Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Eu clafoutesc, tu clafoutesti, el/ea clafouteste...


Recommended Posts

Aqai, nu am de niciunele: nici calm

nici tutun  [fri]

 

 

tough. Dar adevarul e ca intr-un fel sotul tau are deptate: orice hotarare ai lua, tine-te de ea. 

 

noi am fost cam in aceeasi situatie cu plecatul la new york cand nu vroia nici unul la inceput si la plecare vroiau amandoi. L-am luat pe alex, lui tudor i-am spus de ce el musai sa stea acasa si a iesit bine.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 907
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

 

 

Bogdan zice ca trebuia sa o iau de azi de dimi cu mine, fara alte discutii...

 

Oh, da ...eu asa as fi facut. Niciodata,  dar niciodată nu mi-au facut mie copiii program.  Si asa, programul familiei are mereu in vedere distracția lor, nu ma succesc eu dupa cum li se scoala lor.

Oricum sunt sigura ca atunci cand se sucesc nu o fac intenționat. Nu inteleg exact ce înseamnă o schimbare de program ...sunt instinctivi, cer ce le vine pe moment prin cap ...dar daca stiu exact care e planul si ca nu au ei puterea sa-l schimbe, nu mai cer ...

Cu 2 copii cu atat mai putin o sa poți sa te sucești dupa cerințele lor. Programul il faci numai tu.

 

Înseamnă ca am gresit cu lasagna ca n-am facut sosul înainte ...acum mergem la tăierea unui moț si am lasat-o in cuptor cu focul oprit. Sunt curioasa ce o iesi.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cum adică cumperi foile prefierte ? Se găsește așa ceva ? Ale mele erau tari dar pe cutie scria ca nu se fierb înainte. 

 

Mada, pe 15-16 sunt in București,  ma vad cu Helbi, Kari si cine o mai dori ...cred ca plec spre Piatra marti sau miercuri,  18 sau 19 cred ca e . Am de facut succesiunea dupa tata, de aia stau 2 zile in Bucuresti. Dar daca poti numai weekend,  ne vedem weekendul urmator.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am si eu o dilema: stabilisem ca plecam eu si P la mama+ bunica mea azi, sa stam cateva zile. Aseara dupa concert, P incepe sa planga ca ii e dor de buni (socrella cu care am fost la concert deci se despartisera de 15 min ca noi am plecat mai devreme ca deja se facuse de 23). In taxi pana acasa tot miorlaia ca ii e dor de buni.

eu: buni e inca la concert, nu ne putem intoarce la ea

p: mergem maine la ea

eu: maine mergem la nana (mama mea) ca asa am stabilit, ne asteapta

p: mi-e dor de buni, vreau la buni

eu: ok, atunci te las la buni si eu plec la nana, ca e mama mea si imi e dor de ea si te iau peste 4 zile

p; eu vreau la buni

 

azi de dimi o sun pe socrella, ii povestesc toate cele ai o rog sa vina sa o ia. Pana vine socrella, P ca ii e foame. In concluzie ne-am intins pana au plecat ele s-a facut de 11 . Nu am mai plecat eu spre mama ca a fost f f cald toata ziua, pana am mai adunat bagaje etc plec maine de dimi.

 

Acum seara ma suna mama, ca a vb cu P la telefon si ca P vrea si ea sa mearga cu mine. Sincer, eu nu mai vreau sa o iau, ca mi se pare ca ne freaca pe toti cum vrea ea... Stiu ca apropierea nasterii o face sa ceara cat mai multa atentie dar nici nu mi se pare normal sa ne fatzaim (eu, socrella) dupa cum are chef. Plus ca m-a deranjat ca ne-a dat cu flit si mie si maica-mii desi tot cu ea discutasem de joi ca duminica plecam la tzara si era incantata.

 

Ceva idei?

 

 

hm, barbatul tau are dreptate. doar stii ca  barbatii au intotdeauna dreptate?  [biz]

acuma serios, eu as fi fost putin mai ferma si as fi luat-o cu mine. eu cea de acum, cu mintea de acuma, neinsarcinata, ne-hormonata. incearca sa fii mai ferma. 

parerea mea e ca venirea in Ro langa doua bunici o face bulverseaza putin si atunci intinde coarda sa vada pana unde merge. e o copilarie pana la urma, nu e o tragedie. 

daca nervi si tutun nu ai, ce zici de o felie de pepene?  [il]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu calesc carnea de lasagna.

Nu fierb foile deloc, pe ambalaj scrie ca se pun direct asa.

Si noua ne place mult lasagna vegetariana insa, cu dovlecei si brocoli.

 

Laura, faine petreceri! Eu as fi facut petrecere comuna sa nu lungesc mult pelteaua, dar inteleg ca doresc si doresti sa fie separat ziua fiecaruia, sa fie doar ea/el sarbatorit. Ce englezeste au taiat o parintii... Eu care fac zile de nastere strumf doar in parc ( asa va fi si anu asta) nu stiu cum e mai bine, sa stea si parintii sau nu? Oricum la asta micii stau ca n au incotro...

 

Eu am fetze de masa de zestre, doar asa la ocazii. In rest naproane de bambus, textile sau de plastic. Am avut plastic protector dar am renuntat trebuia frecat si ala si era voluminos.

Oricum masa e ieftina, de Ikea, am in plan sa o schimb cu o masa rotunda.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cum adică cumperi foile prefierte ? Se găsește așa ceva ? Ale mele erau tari dar pe cutie scria ca nu se fierb înainte. 

 

Mada, pe 15-16 sunt in București,  ma vad cu Helbi, Kari si cine o mai dori ...cred ca plec spre Piatra marti sau miercuri,  18 sau 19 cred ca e . Am de facut succesiunea dupa tata, de aia stau 2 zile in Bucuresti. Dar daca poti numai weekend,  ne vedem weekendul urmator.

Da, sint asa elastice cumva si se gasesc la rafturile alea frigorifice (nu congelate). Precis sint si la voi. Sint faine tare.

 

Eu nu folosesc fete de masa de ani, nu se mai poarta la noi. Am table runner pe mijlocul mesei si placemats pt fiecare persoana in parte. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...