Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Eu clafoutesc, tu clafoutesti, el/ea clafouteste...


Recommended Posts

  • Răspunsuri 907
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

[:-)))]  [:-)))]  [:-)))]  [:-)))]  [:-)))]  [:-)))]

"În IKEA se prezintă un client cu un pachet mare:

– Bună ziua, departamentul returnări?
– Bună ziua. Da, dar ce ați dori să returnați?
– Asta.
– Dar ce este?
– Nu știu, cât am asamblat-o numai ce nu a fost, și canapea, și noptieră, iar la un moment dat a început să prindă și TVR1 ! "

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Ma cutremur cand citesc de cancer, chimioterapie, radio... [fri] Si stau si ma intreb dc oare nu s-a descoperit pana acum nici un tratament cu procent de vindecare 100% indiferent de stadiul bolii?

pentru ca celulele maligne sunt asemanatoare cu cele normale, insa mai rezistente; asa incat e greu sa le distrugi pe ele fara sa le distrugi si pe cele normale. in prezent se studiaza component celulare ale celulelor maligne, pentru a se gasi tratamente care sa actioneze tintit doar asupra lor, dar nu-i atat de usor cum suna in teorie.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Daniela, Miha, multumesc  [flo2]

 

Mi-am luat azi o rochita draguta (da impresia ca e fusta cu bluza), pt vara, care merge ft bine si la nunta din iulie; e crem si cu floricele viu colorate...am gasit si un sal crem cu portocaliu, care se potriveste de minune (nu vreau sa am cu umerii descoperiti in biserica)...geanta portocalie am...mai trebuie sandale portocalii, pe-astea le iau din Romania, ca aici nu se gasesc decat culori inchise  [batcap] am o pereche de sandale cu multe curele colorate, ar merge si astea; dar nu sunt ft elegante...

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani Buflea si Strumphi, sa fiti sanatoase, implinite pe toate planurile si sa se adune toate cele bune la voi! Sa va distrati si sa fiti coplesite de urari si de cadouri azi si in zilele urmatoare! [artif] [artif]

Mickyyy suna foarte bine descrierea casei. Curtea respectiv gradina in spate mie mi se pare un avantaj nu un dezavantaj: liniste, securitar pt. copii, intimitate, etc.

 

Mihaela, pai ce a facut naprapatul daca te doare in continuare? Fizioterapie faci? Trebuie facute sedinte periodic ca sa ai rezultate, imi aduc aminte ca si la mine a durut mai rau dupa prima sedinta, apoi au fost progrese.

 

Ella, ma bucur pentru Marcia, e norocoasa. De ce vrei neaparat sandale portocalii? merg si culori deschise mai neutre: bej, crem. Parerea mea.

 

Uf, scriu la scoala la un laptop conectat la un proiector cu fir scurt, e la un capat al mesei si scaunul la celalalt. Asa ca stau culcata pe birou cu bratele extinse la max. in fatza. Naspa pozitie...

 

Julia, felicitari pt. clafoutis si pentru familia ta haioasa. Despre vecini tot m-am abtinut sa-mi dau cu parerea, am avut si noi probleme cu unii, de anumite natii pe care nu le mentionez. E f. bine ca ati apelat la Politie, aici pt orice incident minor se apeleaza 911.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna de dimineatza mea calda si innorata,

 

Incep ca la Oscar  [flo2] …

 

Multumesc mult pentru vorbele frumoase si multumesc ca existati.

 

Impart cu placere urarile cu voi si sper sa va multumesc si sa le impart an de an, 40 de ani de acum inainte  [:)] …cu alte cuvinte, drum lung am parcurs pana acum, dar nu sunt obosita, drum lung imi astern in fatza …iar voi sa faceti bine sa fiti alaturi de mine ... aia mai mici in spatele meu ca sa copiati, aia mai mari in fatza ca sa pot copia si aia de seama mea, alaturi sa ne dam castane si sa ne tragem de sireturi.

 

Cui nu-i place de mine, sugerez drumurile paralele care nu se vor intalni vreodata (asa cum spune un cantec adaptat)

 

Strumphitezi in mod special, ii doresc sa-si uite tristetile, sa isi repare capul si spatele si sa priveasca cu fericire la cretaza aia mica si cu optimism inainte …inainte, inainte, tot inainte draga mea. [flo2]

 

P.S. Zice mama ca de sambata asta, Gemenii ies din gropile cu necazuri si butoaiele sinucigase si Lumintza (de la capatul tunelului) le va dansa turceste-buriceste prin fatza, pana la sfarsitul anului ...astept, astept, abia astept [flo2]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...