Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Frauda


Recommended Posts

  • Răspunsuri 100
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

chiar asa monica : daca tu te mutai intre timp sau iti lua cineva plicul din cutia postala, habar nu aveai de existenta acestei instiintari.

si eu cred ca e ceva dubios la mijloc.

bun, si asa-zisa datorie unde trebuie s-o achiti, scrie in document ? e vreun cont, la ce banca ?

Da, mi se specifica un cont bancar. Si un ID, un nr de identificare, care trebuie trecut in tranzactie ca si explicatie (sa stie pt ca caz s-au depus banii, in sensul asta). Nu stiu la ce banca este contul, nu este specificat, iar din prescurtare (grupul ala de 4 litere de la inceput) nu ma prind.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

e clar, miroase a teapa de la o posta

ia spune tu grupul de litere de la inceputul contului

si numele firmei de recuperare, ca doar nu e secret de stat, nu ?

Fire Credit SRL - firma recuperare

cont bancar: RO92WBAN ..... si multe cifre dupa deci WBAN e ID-ul bancii, nu stiu cui corespunde

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 Nu stiu la ce banca este contul, nu este specificat, iar din prescurtare (grupul ala de 4 litere de la inceput) nu ma prind.

Exista posibilitatea sa verifici IBAN pe net. Daca bagi nr de cont iti spune banca, nu si titularul.

Si mie imi suna a escrocherie, eu as face plangere la politie. Nu stiu daca OPC se ocupa de asa ceva ca e mai simplu, poti face plangere online si daca e de competenta politiei se ocupa ei sa faca sesizare. Stiu ca asa a fost la mama cu escrocii cu salteaua de 70 milioane.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sigur, le-am trimis mai devreme un mesaj; cum am raspunsul lor (scrie in 24/48 ore), il pun aici. 

Merci Ella, posteaza aici te rog, dupa ce primesti raspuns.

Eu m-am pierdut in hatisul formularelor lor, si nu m-am simtit ca ma incadrez in nici o problema standard de-a lor.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...