Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Eu clafoutesc, tu clafoutesti, el/ea clafouteste...


Recommended Posts

 

 

normal ca teoria nu-i ca practica. pe mine ma intereseaza daca paralel cu banii care se baga in "vindecarea" cancerului se gandeste cineva din sistemul medical si de ce apare cancerul. preventia nu inaintea mortii din cauza bolii ci preventia dinaintea aparitiei bolii. eu am observat ca nu se mai moare de bolile copilariei asa de mult dar am inceput sa murim de cancer din ce in ce mai multi cu tot tratamentul care costa o gramada de bani si de sperante desarte.

 

nu numai ca se gândește dar se si cercetează si se stie de unde si cum. Dar e o chestie (mutații genetice in procesul de înmulțire a celulelor) care nu se stie de ce e afectată. Teorii sunt multe: poluare, sedentarism, chimicale in mancare, haine, etc, soare, vârsta. Pentru ca vine tare mult cu vârsta. De prevenit nu cred ca se va putea vreodată. Parerea mea. Dar cine stie...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 907
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

nu numai ca se gândește dar se si cercetează si se stie de unde si cum. Dar e o chestie (mutații genetice in procesul de înmulțire a celulelor) care nu se stie de ce e afectată. Teorii sunt multe: poluare, sedentarism, chimicale in mancare, haine, etc, soare, vârsta. Pentru ca vine tare mult cu vârsta. De prevenit nu cred ca se va putea vreodată. Parerea mea. Dar cine stie...

or se stie or nu se stie.  de teorii sunt pline cartile.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

morgen 

 

 

pana termin de citit trebuie sa-i spun ceva mihaelei_s. deschid forumul si ce-mi vad ochii? dumneata esti intr-o vacanta permanenta! e frumos asa?!  [il]

foarte fain la voi acolo. e locul ideal de vacanta ptr mine, nu trebuie sa fac baie decat cu picioarele si nici soare prea mult nu este. 

minunat, minunat.  [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

morgen pana termin de citit trebuie sa-i spun ceva mihaelei_s. deschid forumul si ce-mi vad ochii? dumneata esti intr-o vacanta permanenta! e frumos asa?! [il] foarte fain la voi acolo. e locul ideal de vacanta ptr mine, nu trebuie sa fac baie decat cu picioarele si nici soare prea mult nu este. minunat, minunat. [flo2]

 

da, 2-3 luni pe an, huzurit si noi. :) haide, te asteptam! Soare e din plin, dar nu e canicula. Cam niciodata. La 25 de grade astia zic ca e canicula :))). Așa ceva...:)))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eu am observat ca nu se mai moare de bolile copilariei asa de mult dar am inceput sa murim de cancer din ce in ce mai  multi  cu tot tratamentul care costa o gramada de bani si de sperante desarte.

 

E si asta o cauza: populatia imbatranita are mai multe sanse de imbolnavire.

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...