Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Scapam de Ponta?


Recommended Posts

  • Răspunsuri 153
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

  • Administrators

Inca ceva: cred ca acuzatiile actuale la adresa lui Ponta sunt "peanuts" daca ne gandim la subminarea economiei nationale prin stergerea datoriei Rompetrol de 600 de milioane de dolari in baza unor promisiuni de investitii care s-au dovedit false in momentul in care (acum cateva zile) Rompetrol a cerut insolventa.

 

Victor Ponta spunea adesea ca cei care contesta legalitatea unui astfel de demers (stergerea datoriei) se opun, de fapt, "unui mare proiect de investitii". O minciuna grosolana care a iesit la iveala tot vineri, stire insa eclipsata de chemarea la DNA a "artizanului" acestei misculatii: Victor Ponta. Uneori ma intreb daca nu s-a "autochemat" la DNA din dorinta de a ascunde rapid sub pres problema Rompetrol unde probabil, la suma de mai sus, primeste pedeapsa maxima: 20 de ani de inchisoare. Cu un fals in acte si trafic de influenta.... scapa doar cu vreo 4 din care face unul singur.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Administrators

doar ca iti trebuie ceva onoare sa faci asta.....si am vazut de la plagiat cum e cu onoarea asta 

 

Nu este vorba de onoare. Este teama de puscarie. Este teama care l-a manat sa intre in cursa pentru presedinte ca sa obtina imunitate totala. Daca il lasa pe Antonescu sa candideze, acum imparteau in liniste cascavalul, la o partida de table la Canes cu Varanul si cu Ghita, si Basescu era la racoare.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Administrators

Deseori m-am gandit ca Ponta era varful isebergului unui grup puternic de interese format din baronii PSD. Daca insa ma uit cati baroni au "sfeclit-o" de cand ii conduce Ponta nu pot sa ma gandesc ca sustinerea sa venea dintr-o zona de influenta mult mai puternica care spune cam asa:

"Я поддерживаю кандидатуру Виктор Понта"
 

 

Apropo de sustinere: oare ce zic acum acesti oameni:

http://victorponta.ro/c/cine-ma-sustine/

Sorin Oprescu – Primarul Capitalei

"Eu unul am credinta certa, fara dubii, ca Victor Ponta este omul care ne trebuie, de care noi toti, tara in general, avem nevoie acum."

Maestrul Radu Beligan

"Il sustin pe Victor Ponta pentru ca tara aceasta are nevoie de un presedinte tanar si energic. Cred in tineri, doamnelor si domnilor."

Dorel Visan – actor

Țara trebuie așezată pe normele noastre naționale. Niciun candidat în afară de Victor Ponta nu a fost să marcheze jertfa lui Brâncoveanu, care a fost unică în lume.

 

...si cu voia dumneavoastra, ultimul pe lista

Martin Schulz – Presedintele Parlamentului European

"Dragi prieteni, îl cunosc pe Victor Ponta de multă vreme. (…) Avem o misiune comună la nivel european, suntem și prieteni apropiați. Îi urez lui Victor Ponta tot ce este mai bun pentru viitorul său."

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

De la Helmut Kohl pana la Berlusconi lumea asta e plina de prim ministrii corupti, acuzati de fapte de coruptie. 

Care au rezistat...

Numai la noi trebuie domnule arestat... sa se faca justitie!

De parca nu ne-am facut destul de cacao cu "marile noastre realizari"....

 

Vrem circ cu orice pret! Eu vreau dreptate ... dar pe baze solide nu din tras cu urechea, nu pe fapte prescrise sau care pot fi anulate in instanta (dupa ani de circ mediatic) de orice avocat.\

Acest circ dauneaza Romaniei. Iar daca procurorul care instrumenteaza cazul nu are suficiente dovezi ar trebui dat afara din servici si pus sa plateasca prejudiciile aduse Romaniei. 

 

Crin Antonescu nu e departe de Ponta. De fapt la baza sunt destul de asemanatori. Ambi au fost "crescuti" pt a conduce la un moment dat. In ambii partidele au investit mai mult decat trebuia poate. Ambii sunt datori vanduti marilor baroni...

De fapt Antonescu e mai rau ca ponta... are mai multe sechele in dulapul de acasa...

Ponta are doar farmecul lui Nastase... un miserupism de 2 bani pt care va plati si el la randul lui politic.

 

Insa acum, in acest moment, nimeni nu va vota PNL-ul! 

Nu inteleg cum de nu pricepeti situatia... daca in parlament va veni la conducere pnl-ul acesta va fi un partid unic... va avea toata puterea... [:)]

Iar in Romania nu a trecut inca suficient timp pt ca la vot sa fie votat acelasi partid si pt functia de presedinte si pt parlament.

Cu cat pnl-ul se va lupta mai mult pt os acum cu atat va fi mai mult sanctionat la alegerile ce vor avea loc la anul. Urmeaza primariile si parlamentarele... mize mari de tot, unde pnl-ul pierde iar pt ca se grabeste sa ajuhnga la ciolan si uita ca aia multi si prosti care voteaza nu au iahturi pt a primii deduceri pe produsele de lux si nici companii mamut. 

Cei prosti si multi au firme mici si salarii de cacao.

Exact acolo unde a punctat Ponta. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

asta cu pnl isi face guvern e o super gogoritza, de unde si pana cand?

PSD are majoritate si poate sa isi impuna un alt premier. Si chiar daca o sa se incerce metoda Basescu cu impunerea unui premier PNL , parlamentul tot trebuie sa-l voteze.

Asa ca nu vad de ce va agitati cu dictatura cand putem avea puri si simplu un alt guvern PSD...or mai avea si eu cate unul altul fara dosare .

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

nop.

Deceneus are dreptate... ar trebui schimbate toate partidele  [:)]

Oamenii ca Ponta, Antonescu, Iohanis... sunt doar niste inaintasi, poze vorbitoare, sprijiniti puternic de altii care decid. 

 

 

...or mai avea si ei cate unul altul fara dosare .

 

[:)]  eu nu cred sa existe asa ceva... 

si daca exista nu risca nimeni sa-l puna ca daca nu il ai la mana nu sti cum reactioneaza ... la un moment dat. Vechea filozofie politica...

Deci daca nu are o sa-i faca rost :))))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Administrators

De la Helmut Kohl pana la Berlusconi lumea asta e plina de prim ministrii corupti, acuzati de fapte de coruptie. 

Care au rezistat...

Numai la noi trebuie domnule arestat... sa se faca justitie!

De parca nu ne-am facut destul de cacao cu "marile noastre realizari"....

 

Astea sunt niste informatii scoase din burta - e clar ca sunt servite de Antena3.

- una e sa fii acuzat si sa demisionezi sau sa fii demis si alta e sa ramai in fruntea guvernului unei tari. Pai ce tara de bantustan e ROmania? Nu se mai gaseste in randul pesedului nici un mai motat sa fie pus prim ministru? PSD e Ponta? E POnta PSD? Nu exista nici un pic de decenta in acest partid? Oricum au majoritatea in parlament si fac ce vor ei  - deci sa propuna un alt pesedist. Trebuie sa murim de gat cu acest MINCINOS?

omg ce mentalitate de luzeri

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...