Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

In premiera: deja s-a tiparit drahma. Grexit mai aproape ca niciodata


Recommended Posts

Dana, eu fatza de marea masa a cetatenilor acestei tari, in care traiesc, am inteles masurile ce au fost luate in 2012. Nu am huiduit guvernul si nici pe basescu. 

Am strans cureaua si am mers mai departe. 

Nu ii plang de mila pe greci. Joaca la risc e treaba lor cum si-o iau.
Nu discutam despre incadrarea ta oficiala... in fine ai inteles despre ce vorbeam, stiu eu.  [:)]

Am primit si eu fluturasul vineri... nici macar nu ma mai uit la taxe! Sunt altele care ma deranjeaza mult mai tare acolo.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 360
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Dana, eu fatza de marea masa a cetatenilor acestei tari, in care traiesc, am inteles masurile ce au fost luate in 2012. Nu am huiduit guvernul si nici pe basescu. 

Am strans cureaua si am mers mai departe. 

Nu ii plang de mila pe greci. Joaca la risc e treaba lor cum si-o iau.

Nu discutam despre incadrarea ta oficiala... in fine ai inteles despre ce vorbeam, stiu eu.  [:)]

Am primit si eu fluturasul vineri... nici macar nu ma mai uit la taxe! Sunt altele care ma deranjeaza mult mai tare acolo.

Ei...uite un mesaj ce-mi place!

 

Pentru mine grecii primesc ce au sadit atitia ani,asta e tot ce incerc eu sa spun.Pe linga faptul ca-mi doresc sa-si plateasca datoriile pina la ultimul cent!

 

Pina la ultimul,da? [:D]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

Pentru mine grecii primesc ce au sadit atitia ani,asta e tot ce incerc eu sa spun.Pe linga faptul ca-mi doresc sa-si plateasca datoriile pina la ultimul cent!

 

Pina la ultimul,da? [:D]

 

Astea is vise. [:)]

Daca ii scoate acum nici ca numai vad nimic de la ei... si e destul de riscant ca si precedent cum bine ai spus si tu. 

Dar asta e frumusetea jocului. Sa vedem zilele astea...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ela.o stergere a datoriilor cum sugera mamica 11 intr-un mesaj anterior ar crea precedent.

 

Iesirea lor pe o perioada de 5 ani(daca s eva hotari asa)nu inseamna stergerea datoriilor de catre EU.

 

Sigur vom scoate foarte greu banii de la greci,indiferent unde vor,in zona euro sua in afara ei,insa cindva vor trebui sa plateasca.

 

edit Eu personal,dar nu sunt singura,nu vad absolut nicio frumusete in "jocul "asta.

 

Grecia e o sursa de stress si frustrare pentru orice cetatean european ,la ora actuala.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ar putea vinde una din insule...  [:D]

 

Daca ii scoate pe greci din zona va fi si mai greu de recuperat banii. Si aici se creaza precedentul ... daca nu vrei sa mai platesti, iesi... in conditiile in care tot mai multi sunt nemultumiti.... e nasol.

Daca ii lasa iar nu e bine...

E o decizie greu de luat... o strategie de geniu iti trebuie aici...

insa eu zic ca Merkel va gasi o solutie... trebuie. 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

daca m-ar intreba cineva pe mine eu as vota Grexit si nici un ban de acum incolo plus cativa ani de intarziere la plata datoriilor.

Ceva de genul imi platesti incepand din Ianuarie 2020 (cu riscul asumat de a nu mai vedea nimic), nici un imprumut nou, iesit din zona euro si dupa aia descurcati-va fratilor sa vedem cum o faceti. Cu mandrie si dansat in taverne de fericire.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vin si eu la subiect cu ce am vazut zilele astea la tv.

-greci iesiti in strada cum ca nu mai vor sa auda de reforme ca pensiile au fost reduse oricum preamult in ultimul timp. Si da exemplu un jurnalist grec care initial a avut o pensie de 3400€!!! Si acum e redusa la ..1500€...si ca el nu mai suporta o noua reducere a pensiei.....hahaha, pai in Germania cine primeste pensie de 1500€ se considera e ca foarte buna!!! Sint multi pensionari care traiesc din 7-800€ vai de lume!!!

 

-separat de asta am vazut un documentar despre Portugalia si reformele facute si cerute de programrle UE si pensionarii de acolo se chinuiau sa traiasca cu ca 270 € pe luna si multumeau ca exista diverse organizatii care ofereau alimete cu pret redus sau uneori gratis. ..

 

Foarte mari diferente de comportament.....

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...