Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

In premiera: deja s-a tiparit drahma. Grexit mai aproape ca niciodata


Recommended Posts

De vreo 2 ani Dumnezeu e roman si agricultura merge. Sa ne fereasca Sfantul de seceta sau inundatii pe termen lung ca e vai de capul nostru!

Guvernul se umfla in pene ca suntem pe excedent dar se anunta seceta vara asta... sa vad la sfarsit bilantul.

 

Cine isi permitea pleca si inainte. In unele state conditiile erau chiar decente. Ca de exp "sa ai cu ce sa te intreti pe durata vizitei"

si daca mai existau granite turismul asta musulman se evapora de mult!

In fine fiecare vede ce il doare... e normal.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 360
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

 

Am o prietena care lucreaza pe fonduri europene si are un salariu de 1100 lei. Reprezinta salariu minim pe economie si e consilier juridic cu vechime!

Avea un spor pe care de curand guvernul i la luat. Asta inseamna ca guvernul nu vrea investitii din fondurile uniunii.

Pemite-mi sa ma indoiesc de spusele prietenei tale. Eu am fost implicata intr-un proiect pe fonduri europene, am lucrat vreo ore, adica cel mai de jos om, prost platit si am luat 500 de lei. Ea consilier juridic are 1100 hai ma, face misto de tine.

Si UE nu e deloc o idee proasta, ca suntem noi nesimtiti si prosti si lenesi, e alta mancare de peste! Noi nu suntem in stare sa luam bani gratis ca sa facem autostrazi, ca nu se prea pot fura! Deci despre ce vorbim aici?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si nu e deloc asa, ca cine pleca cand era viza, pleaca si acum, la vize ti se lua de cat stateai, acum e mult mai usor. Si banii aia pe care trebuia sa-i ai, erau necesari in viziunea vesticilor, obisnuiti cu un anumit standard, noua nu ne trebuiau 3 mese pe zi la restaurant, vroiam doar sa vedem altceva.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Prietena mea lucreaza permanent nu pe ore in cadrul unui minister. 

Si nu e deloc amuzant pt ca deja isi cauta de munca in alta parte.

Asta e de vreo 2-3 luni... strategia ...numai zic.

 

Si eu nu ma simt nici proasta nici nesimtita si nici lenesa! Imi pare rau daca asta este parea ta despre romani in general.

Eu vad multa neputinta, stres, frustrare, munca multa platita prost, ore neplatite, s.a.m.d.

pt banii aia trebuie indeplinite niste conditii pe care nu oricine si le poate indeplini.

 

Pemite-mi sa ma indoiesc de spusele prietenei tale. Eu am fost implicata intr-un proiect pe fonduri europene, am lucrat vreo ore, adica cel mai de jos om, prost platit si am luat 500 de lei. Ea consilier juridic are 1100 hai ma, face misto de tine.

Si UE nu e deloc o idee proasta, ca suntem noi nesimtiti si prosti si lenesi, e alta mancare de peste! Noi nu suntem in stare sa luam bani gratis ca sa facem autostrazi, ca nu se prea pot fura! Deci despre ce vorbim aici?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

O sa mor si o sa-l tin minte pe ala micu de la ambasada frantei care o facea pe fantele si cica facea ordine. Tiganii iertata-mi fie expresia ii dadeau spaga si oricum intrau si luau viza de asta nu imi e mila de ei acum deloc ( de francezi). Fraierii stateam la coada cate 3-4 zile pe liste.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ela, ea banuiesc ca are o anume functie in ministerul ala da, sa zicem consilier juridic, pentru care ia un salariu fix, indiferent cat si la ce lucreaza. Daca este implicata in proiecte, ia bani in plus! Unde lucrez eu s-au derulat 30 de proiecte pe bani europeni simultan, jurista a fost in absolut toate proiectele, ca asa merge treaba, iti trebuie jurist, si a castigat mii de euro, daca nu zeci de mii.

Cat despre lenesi etc etc, cine nu face parte dintre cei de mai sus, nu vad de ce s-ar simti ofuscati, insa este o realitate, dureroasa!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Administrators

da ... fara cuvinte. tupeul la maxim.

sa platim grecilor pentru ca ne lasa sa ii consideram europeni. [clo]

 

Kestia este ca Tsipras spune grecilor sa voteze NU la referendum pentru ca astfel va putea negocia mai bine pentru Grecia. Desi el inca spera sa mai fraiereasca datornicii ...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ela, ea banuiesc ca are o anume functie in ministerul ala da, sa zicem consilier juridic, pentru care ia un salariu fix, indiferent cat si la ce lucreaza. Daca este implicata in proiecte, ia bani in plus! Unde lucrez eu s-au derulat 30 de proiecte pe bani europeni simultan, jurista a fost in absolut toate proiectele, ca asa merge treaba, iti trebuie jurist, si a castigat mii de euro, daca nu zeci de mii.

Cat despre lenesi etc etc, cine nu face parte dintre cei de mai sus, nu vad de ce s-ar simti ofuscati, insa este o realitate, dureroasa!

 S-au luat bani, in plus, pana acum 3 luni!   Asta e noua strategie a guv.

Luati-va gandul de la proiecte in urmatoarea perioada. Se pare ca iar o sa ramana bani nefolositi si o sa strige presa ca romanui lenes si prost.

 

Ba eu ma simt ofuscata pt ca eu nu cunosc astfel de romani! Poate exista dar nu putem genera. Asa cum nu putem spune ca toti grecii sunt hoti, ca englezii sunt zgarciti si tot asa  [:)]

Astfel de prejudecati emise chiar de noi ne fac cel mai mult rau pt ca ajungem sa credem asta si e pacat. 

Te rog cand il vezi pe romanul asa prost, lenes si nesimtit sa-i faci o poza... vreau sa-l vad si eu cum arata... sau cum ar trebui sa arate in viziunea ta.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...