Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Eu clafoutesc, tu clafoutesti, el/ea clafouteste...


Recommended Posts

La multi ani Buflea si Strumphita! Sa fiti sanatoase si fericite!

 

Eu m-am apucat de curatenie de-aia cu zugravit. Deocamdata am aruncat totul in mijlocul casei si sortez si arunc. Partea asta imi place la nebunie :))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 907
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Letitia deci si osteopatul tot cam aia face. Nu, nu mi-a zis de gheata. Azi nu ma mai doare la fel de tare. Colegii mei zic ca trebuie mai multe ședințe, marti ma duc iar, daca tot sunt acasă. Dar la o tipa, ca tipul la care am fost e numai dimineata, si am fost tare sleită de puteri dupa. Tu nu te-ai simtit obosita? Te mai duci? Tu cum te simti?

 

nu, nu se poate face inca baie, e rece apa. Avem plaje multe cu nisip, pe asta de azi am fost pt prima data :).

 

Baie se face tarziu in Iulie si August, multi fac si in Septembrie ca e apa calda, mai calda ca afara ;). De obicei reveneam din concediu in 15 Iulie si atunci începea pt noi sezonul de mare :). Așa repede nu am fost inca, eram Ocupați cu împachetatul si plecatul, an de an. E interesant sa iti faci concediul acasă :). 

Nu, nu m-am simtit obosita, ma simteam foarte bine si detensionata. Mai ales dupa ce mi-a pirit coloana. Azi ma dor anumite puncte, dar cind le ating, deci bratul pot sa il ridic si sa il misca fara probleme. Deseara iarasi o sa tin gheata. Da, ma mai duc, ca nu am rezolvat cu spatele, necesita citeva sedinte. Imi place foarte mult, as luat femeia aia acasa daca as putea. E micuta dar are o forta! Am zis ca o bag in buzunar data viitoare. [:)]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am fost la coafor si mani-pedi. Pana sa va povestesc patania mea trebuie sa va spun ca mi-a iesit o manichiura excelenta.

 

Cum stateam eu acolo la coafor nu ma puteam gandi decat la crap la cuptor sau gratar. As clafouti, dar constiinta nu ma lasa.

 

Glont ma duc la o mica pescarie. Ochesc niste crapi proaspeti, proaspeti, cam miscatori. In fine, nu era acolo curatatorul de solzi, n-am rabdare sa astept, imi aleg cel mai mort crap de 2,5 kg, platesc si plec.

Ma duc in statie. Prea cald sa merg pe jos.

In statie imi da cineva cu piciorul in punga. Ma intorc. Nimeni.

Ce naiba? Alta lovitura!

In miimea aia de secunda imi dau seama ce se intampla, scot un tipat ce intoarce capete, punga se rupe, o scap din mana si pestele meu ajunge pe asflat zbatandu-se copios.

Cu o netarmurita sila/mila/scarba/lehamite/gol in stomac, cu manichiura proaspat facuta adun animalul de pe jos (a durat ceva) innod punga, pun intr-o alta punga si demna imi indrept spatele uitandu-ma in zare dupa masina.

O doamna in varsta:"saracul peste! " 

 

Acuma am pus punga in chiuveta si mi-e si frica sa cercetez daca e decedat. Daca incepe sa miste cand il curat? Daca dupa ce ii tai capul face rotiri de trup?

 

Imi place pestele proaspat. Dar nici chiar asa de proaspat.

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Exact, il rezolva pisica  [:-)))] (sau, daca e ca ale mele, fuge mancand pamantul - bine, imi dau si io cu presupusul, ca inca nu le-am prezentat vreun peste viu).

 

Io am ajuns la Sinaia, la intalnirea cu colegii de liceu. Ori is prima, ori colegii mei dorm, ca-s singura pe terasa. Deocamdata e soare, dar pe drum, de pe la Campina, era cand ploaie torentiala, cand soare. Sper cs ploaia se indreapta spre Bucuresti  [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[:-)))] [:-)))] [:-)))]  Se sufoca el si fara punga... :)))

 

Noi nu prea mancam peste, ma tem de spini, dar rau de tot, daca mananca si copiii. Si mi se pare prea multa munca cu spinii, pentru un dram de mancare. V-am zis ca eu is de-aia care nu se complica, nu? Pastrav... nici sa nu-l vad! Crap, daca e mare, are putini spini, e drept. Si somonul, la fel.

Dorada nu-mi place, ca cica e peste de taiwan, crescut prin balti cu pesticide :))), asa ca zic pas la peste, cand am ocazia.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ati auzit de faza cu Putin mort si sosia lui vie? Cica atunci cand a disparut o saptamana, ar fi murit si Rusia a pregatit pe inlocuitorul lui, ce se da drept Putin de atunci. Tot de atunci, Rusia e mult mai putin agresiva, nu mai e asa mare conflictul in Ucraina, Crimeea chiar vocifereaza ca vrea intoarcerea la Ucraina. Ce sa mai crezi??

 Probabil nu vom afla niciodata concret, oricum evenimentele care ajung la urechile noastre sunt departe de ceea ce e adevarat si cu atat mai departe de ceea ce va ramane mentionat in istorie.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...