Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Eu clafoutesc, tu clafoutesti, el/ea clafouteste...


Recommended Posts

  • Răspunsuri 907
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

M-am trezit dimineata, avea Silvia program la dentist, sa ii curețe tartrul. A laudat-o ce dinti frumosi si curați are, ca se spală bine si corect. 

 

Si daca tot m-am trezit, am zis sa profit de soare si de cele 25 de grade anunțate, desi sunt numai 18 acum, dar la soare e perfect de plaja, am plecat singura, Silvia n-a vrut sa vina, sotul si Diana dormeau. 

 

Sunt pe o plaja micuța, aici: 

 

si e numai a mea :)). 

post-3506-88554_thumb.jpg

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fleur, am gentuta portocalie, asa ca imi iau si sandale portocalii; plus ca la imprimeul rochitei merg perfect sandale portocalii  [:D] crem sau bej nu-mi plac, vreau ceva care sa iasa in evidenta...

Aseara am fost la podolog si mi-am facut unghiile portocalii...m-a intrebat daca vreau si blink-blink...n-am inteles la inceput ce vroia; era vorba de ceva stralucitor de pus pe unghie; ca un stras..am acuma unul pe unghia de la degetul mare picior drept; arata ft fain...

 

Al meu merge azi cu tancul...intai iau pranzul, apoi il plimba pe-ala cu tancul prin diverse locatii ale armatei pana la cazarma unde lucreaza el...a zis ca a exersat cateva zile, ca sa-si intre in mana.

Aici nu exista soferi profesionisti pt tancuri, camioane, tot ce detine armata...soferii sunt soldatii sau cadrele militare...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc!  [flo2]

 

stam pe insula pana de Midsommar, care e sambata ce vine, e cea mai mare sărbătoare suedeza. Duminica in 21, plecam pe continent, cateva zile, sa iesim vara asta undeva. Pana la urma nu mai mergem nicaieri pana in Decembrie, e prea costisitor. Sotul e pe medical din 15 Aprilie, a fost din 1 Aprilie pe 85%, dar atat. Medicalul e foarte putin, cam 30%. Ne permitem acum cat o familie cu venituri medii :). 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mihaela, sa-ti spun cum a fost.

Intii am vorbit cu ea despre bolile mele, daca am avut operatii majore, etc. Apoi m-a asezat in fund pe masa de masaj si a inceput sa imi palpeze coloana (ca i-am spus ca ma doare si spatele). Apoi in pozitia sezinda m-a pus sa ma intorc cit pot de mult spre singa si spre dreapta. Mi-a zis ca in mod normal coloana trebuie sa fie un pic curbata si flexibila ca sa absoarba impacturile cind mergi, fugi, sari etc, a mea e dreapta si neflexibila, deci nu absoarbe impacturile din miscarile mele, de aia ma doare spatele pe dupa amiaza. Dupa asta m-am intors cu fata in jos si a inceput masajul la coloana si spate, sa destinda muschii si puteam sa simt cum unele zone erau foarte intepenite si dureroase. Apoi m-am intors cu fara in sus si mi-am incrucisat miinile tinindu-ma de umeri. Ea m-a cuprins si s-a impins in mine moment in care mi-a piriit coloana, dar dupa aia m-am simtit superfain. Mi-a masat si umarul, pe mine ma durea tot bratul si n-as fi stiut sa zic unde anume. Ea a gasit imediat punctul dureros, a inceput sa-l maseze, m-a durut destul de tare, dar am rezistat. MI-a zis de 2 ori pe zi sa-mi pun gheata cite 15-20 minute la umar si spate. Acum pot sa-mi misc bratul foarte bine, dar punctul ala pe care l-a masat nu il pot atinge. De aia si pun gheata pt citeva zile. Ma duc din nou joia viitoare. Tu nu tii gheata la locurile dureroase? Cum te mai simti azi? Ce plaja faina aveti voi acolo, ma asteptam sa fie numai pietre, dar e nisip. Insa nu cred ca se poate intra in mare.

 

Daniela, pe mine barbatu m-a captusit cu furnici. [zirea]  Am crezut ca nu stiu ce-i fac. A tuns iarba si apoi a adus masina de tuns in casa si a lasat-o pe hol!!! [bang] Habar nu am de ce!!!! Atita l-a dus pe el mintea aia creata!  Binenteles ca in masina era iarba cu tot felul de insecte in ea, chiar ma mir cum nu m-am umplut de cine stie ce alte scribosenii! 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc din suflet pentru urari! Au ajuns si la mine si ma simt mult mai bine. Aseara am dormit prima oara bine dupa 2 saptamani. Adica nu in fund [batcap] .

Inca nu am rezultate clare; mai merg la reumatolog la sfarsitul lunii dar se pare ca cervicala e buba. Sper sa imi revin dupa kineto, Acum 10 ani a trecut cu inot.

 

Si nu pot sa plec fara sa urez La multi ani!!! minunatelor sarbatorite azi: Buflea si Strumfita [flo2]  [flo2] [flo2]  [flo2]  [flo2]  [flo2]  [flo2]  

Am deschis direct la nu stiu ce pagina si am vazut si cele 2 pisicute [il]  [il]

Si astea fiind zise fug la treaba ....

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Letitia deci si osteopatul tot cam aia face. Nu, nu mi-a zis de gheata. Azi nu ma mai doare la fel de tare. Colegii mei zic ca trebuie mai multe ședințe, marti ma duc iar, daca tot sunt acasă. Dar la o tipa, ca tipul la care am fost e numai dimineata, si am fost tare sleită de puteri dupa. Tu nu te-ai simtit obosita? Te mai duci? Tu cum te simti?

 

nu, nu se poate face inca baie, e rece apa. Avem plaje multe cu nisip, pe asta de azi am fost pt prima data :).

 

Baie se face tarziu in Iulie si August, multi fac si in Septembrie ca e apa calda, mai calda ca afara ;). De obicei reveneam din concediu in 15 Iulie si atunci începea pt noi sezonul de mare :). Așa repede nu am fost inca, eram Ocupați cu împachetatul si plecatul, an de an. E interesant sa iti faci concediul acasă :). 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...