Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Eu clafoutesc, tu clafoutesti, el/ea clafouteste...


Recommended Posts

  • Răspunsuri 907
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

 

Pe scurt. Am dat iarasi casa jos.

Am dat cu solutie impotriva gandaci.

M-am trezit dis de dimineata sa o duc pe silvi la engleza

Am strans muntele de gandaci cu picerele-n sus.

Am mopuit de mi-au iesit ochii din cap

Am spalat metri de vesela.

La ora 18 m-am asezat in fotoliu.

Nu stiu cand am adormit. M-am trezit la 7.

 

 

ce-a fost in capul tau?  [:-)))]  n-ai auzit ca azi era sarbatoare? in fiecare zi este, nu se face nimik, nu se strang gandaci, mai ales nu se da cu mopul.  [clo]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cu scolile in uk eu stiu asa: daca sunt x+ 15 cereri pentru x locuri, se ia dupa postcode, care e mai aproape de scoala (fizic, locatia casei ca sa zic asa). Nu conteaza cand au depus cererea.

 

Viviana, la. BC mereu au fost unele grupe f f cautate ptr ca aveau program potrivit, alea de la 11 de ex ptr cei ce invatau dupa amiaza si cele de la 14 ptr invers. Acolo da, conta primul venit primul servit. Nici nu mai vreau sa imi amintesc ce drame erau cand un parinte uita sa reinscrie copilul si nu mai gasea loc la grupa preferata...

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pai nefiind in uk e logic ca nu le puteam inscrie in octombrie :)

De apartinut sigur apartin de ea, am verificat catchmentul inainte, era oricum absurd, tinand cont de distanta, 0,1 mile pana acolo :)

Urmatoarele 2 scoli din zona sunt de 2, adica good, dar nu exceptionale.

In fine, cum mi-o fi norocul. In cel mai rau caz le inscriu acolo anul viitor, cand n-ar trebui sa ma poata refuza.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[:-)))]  [:-)))]  [:-)))]  ...

 

Gata, Soro ...am si gasit solutia ... de maine toata lumea sa se prezinte in chilotzi cu snur la mine ...

Auzi, tu cand zici chiloti cu snur vorbesti cumva de budigai? Ca ori aia, cu snur in talie, ori tanga cu snur intre obrajori

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Viviana, cu ce dai ca să nu deranjeze pisica? Noi avem de câteva zile niște vizite de furnici. Am șters peste tot în bucătărie cu oțet (nu m-a dus capul să șterg cu altceva și nici nu vreau să leșine motanul). A fost ok două zile azi iar am văzut niște furnici [smulgpar] .

 

la noi exista niște doze cu otrava de furnici, cu niște fante mici de numai furnicile pot intra. In Ro nu se găsesc?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ma innebuneste beepul de la smoke alarm! [smulgpar]

 

a inceput in urma cu o ora, carat titamai scaunul din dining , ca deh...nu am gasit scara. abia am ajuns la el sa-l scot un pic din tavan. schimbat bateria si tot beepaie...

ce sa-I fac?

 am vazut video-uri , am incercat ce spun aia...nu inceteaza. bateria e noua...ce sa-I mai fac?

 

poate pun muzica tare sa nu-l mai aud ...pana vine sotul de la servici.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buflea la multi ani fericiti si multa sanatate.

 

kari, vivi sanatate!

 

Letitia, despre ddiscutia cu sex-ul, asta e opinia mea...de el depinde cce va face, stiu f bine.

 

micky ma bucur pt tine si ca faceti mutarea. nu te ingrijora de starea apartamentului...faptul ca sutneti impreuna, sanatosi, sccolile aproape...asta conteaza. intotdeauna la inceputul emigrari se fac sacrificii...tu chiar crezi ca o sa sccapi? [:)]

 

 

vivi si eu sunt frinta de oboseala. am gradinarit vreo 2 ore. am treb sa-mi curat si sa sap muscatele. si sa le pun plant food. apoi am trasplantat niste bulbi de ...cum le zice... ghiocei sau ...din alea albe de miroase...narcise parca...

sa nu-mispuneti cca nu se transplanteaza in plina vara. ca e faptul consumat.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...