Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Eu clafoutesc, tu clafoutesti, el/ea clafouteste...


Recommended Posts

 

Ioana, sanatate mamei tale. tu cum esti? 

v-am spus cat de bine arata Ioana cu burtica?  [il]

Multumesc [pup]

 

eu sunt in odihna activa. De luni tot pun apartam la cale, ca aduseram multe. A venit la curatenia tipa care ne ajuta si inainte sa plecam, mai vine maine o tura, ca desi am lasat curat si ordine, am avut surprize sa gasesc mucegai intr-un dulap de haine  [smulgpar] si muuult praf peste tot. Asa ca face(m) curatenie ca de Paste. Ea mai mult, eu doar sortez, asez etc. si dau indicatii pretioase  [:)]

 

am facut o epurare si in hainele lasate aici si in jucariile Patriciei si s-au mai adunat de dat. O sa fac o fetita fericita! 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 907
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Ioana, multumesc  [flo2] o sa ii intreb pe ai mei de cand ar vrea sa inchirieze...e 2/10, are lift...vis-a-vis sunt case...e langa metrou Eroii Revolutiei...exact intre Giurgiului si Oltenitei...nu departe de Oraselul Copiilor ...si intrarea in Parcul Tineretului...au si termopan si aer conditionat...

 

Hai ca incep sa intreb

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Zic astia mai inteleptii ca vertijul meu e de la spondiloza. Cervicala dreapta, ciocuri pe coloana care apasa pe artera bazilara, oxigenare insuficienta. Se produce local si o inflamatie carre nu ajuta, musculatura se tensioneaza si trage de scheletul osos.

 

Sunt miscari pe care daca le fac mi se rupe filmul

- daca stau culcata pe spate si ma ridic in fund - ma ridic numai intr-o parte, sprijinita in cot asa cum m-a invatat la kineto

- daca stau cu barbia sprijinita in maini

- daca dau capul pe spate

- daca intorc capul

- daca stau aplecata asupra chiuvetei si spal vase

- daca stau mai mult de o ora in fund 

- daca car mai mult de 2 kg.

- daca ma intorc brusc

 

M-am autoeducat si nu mai fac miscarile astea. din pacate nici seara nu ma mai pot uita la stele.

 

Procedez asa indiferent cat sunt de ametita:

- fac gimnastica cu gatul si capul cum am fost invatata la kineto

- fac flotari la perete

- pe covor niste miscari (ma intind pe burta, cu mainile indoite in fata, cu palmele in jos si pe dosul palmelor pun alternativ barbia si fruntea)

- parcurg km intregi prin casa

- dorm in fotoliul electric care se face pat (atunci cand ma ridic nu mai pun presiune pe coloana, ma ridica fotoliul)

- fac masaj cu diverse creme antiinflamatoare (astea in mare majoritate au mentol)

- iau antinflamtoare si mydocalm (cand sunt foarte rau fac movalys injectabil - de exemplu)

- iau Arlevert - asta imi ia ameteala in 24 h.

- din nefericire am nopti in care cine stie cum dorm si ma trezeste ameteala.

 

===

 

Pentru ca sunt terorizata sa nu vina ameteala, am facut fobie la bautura alcoolica.  

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am retinut ce a spus Kari : o relatie sexuala inseamna responsabilitate, nu numai placere … oare ? Responsabilitate fatza de cine ? Fatza de el ca baiat (adica sa nu uite "protexul" [:)] , sau fatza de ea ca fata, ca ce ??? )

 

Eu cand o spun pe asta cu responsabilitatea ma gandesc la boli si sarcini nedorite [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...