Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

In premiera: deja s-a tiparit drahma. Grexit mai aproape ca niciodata


Recommended Posts

In presa noastră se spune ca masurile propuse de "tzeparis" sunt mai nasoale decat cele expirate, propuse de EU si refuzate de greci la referendum.

 

Este asta adevărat ?

 

On a second thought,  cine garanteaza ca aceste masuri vor fi aplicate ? Chestia asta am mai vazut-o ...grecii promit, europenii dau, grecii dau si ei tzeapa, criza, noi promisiuni, noi bani ...

Ce face situația asta mai diferită de cele anterioare ?

 

Prin urmare, sunt de acord cu ela_04 ...cazul Greciei va fi studiat la toate cursurile de politica, politica monetara ...etc si desi sunt dezamagita, si nu este fair, situația asta imi dovedește ca buturuga mica poate împiedica carul cel mare atat de rau, incat carul, in loc sa-l dea pe marginea drumului si sa treaca mai departe, prefera sa il culeaga de pe drum, sa-l puna înăuntru si sa plece împreună mai departe ...patetic !!!

 

P.S.Si daca acum cateva pagini o admiram pe Merkel, acum mi-a scăzut avantul ...nu mi se mai pare asa "Iron Woman" si nici atat de influenta in EU.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 360
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Eu -e drept ca n-am studiat cu mare atentie presa,insa nicaieri nu am vazut scris ca EU a fost de acord cu proprunerile Greciei si ca i-au fost livrati banii.

 

Grecia a arata un plan insa nimeni ,concret nu a dat un raspuns favorabil si nici drumul la bani.

 

Deci ei inca fierb in suc propriu ca doar nu stiu exact daca vor primi cele 53 mld cerute.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

Cit despre biserica, in Fr asa se spune, ca biserica ortodoxa greaca e scutita de impozite.

 

S-a facut si cu tehnicieni francezi acum ce presupun ca citesc presa franceza:) Daca ar fi fost scutita i-ar fi pus acum mai ales ca tot programul  are numitorul asta comun: nu se ia de la omul simplu ci se merge pe impozitari mai mari si negarea scutirilor de impozite existente la cei ce fac profit. Doar o pensie suplimentara e lovita( deci ceva ce venea oricum peste pensia de baza la anumite categorii) in rest nu se leaga de salarii si pensii spre deosebire de programele clasice (vezi Romania ) de aici de altfel si indoiala posibilitatilor de aplicare pe scara mare. Cel mai usor este ca guvern sa tai pensii si salarii pentru ca ele sunt in mana ta si esti sigur de rezultat. Dar asta este simplu acolo unde lumea poate fi convinsa ca nu exista alta solutie, nu in Grecia. In Grecia maine cadea guvernul daca ar fi facut asta.

Andacos dupa 30 de pagini inca speri ca nu se vor da banii? [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu -e drept ca n-am studiat cu mare atentie presa,insa nicaieri nu am vazut scris ca EU a fost de acord cu proprunerile Greciei si ca i-au fost livrati banii.

 

Grecia a arata un plan insa nimeni ,concret nu a dat un raspuns favorabil si nici drumul la bani.

 

Deci ei inca fierb in suc propriu ca doar nu stiu exact daca vor primi cele 53 mld cerute.

Pai nu s-a ajuns la o intelegere, acum incep negocierile ...dar exista o baza de la care se pleaca si toata lumea e dispusa sa negocieze, ceea ce este frustrant ..dupa atatea jigniri si atata arogantza, EU este inca dispusa sa negocieze si sa le dea bani ?

 

Asta inseamna ca o sa le dea ...

 

P.S. Ati vazut poza aia care circula pe FB, cu "50 shades of Greece" in care este afisul de la "50 shades of Grey", dar cu Tsipras si Merkel intr-o pozitie de BDSM, in care pare ca Tsipras o sugruma pe Merkel ??? ...lol

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dovezi aduc de la inceputul crizei [:)]

Logic vorbind, nu se poate mai, nu se poate plati tot:)

Imi pare rau sa te  dezamagesc iar dar sincer , e dovedit. Indiferent cat s-ar strange cureaua asa multi bani nu au de unde iesi .

Si inca o dezamagire: nu stiu de unde ai tu cifra de 53 ceruta ca eu stiam de vreo 80 ceruti.  Lol

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dovezi aduc de la inceputul crizei [:)]

Logic vorbind, nu se poate mai, nu se poate plati tot:)

Imi pare rau sa te  dezamagesc iar dar sincer , e dovedit. Indiferent cat s-ar strange cureaua asa multi bani nu au de unde iesi .

Si inca o dezamagire: nu stiu de unde ai tu cifra de 53 ceruta ca eu stiam de vreo 80 ceruti.  Lol

Adevarul e ca mesajul /ele tale sunt in spirit grecesc!!!!! [:-)))] [:-)))]

Nu aveti de unde plati...dar intindeti mina!

 

Cica totusi nu ar fi de ajuns ce e dispusa Grecia sa dea...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hi, hi , nu cred. Interesele firmelor sa-si traga banii vor inclina balanta mai mult decat contribuabilul european. Eu asa cred, toti sunt manjiti chiar daca de ochii lumii vor sa se vada ca se lupta:)

Serios acum, eu personal cred ca cea mai mare greseala este datul asta inconstient si la nesfarsit de imprumuturi doar pentru a castiga cartelurile, ma mir ca nu se vede asta.

Si pentru UE si pentru Grecia asta nu duce la un sfarsit bun. Daca ar taia pisica mai repede ar fi mult mai benefic social vorbind si pe mine asta m-ar interesa pentru ca ai mei copii se vor misca mult in  viata lor si nu imi place directia asta a Europei ce vad ca se contureaza acum . O Eupopa rupta socoial de dragul castigurilor firmelor ce si-au vandut produsele si a bancilor particulare nu e pentru mine un vis frumos.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...