Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

In premiera: deja s-a tiparit drahma. Grexit mai aproape ca niciodata


Recommended Posts

Letiția, oare dintre cei care aplaudă câți ar putea să dea fiecare câte 1000 de euro să salveze Grecia [:D]? În UE sunt cca 500 de milioane de persoane, să zicem că populația ocupată este cam 60% => cam 300 de milioane de persoane cu venituri (restul sunt copii și bătrâni, cazuri sociale). La peste 300 de miliarde datorie a Greciei, rezultă peste 1000 de euro de cap de european (mă rog, calculul e foarte grosier, și i-am băgat aici și pe greci care trebuie să se autosalveze și ei dând fiecare 1000 de euro). Aveți voi o vorbă: ”put your money where your mouth is”, e foarte potrivită în acest caz.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 360
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Dolarul creste pe fondul deprecierii EUR ...ceea ce nu e rau pentru companiile americane cu business in Europa ...

 

Tind sa cred ca nu e numai asta.

La noi se vorbeste de o criza financiara in china... nu am inca prea multe detali dar pare un pic logic.

La voi cum e cu somajul? Inflatia? Bancile sunt mai relaxate?

 

Scuze pt curiozitati dar nu prea am pe cine sa intreb.  [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mda ...de cateva zile indicii de pe bursa chinez sunt in cadere libera. Cica pierdere de 30% ...si cum bursa chineza e controlata de stat, cica ar fi intervenit statul in cazul unor companii, sa le tina pe loc.

Managerii de fonduri mutuale,  au investit si pe piata chineza,  cand au văzut ce avant luase din februarie ...acum se pierd bani care trebuia sa urce bursa america,  pe cea chineza ...rezultat : si indicii americani sunt down.

 

Somajul ? Nu stiu cat e, dar barbata-meu își cauta job si merge greu ...pare ca joburi sunt, dar si candidați pe măsură

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Din presa noastra : grecul s-a dus la Bruxelles fara nici o propunere.  Europenii au intrebat: pai ce vrei sa negociem, propunerea veche este expirata, una noua nu exista ...

L-au trimis acasa sa-si faca temele pana luni ...timp in care ei fac planuri pt varianta exitului.

 

Ma uimeste Merkel ...in loc sa dea cu ei de pământ,  este rezervată ...pare ca nu ii convine varianta de exit ...atatea mâini întinse,  atatea șanse ce li se ofera, fara macar ca grecii sa le ceara ...

Deja pe la CNN-ul american unii au inceput sa spună ca poate grecul nu este chiar asa de nebun ci foarte deștept si șmecher ...hmmm

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

pai vad ca se agita Obama sa-l salveze. Poate da poporul american bani si rezolva criza.

 

Mie orice ban dat grecilor si orice datorie stearsa ar tb sa fie insotita de referendumuri in tarile europei, Vreti sa dati sau nu?

Noi am fost obligati sa ne vindem companiile de stat gen petrom si cum se mai numeau alea de pe la electricitate, banci au luat cat au putut, din flota trei sferturi e la ei , e drept ca erau cam vechi [:D] am fost nevoiti sa luam tot felul de masuri economice mai mult sau mai putin bune, populare si tot stam la usa cu ea semiinchisa si acum tb sa contribuim pt smecherii astia? O sa ma rog pt Merkel ca al nostru e iar in vacanta.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...