Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Eu clafoutesc, tu clafoutesti, el/ea clafouteste...


Recommended Posts

  • Răspunsuri 907
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Buna seara si de la noi!

 

Aqai, foarte frumosi sunt baietii tai!

 

Laura, am vazut poze de la petrecere, se vede ca v-ati distrat de minune!

 

Buflea, eu totdeauna gatesc intai carnea de la lasagna, cu un pic de ceapa, pun si ciuperci maruntite, si apoi o amestec cu sosul ragu. Separat sosul bechamel, of course. Foile le iau de la raionul de "fresh pasta" , sunt gata fierte, nu prea imi plac cele "dure". Straturi peste straturi, deasupra branza rasa, la cuptor (intai cu folie deasupra, ultimele 10 minute fara), si gata.

 

Alinuk, frumosi copilasii, in costume traditionale! Dar si tu arati bine rau :)

 

Ella, frumoasa declaratia din partea sotului, sa fiti mereu fericiti si sa te iubeasca tot asa de mult (cel putin) si de-acum incolo.

 

Kari, eu rar de tot pun fete de masa, de obicei la mesele festive de Sarbatori (avem doua cu crengute de brad si una cu iepurasi). Altfel... nu prea folosim, am cateva dar stau degeaba in sertarul mare de la servanta. Folosim placemats.

 

Ioana, e "grele" cu astia micutii, azi vor una, maine alta (daca ai noroc, se pot razgandi de la ora la ora). Nu prea stiu ce sa te sfatuiesc, ideal da, ar trebui sa fie o lectie pentru ea, dar totusi, vorbeste si cu soacra, ea ce zice, nu de alta, dar daca o lasati la soacra 4 zile in care P. e tot maraita si plange ca vrea la mama, nu stiu sa fie nimeni in castig, doar pentru respectarea unui principiu pe care piticoata ta, inca micuta, nu stiu cat il pricepe. Ea e doar zapacita acum, posibil emotionata, acum vrea una, apoi alta, si nu o face din rautate sau sa arate cuiva ca ea e sefa.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am mancat azi la in restsurant cu produse de peste, creveți...o supa delicioasa se peste-somon cu creveți. Delicioasa! Sotul a mancat somon din marea Baltica la cuptor, eu acelasi peste dar afumat, cu cartofi si sos de muștar. Foarte gustoase toate. Apoi ne-am plimbat. Sotul merge încet dar sigur :) cu viteza melcului dar măcar am admirat si fotografiat locuri si peisaje. Si m-am îndrăgostit de zona aceea. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alinuk, ati mers la Ferma Animalelor din Pantelimon? 

 

In excursie undeva langa Pitesti. Am vizitat cu ocazia asta si Planetariu de aici. E interesant!

 

Dark nu erau costume traditionale. Eram bucatari, faceam blat de pizza si aveam, toti cei care bucataream, sorturi speciale si capul acoperit cu niste chestii de unica folosinta.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La noi zi plina ca de obicei. Mers cu trupa la drama class la amiaza, ultima "sedinta" inainte de spectacolul de duminica viitoare. Aveam in plan sa mergem, cat timp se "dramatiza" Mister , la o cofetarie italiana (dar cu manager roman), care de cateva saptamani serveste papanasi, sa-i incercam si noi, dar nu a fost sa fie de data asta, am fost chemata la o urgenta la spital unde am stat toata dupa-masa. Apoi, ca in fiecare duminica seara, cursul de patinaj al flacaului  - am primit vestea neplacuta ca din octombrie patinoarul se inchide pentru renovari pentru 9 luni, va trebui sa decidem ce facem, daca continua musiu lectiile altundeva, sau facem pauza cu patinele si incearca altceva. Avem timp sa ne gandim pana la toamna. Poate karate?

 

Va pun o poza facuta marti, cand am fost cu totii la circ - o poza care mi-e tare dragapost-26518-0-12766600-1434314074_thumb.jpg

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alinuk, vazusem baietelul in camasa alba si medalie la gat, nu stiu de ce la prima vedere mi se paruse ca e iie brodata [batcap] [batcap]  dar era doar snurul de la medalie [batcap] [batcap]  Mea culpa [:-)))] (rad de mine ca-s cascata si imi trebuie ochelari... si fac wishful thinking - acum o ora ma gandeam la costume populare romanesti pentru copii, si uite, le vad si unde nu-s )

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da, Teo era in camasa cu maneca lunga la festivitate:)

Desi afara erau peste 30 de grade.

A facut o toxiinfectie alimentara si avea pe corp o eruptie pe care ne-am ferit sa o expunem la soare.

Intre timp i-a trecut.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...