Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Eu clafoutesc, tu clafoutesti, el/ea clafouteste...


Recommended Posts

 

Simonna si cei care rezoneaza cu ea ...nu, eu nu rezonez. Va dau dreptate cand spuneti ca nu e big deal ce a facut, ca glumea, ca nu e important, altele sunt ...dar astea sunt problemele de la 10 ani deci trebuie sa le iau in mod serios, cel putin in fatza lui ...mai incolo, cand alte probleme vor aparea, ma voi concentra pe alea. 

 

Eu nu promovez mentalitatea "stand up for your child" cand copilul este vinovat ...indiferent ca sunt in public sau acasa, esti vinovat, trebuie sa afli de ce si sa suporti consecintele ...sa stii ca o traznaie vine cu consecinte si sa te gandesti de doua ori cand o faci.

 

Sa clarific niste lucruri:

 

- Amandoi baietii au fost pedepsiti, nu numai Alex

 

- Nu i-a pedepsit suplinitoarea, ea doar i-a trimis la directoare. Directoarea, cea care ii premiase pe amandoi cu doua zile inainte, le-a explicat de ce au gresit si i-a pedepsit, apoi a sunat parintii acasa.

 

- Nu e prima data cand Alex initiaza si face glume din astea despre cineva ...va aduceti aminte de "you are smart like a dick-tionary" de acum cateva luni ? Cand iar a ajuns la directoare si a luat numai lunch detention ?????

 

 

eu sunt de accord cu simonna cind a spus "stand up for your child" dar nu sa-l ducc la inghetata.

 

dar am mai spus eu sa fiu in locul tau, m-as duce la ddirectoare si as propune ceva contstructiv, cum ar fi munca voluntara, ceva in folosul scolii...decit pedeapsa asta destul de dura sa nu participle la petrecere.

 

si l-as pedepsi si acasa cu no computer, no tv....

de ce 2 pedepse?

pt ca a gresit si fata de scoala si fata de tine-ca parinte....nu te-a ascultat si te-a facut de ris.

 

 

apropos sotul ce zice de toata situatia asta?

 

asta e opinia mea, bineinteles.

 

cum scrie si in biblie:

 

"Watch your tongue and keep your mouth shut, and you will stay out of trouble."

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 907
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

'na seara!

 

Buflea, a mea parere e ca, cel putin in situatia asta, baiatul a fost deja pedepsit, deci nu ar mai fi cazul de pedepse in plus pentru aceeasi greseala. Dar da, folosirea cuvintelor urate, indiferent de situatie, e un "big no-no". Indiferent de context sauparteneri de "discutie".

 

Mickyyy, spor la impachetat!

 

Multa sanatate la toti pinguinii si puii de pinguin bolnaviori!

 

Aqai, si pe aici tot Lego rules, al meu si amicii lui  - si mai mari si mai mici, si fetite si baietei - sunt innebuniti dupa Lego.

 

Simonna, felicitari fetitei tale [flo2] [flo2] .

 

Mister are duminica viitoare show-ul de "drama", mergem toata gasca sa-l aplaudam. I-a venit si raportul scolar, suntem multumiti, se descurca foarte bine si la scris, si la citit, si la matematica si ce mai fac ei acolo, singura "broblema" e faptul ca e tare guraliv si, trancanind atunci cand nu trebuie, nu reuseste sa termine la timp ce are de facut si deranjeaza si pe restul. Dar asta e ceva obisnuit la copiii de 6-7 ani, ei acum invata ... cum sa invete. Am aflat ca invatatoarea de anul asta se va pensiona, inca nu stim cine va veni de la anul (adica stim ca sunt doua invatatoare pentru clasa a 3-a, dar nu stim in ce clasa va intra jupanul). Aici in fiecare an se schimba invatatoarele, mai muta copilasii dintr-o clasa in alta...vom sti mai multe saptamana viitoare.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

si eu scriu blind si aproape cu toate degetele (daca ma straduiesc  un pic ) si puteam sa scriu blind si cifrele ( acum mi-am cam pierdut disteritatea cu ele,  ca nu am mai practicat, si scriu mai mult de pe tableta.)

 

am facut cursuri de typing cand avea 28 de ani...si mai practice pe un program pe net...typing club -pe care practica si William. el e printer cei mai buni din clasa la asta.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ahhh, Michelle, sa nu mai aud de gradinarit. Avem o gradina mica, doar cu iarba si un pavilionas cu mese, scaune si umbreluta. Iarba trebuie taiata. Asta e treaba lu' barbatu-meu, si ba ca ploua, ba ca are treaba, ba ca nu stiu ce piesa trebuie la streamer ca nu merge, ba ca iar ploua, ba ca nu stiu ce... am ajuns sa avem mini-jungla in gradina. In sfarsit l-am convins totusi sa sune sa se intereseze prin vecini, sa platim pe cineva sa aranjeze gradina. Cica se rezolva treaba maine sau poimaine. I believe it when I see it ...grrrr!

(eu nu-s deloc "green fingered", cred ca dupa ce ne mutam din start vom aranja sa vina om care sa se ocupe de bibilit gradina, eu sa ma ocup doar de partea de herbs)

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

A propos de gardini, m-am uitat si eu pe situri de prognoza meteo sa vad daca a plouat vreun oic de cand am plecat, ca daca nu, pana ajunge Balaurul sa ude gradina nu o sa mai aiba ce uda... Cica ar ploua chiar acum... O sa intreb prietenele care stau aproape.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...