Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

In premiera: deja s-a tiparit drahma. Grexit mai aproape ca niciodata


Recommended Posts

Germania a platit datorii de razboi,iar moral vor plati probabil cit vor exista ca tara...nu stiu ce datorii mai are si cui-in afara d eGrecia bineinteles [:D] ...

 

As dori sa faceti un scenariu invers,sa vedem citi ar da bani Germaniei sa iasa dintr-un imaginar colaps...acums criind,ma gindesc ca cei ce-s la conducere probabil ca stiu asta ,de asta sunt la noi asemenea impozite si taxe,s anu ajungem in situatia de a cere...

 

Dar ati vazut ca Anglia se impotriveste sa dea bani Greciei? [:D] Ia sa vedem cine s emai alatura englezilor!!!! [:D]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 360
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Nu s-ar putea da o lege general aplicabila?

 

articol unic: Toate datoriile se sterg, incepand de maine! Fie ca sunt ale Greciei, ale Ro si ale...cui o mai avea.

 

Sa existe asa un moment To de la care fiecare sa aiba sanse apropiate de crestere...

 

ok stiu ca nu e fair..ca unii dau si ca unii au primit

ca unii sunt mai harnici altii mai putin

Dar cred ca pentru un BINE COMUN al unor State UNITE ale Europei o solutie in directia asta ar trebui cautata

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu s-ar putea da o lege general aplicabila?

 

articol unic: Toate datoriile se sterg, incepand de maine! Fie ca sunt ale Greciei, ale Ro si ale...cui o mai avea.

 

Sa existe asa un moment To de la care fiecare sa aiba sanse apropiate de crestere...

 

ok stiu ca nu e fair..ca unii dau si ca unii au primit

ca unii sunt mai harnici altii mai putin

Dar cred ca pentru un BINE COMUN al unor State UNITE ale Europei o solutie in directia asta ar trebui cautata

Nu,nu mi se pare corect,pentru niciun stat...

 

Romania isi platreste dtaoriile,cu sacrificiul populatiei,nu acelasi lucru s epoate spune despre Grecia.

 

Deci NUUUUUU!!!!Toata lumea sa-si plateasca datoriile.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Datoria istorica a germaniei fata de romania se ridica la 19 miliarde euro.

Cum a venit Iohannis a anuntat ca Romania renunta la aceasta datorie.

Datorie din martie 1939.

In 1947 prin tratatul de pace de la paris, nemti spun ca romania a renuntat la bani. Insa art. 28 din tratat spune ca "România renunţă la toate pretenţiile faţă de Germania „cu excepţia celor care rezultă din contracte şi alte obligaţii anterioare datei de 1 septembrie 1939, precum şi din drepturi dobândite înainte de aceeaşi dată"."

Daca mai punem si dobanda la banii astia... eh... vise neica... 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alinuk, un moment zero ar insemna si ca toate proprietatile sa fie anulate.

Apoi resursele sa fie nationalizate, pentru ca degeaba stergi datoriile daca unii sunt mai norocosi decat altii pentru ca au cortul pe o punga de titei sau iurta peste un filon de diamante.

Si ce facem ca sa echilibram sansele celui de la cercul polar cu ale celui din insulele marii Egee?

Daca mai punem la socoteala si ghinioanele istoriei, cu stramutati, deportati, cuceriti si cuceritori, de la faraoni incoace ...

 

Grecii au de unde sa plateasca. Inzecit! Daca tot sunt demagogii lor la putere, n-au decat sa cotrobaie putin prin averile URIASE ale armatorilor si negustorilor greci, sau prin insule. Sau ale BANCHERILOR greci.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...