, parinti, bunici, nasi strabunici si ...noi :)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • Administrators

braaavo Alexandra!!! si la muuuuuulte lunite frumoase inainte!

 

noi suntem mai lenesuci, mergem plimbati de o manuta, are tentative de a ramane singur in picioare dar ...atat :) o luam incetisor si precaut ;)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua mamici! 

Noi suntem tot la fel Anda,multumim de intrebare! Dupa o saptamana de antibiotic am repetat proba si tot mai are Salmonella! Astazi terminam saptamana 2 de antibiotic! Mai rau e ca am luat si eu de la el,deci si eu iau antibiotic.Ne-am terminat amandoi imunitatea, dovada ca in plina canicula noi am racit amandoi! Si nu dormim din cauza mucilor si a caldurii!

Eu am si foarte multa treaba la laborator,trag de mine pur si simplu! E o perioada foarte grea pentru mine,dar o sa o depasesc,sper cat mai repede! 

Colac peste pupaza am si foarte multe evenimente in weekend-uri (nunti,botezuri,cununii) la care nu am cum sa lipsesc!

 

In aceasta luna multi dintre bobocei fac un anisor!

Nu imi vine sa cred cat de repede a trecut timpul! Oricum am vazut ca am ramas putine pe grup! :( Eu nu pot sa ma despart de grup pentru ca aici ne-am impartit si bune si rele de mai bine de un an si va simt ca pe prietenele mele! Sper sa ramanem in continuare macar cele de pana acum!

 

Va pup pe toate fara exceptie si sa stiti ca sunt prezenta chiar daca apuc sa scriu foarte rar!

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...