Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Eu clafoutesc, tu clafoutesti, el/ea clafouteste...


Recommended Posts

Si eu scriu mult emails, vorba aia, de 25 de ani de cand lucrez scriu emails ... am  crezut ca nu poti învăța blind din emails . Cat am lucrat in Romania, mai ales la IBM ...prima jumatate de zi asta faceam ...radpundeam la emails. Totusi nu ma zorea nimeni, scriam cu 2 degete ...nu stiu, eu nu am învățat decat cand mi-am propus, cu program ajutător.

Barbata-meu de ex nu scrie cu toate degetele si nici blind ...si lucreaza in IT de la 21 de ani.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 907
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

La noi e ft cald, peste 30° si umiditate mare (dimineata erau 20, dar se simteau ca 30)... m-am dusat de 3 ori azi...dar in casa e inca bine....la boxa e frig, 18°....acolo ne mutam, avem de toate, inclusiv geamuri  [:)] aici nu exista aer conditionat; nu-si cumpara nimeni, ca nu se merita...asta pt ca noaptea e rece...nici noi la job nu avem aer conditionat, ci doar aerisire de nu stiu care...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alinta, in cazul fetiței cu mustăți,  nu Alex a inceput ...sau cel puțin așa spune. Zice ca a fost o hahaiala generală in care era si el, profesoara a calmat clasa, dupa care a intrebat cine a ras de Fatima. Alex si inca 3 au ridicat mana si au fost pedepsiti ...Explicația lui Alex este ca a fost pedepsit for being honest,  ca erau si altii, mult mai multi care au râs ...

Acum si fetița asta este foarte agresiva ...le raspunde, ii împinge, e si foarte masiva ...ma rog,  probabil ca e modul ei de a se apara.

 

Nu am investigat incidentul asta prea mult dar nici dreptate nu i-am dat lui Alex. Nu a luat nu stiu ce diploma la sfârșit de an si foarte bine. Nu contează cine a inceput si cine a fost cinstit ...conteaza ca in hahaiala aia era si el si asta e greșit. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buflea tu stii cel mai bine. Daca faci shrimpii aia, sa pui si chorizo taiat felii la prajit cu ceapa si usturoiul. Da un gust meserias.

 

Eu bat blind la tastatura, am facut un curs de dactilografie cind aveam vreo 19 ani si acolo m-am invatat sa bat cu toate degetele fara sa ma uit. Fiu-miu bate si el blind dar extrem, extrem de repede. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu stiu sa bat si la masina, normala sau electronica...a fost tot learning by doing, la primul meu job...pe vremea aia nu existau computere, decat rar...chiar imi placea sa bat la masina...asa scriam fax-urile pt clienti, asa se lucra pe-atunci  [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu scriu mult emails, vorba aia, de 25 de ani de cand lucrez scriu emails ... am  crezut ca nu poti învăța blind din emails . Cat am lucrat in Romania, mai ales la IBM ...prima jumatate de zi asta faceam ...radpundeam la emails. Totusi nu ma zorea nimeni, scriam cu 2 degete ...nu stiu, eu nu am învățat decat cand mi-am propus, cu program ajutător.

Barbata-meu de ex nu scrie cu toate degetele si nici blind ...si lucreaza in IT de la 21 de ani.

el lucreaza in IT adica creaza programe si e administreaza , nu-i asa? nu ii trebuie decat doua  degete si mintea!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mi-a povestit aseara elvetianul cum a fost plimbarea cu tancul...de fapt, e transportor, ca e pe roti...tata a facut armata la tancuri, asa ca se pricepe...aici insa se cheama toate tancuri...stai insa cu capul afara cand conduci...mi-a spus ca peste tot pe unde a mers, ii facea lumea cu mana...a trecut si pe langa casa, dar nu stia ca sunt aici, ca mi-ar fi spus sa ies sa-l vad...l-a vazut insa vecina de lango noi...l-a laudat finlandezul (care cica vorbea perfect franceza) si seful lui; cica e un sofer ft bun....asta stiu si eu, are la activ cam 2 milioane de km condusi  [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...