Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Eu clafoutesc, tu clafoutesti, el/ea clafouteste...


Recommended Posts

  • Răspunsuri 907
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Buflea musai sa incerci tilapia, pane parca e carne de pui. Shrimpii se fac extrem de usor. Eu pun ceapa, usturoi, ardei iute si putin bulion la prajit, arunc shrimpii acolo peste sosul ala, cind sint facuti, adica dupa vreo 5 minute pun chestia asta peste pastele fierte in prealabil. Presar parmezan ras si iata o mincare simpla si foarte gustoasa.

 

Stiu ca erau de toate in 70, maica-mea zicea ca nu se inventasera puii dezbracati, dar poate nu i-a venit ei in cap sa se duca la macelarie, sau vroia sa fie carnea cit mai proaspata, sa "nishte" de proaspata ce e. [:)]

 

Dar nu numai Alex a vorbit urit, si celalalt a raspuns pe masura. Pe ala nu l-au pedepsit? Nah, ca Alex e Pedepsitu pe ghetar saptamina asta [:-)))] .

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

vai buflea, a facut-o alex de oaie tocmai acum la sf. oriucm a fost urit dar pedeapsa mi se pare prea drastica.

ar putea scrie o scrisoare la directoare cum ca ii pare rau, ca nu va mai face...sa voluntarieze sa faca ceva munca pt scoala o sapt.

 

dar ce e mp e sa discuti cu el. limbajul care il aude la tv (sa nu imi spui ca nu are access) sau la alti copii nu e acceptabil pt el sa il foloseasca, iar de pe acum sa aiba grija ce ii iese din gura si mai ales ce pune pe hirtie.

 

imi pare rau, dar sa nu crezi ca e singurul...si la William anul trecut citiv copii au fost pedepsiti ca si-au trimis mesaje pe net unul la altul "I hate you!" dar au facut-o in gluma ca erau toti prieteni si tot nu a contat asta.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

A furat un ton de 2 tone!

 

 

[:-)))] [:-)))] [:-)))]

Ce ti-e si cu gravidele astea!!.... nu poti, dom'le, sa vorbesti despre ceva, ca imediat le si vezi apeland la masuri extreme, ca sa isi satisfaca poftele ( gastronomice, precizez, doar atat, deocamdata. Pana nu e capabila sa isi gaseasca singura snurul ala de undeva, o lasam in pace. [soricel] ). 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ladies, buna seara. 

 

Nu prea apuc sa citesc din urma, dar le string in brate pe Strumph si Buflea, la multi anu, dragele mele, sa aveti un an bun va doresc, sa va amintit cu drag ce tatii vostri, sa profitati de timpul pe care il veti petrece in vacanta cu mamele voastre, sa va stringeti copiii in brate si sa fiti fericite!

 

LA noi e oribil, ploua, ploua, ploua, asteptam vacanta, ca e vreme de sfirsit de aprilie. Radu e-n teste de sfirsit de an, nota de la testele astea conteaza 50% din nota finala, daca le bubuie e de rau, ca anul asta scolar coteaza decisiv la admiterea in colegiu. Are teste cam in fiecare zi, azi a avut mate, saptamina viitoare are alt mate, pe urma istorie, engleza si stiinte. Desigur, face ce face si se joaca la calculator. Cica nu mai are ce repeta! 

 

Tata ma necajeste, e bolnav de cind a venit, tot face febra, mai mult noaptea, tuseste mult, cu sputa. L-am dres eu cu sirop expectorant si ibuprofen, dar azi dimineata i-am dat amoxi, pare mai bine, sa vedem cum trece noaptea asta. I-am facut frectie cu spirt, i-am dat si ceva bromhexin, nu prea mai stiu ce sa ii fac. Astept sa vad cum progreseaza cu antibiotic. Ba, i-am pus azi di pompele fie-mi, ventolin si alvesco, amindoua, neaparat trebuie sa-l pun pe picioare pina plecam in Dominicana,  o data ca sa aiba fun, ca ce concediu e ala sa fii bolnav, si doi ca vreau sa-l vad in forma, ca n-are chef de nimic, dragul de el. 

 

Fetele din Strainezia, aveti soti pasionati de fotbal? Stie cineva unde se pot vedea meciurile din Campionatul european? Ca joaca miine (simbata) Romania cu Irlanda si, evident, aici nu transmite nimeni nimic. 

 

Ma duc sa mai citesc una alta..

Kisses,

Simona

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Seara buna ghetar,

 

sunt racita bocna, plina de antibiotice, fara voce, trei zile saptamana asta am stat acasa, doua m-am tarat la munca fiindca  de luni sunt in audit.

 

copilul mic a avut first communion, o telenovela cu garderoba, am sfarsit cu el in costum ralph lauren negru. Super slick. Tot copilul mic s-a inscris la talent show la scoala asa ca miercuri am avut onoarea de a-l vedea pe scena performand trucuri magice. Continuand cu el, ca e pe val, maine are year end party cu entertainer mad scientist.

 

casa e cu fundul in sus de la jumatate in sus (cum o fi si aia) fiindca ne punem podelele noi. Noi suntem refugiati in jumatatea de jos, pe care trebuie sa o evacuam maine dimineata sa facem loc unui card de baieti si numitului mad scientist care ii va delecta cu o combinate de show magie stiinta si lumini.

 

cu toate astea in cap si unable to speak, azi la munca am avut sesiune pt meyer briggs scores pt echipa de directori operations. 3 ei dorectori, 3 noi directoare.

 

iaca na samanta conflictului, intre astia toti numai eu am preferinta thinking la decision making restul sunt feeling. 3 doamne si toti trei sensibili rau, caci feeling e gender based si se intalneste la 75% din populatia feminina. Ca eu nu fac parte din populatia aceea, stiam, dar acuma stiu si de ce ma enervau colegii mei ca prea erau sensibili. Si acu' ca ne cunoastem mai bine vom fi capabili a colabora mai bine.

 

gata, deep dive again, ma cheama duios orezul de pe aragaz si apoi smotru dupa inca o zi de lucru.

 

bella, welcome back, sper ca v-ati simtit bine in concediu! Hugs!

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...