Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Eu clafoutesc, tu clafoutesti, el/ea clafouteste...


Recommended Posts

buflea apropos de alex cu restaurantul.

 

si William a facut la fel. duminca a fost ziua sotului dar am sarbatorit si faptul ca William a luat premiu.

credeti ca a conttat la ce restaurant ar fi vrut sa mearga sotul/sarbatoritul...neh! nu exista asa ceva. bineinteles ca am mers la restaurantul  la care a vrut William...sotul meu nu a avut nici un cuvint de spus.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 907
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Hello!!  [biz]

 

Am auzit ca e petrecere mare pe ghetar si am venit sa beau si eu cu voi [:p] 

 

Va multumesc mult tuturor de urarile frumoase!  [flor]

 

Buflea, ce frumos mi-ai urat... ce mi-a mers la suflet [flo]. La fel iti doresc si eu tie, sa uiti de tristeti si sa vina si luminitza aia de la capatul tunelului mai repede. La multi ani sanatosi si fericiti cu cat mai multe lacrimi de fericire si mandrie din partea copiilor care acum iti pun nervii pe moatze dar daca nu ar fi nu ai mai avea ce povesti! [:D] ahhh... ce urare mi-a mai iesit, dar dupa cateva pahare de proseco si niste limoncello homemade, nu am putut mai mult [alcool]  [soricel]    

 

Azi tata nu m-a mai sunat, cum o facea in fiecare an, sa imi ureze la multi ani, dar l-am simtit aproape, desi nu i-am auzit vocea. Am vorbit cu mama si mi-a urat de toate cele bune si frumoase, dar am simtit-o in glas trista inca, dar fericita pentru mine. Mi-a mai spus ceva dar mi-e rusine sa o spun public!  [il]  [:I]  [:-)))]

 

Cum ziceam am baut limoncello, pentru ca m-a rapit barbatu` si m-a dus in paradis(ul) lamailor!  [:-)))]  [:-)))]  Am avut o zi superba, de cand m-am trezit chiar... abia am facut ochi si Sophia mi-a sarit de gat si mi-a urat : Happy Birthday mami! You are my best mami ever!  [biz]  de parca ar avea mai multe mami [il]  [:-)))]  Mi-a inmanat cadoul si felicitarea si am stat pe terasa apartamentului la soare la o cafea si apoi ne-am dus la plimbare.. in Ravello! Un superb orasel ascuns in multi cu niste peisaje desprinse din povesti. Am facut prima oprire la cafea si inghetata, Sophia a dansat pe muzica unor baieti ce cantau serenade in piata.... apoi am vizitat 2 ville cu super gradini si peisaje... am luat pranzul la un restaurant cu niste peisaje "ametitoare" ... ori poate de lavinul rose vedeam asa?  [fri]  ... apoi iar plimbare si gelato si ...multa apa, ca a fost tare tare cald! Plus multeeeee poze!! [mariaj]  E superba zona, visam de mult sa ajung pe coasta amalfitana si barbatu mi-a indeplinit dorinta! Sa nu-l iubesc si mai tare si mai mult?!  [8D]

 

Pozele de pe camera nu le-am descarcat dar am vreo 400 numai de azi! Intr-o saptamana o sa adun cateva mii!  [doh]  Va arat cateva de pe telefon, doar cadoul si view ul de la balconul apartamentului, restul saptamana viitoare cand ne intoarcem acasa!  [hippi]

 

Fug la nani ca maine e iar cald si avem programat sa mergem sa vedem Pompei. Au astia aici pe coasta si in munti, drumul pana la Napoli, niste strazi e tot curbe stranse stranse si se circula in stil italian si trebuie sa fii in alerta mereu. Oricum Nick conduce in stil englezesc, calm si linistit, nu ca italienii nervosi. Nu stiu de cate ori mi-a stat inima in loc, dar ... pana acum e bine, nu am atins nici o oglinda si nu am calcat pe nimeni pe calcai! [:D]  

 

Noapte buna si multumesc inca odata de urari! [pup]  Nu-mi vine sa cred ca am implinit 34 ani, ca tot de 21 ma simt! [:D] [:I]

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ce frumos e acolo Strumphi, mi-a plăcut tare mult! Sa vizitați Positano, e frumos de tot. Nu stiu daca ai citit călătoria noastră prim zona aceea, Pompeii e frumos, o sa va placa. Napoli e un fel de Indie :). Al meu obișnuit cu condus nebunesc in Ro, a parcat masina si am umblat pe jos, in Pompeii am mers cu trenul :). Sa urcați si la Vezuviu, e tare frumos. 

 

Sa nu ratați pizza in Napoli, e orașul unde s-a inventat. Acolo am mancat o pizza ca nicaieri, dar sa căutați un restaurant local. 

 

Distractie frumoasa, esti intr-un loc superb!  [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ma innebuneste beepul de la smoke alarm! [smulgpar]

 

a inceput in urma cu o ora, carat titamai scaunul din dining , ca deh...nu am gasit scara. abia am ajuns la el sa-l scot un pic din tavan. schimbat bateria si tot beepaie...

ce sa-I fac?

 am vazut video-uri , am incercat ce spun aia...nu inceteaza. bateria e noua...ce sa-I mai fac?

 

poate pun muzica tare sa nu-l mai aud ...pana vine sotul de la servici.

eu cand eram la soru-mea dupa o ora innebunitoare  i-am scos de tot bateria si i-am dat  si una cu mopul

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ce faina vacanta strumfi. sa aveti un timp minunat.

 

 

doamne, nu stiu ce-am patit, cred ca mi-au dat aia la spital prafuri de vorbit  [:-)))]  am vb la telefon in seara asta cu doua continente. america si australia.  [:-)))]

 

 

 

 

nu cred ca v-am spus, am fost la doctor astazi, ala care se uita in fund  [clo] Proktolog se cheama.  

se pare ca e fisura anala combinata cu hämorrhoiden. am primit o creme si porunci clare sa ma hranesc cu legume, verdeturi si fructe si sa beau 2, 5 litri de apa. mi-a dat si un sirop, Milchzucker se numeste. trebuie sa cercetez ce este cu zuckerul ala.  barbatul  a fost cu mine in cabinet si la sfarsit ia spus la doctora 'numai atata? asta stiam si EU'  [alcool]  s-a uitat doamna cam lung la noi si na spus nimik pana la urma. 

si de cateva ori i-am spus sa stea in sala de asteptare  [alcool]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

si eu sa va mai intreb ceva, ca uit pana maine. 

produsul ala milckzucker nu da oare dependenta? ca ar trebui sa-i iau vre-o 6 sau 8 saptamani.  [fal] e un fel de laxativ , cam asta e traducerea. 

voi doamnele cu experienta in ale medicatiei, ce stit de produsele laxative? dau dependenta? ti se urca la cap?  [clo]

a, si mi-a spus frau doctora ca, crema aia poate sa-mi dea dureri de cap. pai de astea am eu nevoie?  [fri]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...