Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Eu clafoutesc, tu clafoutesti, el/ea clafouteste...


Recommended Posts

  • Răspunsuri 907
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

eu cand eram la soru-mea dupa o ora innebunitoare  i-am scos de tot bateria si i-am dat  si una cu mopul

 

 

nu stiu cum, dar s-a oprit..

 bepuiia si fara baterie ca e conectat la electric. de ce ii treb amindoua...nu stiu. de scos firele de current nu puteam ca e prea sus...plus ca eu nu ma bag"la chestii din astea ...electrice"...

 

bine ca a incetat imi facuse creierii maruntei, maruntei...

 

edit. tocmai ce trimisei mesajul asta iar a facut un beep...asstept pe urmatorul....

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

nu cred ca v-am spus, am fost la doctor astazi, ala care se uita in fund  [clo] Proktolog se cheama.  

se pare ca e fisura anala combinata cu hämorrhoiden. am primit o creme si porunci clare sa ma hranesc cu legume, verdeturi si fructe si sa beau 2, 5 litri de apa. mi-a dat si un sirop, Milchzucker se numeste. trebuie sa cercetez ce este cu zuckerul ala.  barbatul  a fost cu mine in cabinet si la sfarsit ia spus la doctora 'numai atata? asta stiam si EU'  [alcool]  s-a uitat doamna cam lung la noi si na spus nimik pana la urma. 

si de cateva ori i-am spus sa stea in sala de asteptare  [alcool]

 

kari , sotul meu a avvut fisura anala in urma cu vreo 10 ani...doamne prin ce dureri a trecut...a fost ceva cumplit si el are mare toleranta la durere.

fisura a capatat-o de la un control aiurea...pt ccare eu am fost responsabila ca l-am trimis...si mi-am spalat pacatul cu multa greutate.

 

dar apoi I-au facut operatie si doar asa a scapat de dureri si dde fisura...de atunci nu mia are absolut nimic. el nu a avut hemoroizi, doar fisura...

 

tie nu ti-a recomandat operatie?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La Multi Ani sarbatoritelor zilei! La Multi ANi Buflea, si multumesc si eu pentru urari, in sir si cu budigai cu snur, daca trebuie, asa om face [flo2] [flo2] [flo2]  De musai ca de voie buna [:-)))] [:-)))]  Strumphitza, La Multi Ani si tie, si vacanta minunata, esti intr-o zona superba (am fost si noi pe acolo la un moment dat si m-as mai duce si maine), bucura-te de peisaje, de soare, de limoncello, gelato, pizza si ce-o mai fi, si mai ales de familia ta minunata [flo2] [flo2] [flo2] 

 

Kari, tratamentele cu laxative sunt de lunga durata ca sa aiba efect asa cum trebuie - si sa treaca bine si fisura. Si eu stiu ca ce ti s-a recomandat e OK, il folosesc si copiii.

 

Eu am intrat si o sa intru mai putin acum prin zona zilele astea, am o gramada de aiureli de facut, pe langa munca obisnuita: intalnirea anuala cu contabila mea, apoi umblat sa trimit niste acte ca sa-mi fac "cazierul" cu firma pentru care lucrez la "telephone interpreting". Firma e americana, cer "cazierul" emis de autoritatile engleze, ca cica Disclosure Scotland nu e bun (chit ca e identic ca si continut, si verifica aceleasi acte, surse si baze de date) ! Apai sa nu-i trimit undeva [viki] ? Ma rog, asta este, daca trebuie, trebuie. Tot maine trebuie sa duc la notar actele sa scot imputernicire pentru bunici sa il duca si sa il aduca pe Mister in si din Franta, in iulie. Alti bani, alta distractie, dar nici fara asta nu se poate. Asa ca in ultimele zile am adunat, printat si sortat hartii, chitante, si facturi, completat formulare, pus pe "caprarii"  - asta pe langa activitatile obisnuite si treburile zilnice.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mickyyy, asa e cu scolile cum au zis fetele. Inscrierile s-au incheiat de mult, acum daca prindeti loc la scoala dorita (ca in catchment area sunteti, deci v-ati incadra) e bine, daca nu, mergeti unde va spun ei ca sunt locuri si puneti-va pe lista de asteptare la scoala dorita, si sunati in mod regulat sa verificati daca nu s-au eliberat locuri, ca lumea mai pleaca, se mai muta...  Multa bafta sa iasa asa cum va doriti, si sa va simtiti bine la casa noua. Si noi folosim dining room-ul pe post de office, si uneori de guest bedroom (noi avem casuta cu 4 camere, dar doar doua sunt dormitoare)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mi-am amintit de o intimplare cu smoke alarma. in 2008 cand ne-am dus in Romania ne-am gindit sa le ducem si la ai mei o alarma din asta.

cand am scos-o din geamantan si le-am dat-o se uitau ciudat unul la celalat si ne intreaba ca ce sa faca cu ea...le explicam noi ca asa si pe dincolo suna daca e fum...dupa care ii vad ca rasufla usurati si ii bufneste risul. 

 

ne spune ca , in 2001 cind au venit la noi si au stat 3 luni, cam la o luna de cind erau la noi, depisteaza si ei alarma asta chiar deasupra usii , dormitorului unde dormeau.

 

si nu stiau ce e, si nici nu au intrebat,  au crezut ca e ceva de inregistrat ca se vedea beculet c amerge, si credea ca noi ii inregistram.

 

 

dai regrete, ca daca au spus ceva aiurea, daca noi am auzit apoi au avut grija si cica tot timpul cit au stat la noi au vorbit in shoapta in dormitor, cu capul in patura  si cu grija la ce spun... [:-)))]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ma ganadesc sincer ce o fi gandit lumea de cadourile aduse de mine ..apropo, Rufus, jucaria aia e fabricata in China, ca sa stii [:)]

 

 

No problem! Ana nu-si face (inca ) griji d-astea [:)]

Oamenii se uita unde sunt fabricate lucrurile pentru ca pur si simplu difera calitatea. Inclusiv la branduri. Este drept ca in Europa (de fapt in UE) ajung marfuri din alte parti ceva mai selectate, poate de aia. Mie mi-e clar ca lucrurile nemtesti, frantuzesti, chiar romanesti au de departe un plus de calitate fata de cele chinezesti. Dar aici am gasit explicatia. Si asta pentru ca am cunoscut o familie de chinezi cu care cumnatul meu a lucrat multi ani. Din China pleaca marfa pe multe nivele de calitate, evident cu preturi diferite. Am primit din China imbracaminte de o calitate excelenta, adusa de oamenii astia, cum nu gasesc aici. Presupun ca la preturi mai mari...

De altfel, se stie ca si marfa din Europa, produse pentru tarile estice, are alta calitate. Acelasi brand, calitate inferioara, pret mai mic. De la detergenti pana la masini, exista diferente. Este o adaptare la piata mai saraca din est.

Marile magazine, prin care se invart fetele mele, Zara, H&M, Bershka au marfa (probabil nu toata...) de proasta calitate, dar poarta eticheta cu brand. Difera net de hainele pe care si le cumpara Ioana din Olanda, de ex.

Asta este si o parte a explicatiei afacerilor SH: marfa este adusa din vestul Europei, o haina de firma cumparata la un sfert de pret si purtata este preferata uneia noi, din magazin pentru ca in primul rand arata mai bine si materialul este de calitate superioara.

Cu America nu stiu cum este...dar iti spun ca da, exista diferente si uneori consistente intre marfurile cu provenienta diferita si sub acelasi brand.

Pe de alta parte, nu as condamna doar tarile asiatice de buleli, desi ele sunt campioanele. Ba exista si exceptii, una este Coreea de Sud. Nu m-am intalnit cu marfa proasta din tara asta, eu sunt fan masini coreene (fabricate in coreea), absolut spectaculoase la fiabilitate. Exista o diferenta neta intre Hyundai fabricat in Corea si cel de la Istambul.

De Japonia nu mai amintesc.

Cu cadourile nu stiu ce sa zic (eu unul nu sunt asa pretios)...dar te asigur ca ar fi apreciate cele made in USA decat China. Trust me...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...