Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Eu clafoutesc, tu clafoutesti, el/ea clafouteste...


Recommended Posts

Ah, Letitia, te rog, poti sa imi spui tu ce ai folosit pentru clafoutis? Single cream? Double cream? Lapte obisnuit?

Am folosit lapte obisnuit (semi),ca asa e reteta Jamilei, dar data viitoare pun smintina de aia in cutie rosie (curgatoare). De ce? nu-ti iese? Lasa-l sa se raceasca, nu-l mincati cald!

 

Eu marturisesc ca am tradat weekendul asta clubul clafutist [:I] Sorry! Am facut crumble cu prune (reteta Nigelei). Ai mei sint mari amatori de crumble si mi-a iesit totdeauna. M-am umplut de glorie si de data asta! [:-)))]  

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 907
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Ioana, uite aici robotul care spala geamuri : 

 

http://www.ecovacs.co.uk/window-cleaning-robots/

 

trebuie pusa solutie de curatat geamuri in el...si nu cade de pe geam, sta lipit cu ventuze.. poate doar daca are gand sa se sinucida  [:D]

Nu inteleg cum functioneaza? Deci se prinde cu ventuzele de geam si apoi ce face? 

 

Eu am gasit niste servetele de alea umede speciale de geamuri si e mai usor, ca doar frec geamul si apoi il arunc si iau altul si tot asa. Asta pe dinauntru. Pe dinafara am un om care le spala la 2 doua luni.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Letitia, se baga in priza si isi face treaba; o sa o intreb pe colega mea care il foloseste (ea mi-a spus ca l-a pus pe geam, i-a pus solutie inainte, i-a dat drumul si el a muncit); cand e gata probabil ca scoate vreun zgomot [:D] sau pur si simplu se opreste....presupun insa ca e ft bun pt geamuri mari, ca sa aiba loc de miscare...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ma bucur ca nu v-a placut Breaking bad, ca are 9.5 la IMDB si ma gindeam ca sint eu ciudata! M-am uitat un pic la 24, pare interesant, dar nu sa "write home about". Asa un serial de duminica mai mult. Am sa caut Lost si Arrow, sa vedem. 

 

Michelle sper ca actiunea in Arrow nu se intimpla in evul mediu (pe vremea lui Robin Hood) ca nu-mi plac filmele din perioada aia. Nu in mod deosebit. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vai, robotul ala spala sticla de la geamuri?? Si atat? Pai eu nu am nevoie de asa ceva... Sticla o spal cu apa cu putin detergent de vase, dar foarte putin, schimb apa si clatesc, daca sunt chiar murdare sau prafuite rau, dar daca le spal des ajunge o singura apa. Apoi, cat inca e uda sticla de la geam, o usuc rapid cu o carpa de microfibra speciala pentru sters paharele, sticla, oglinzi si ies...spotless.

 

Daca mi-ar placea un robot, as lua unul pentru spalat ramele, in toate locurile si unghiurile alea imposibile in care doar cu periuta de dinti ajung sa le curat, sa arate ca noi. Dar nu cred ca 'se egzista'  asa ceva inca, asa ca tot la periuta raman.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vai, robotul ala spala sticla de la geamuri?? Si atat? Pai eu nu am nevoie de asa ceva... Sticla o spal cu apa cu putin detergent de vase, dar foarte putin, schimb apa si clatesc, daca sunt chiar murdare sau prafuite rau, dar daca le spal des ajunge o singura apa. Apoi, cat inca e uda sticla de la geam, o usuc rapid cu o carpa de microfibra speciala pentru sters paharele, sticla, oglinzi si ies...spotless.

 

Daca mi-ar placea un robot, as lua unul pentru spalat ramele, in toate locurile si unghiurile alea imposibile in care doar cu periuta de dinti ajung sa le curat, sa arate ca noi. Dar nu cred ca 'se egzista'  asa ceva inca, asa ca tot la periuta raman.

Exista. E un aparat cu aburi care curata prin locuri de astea inguste.

post-16401-0-52341400-1434364210_thumb.jpg

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Letitia, se baga in priza si isi face treaba; o sa o intreb pe colega mea care il foloseste (ea mi-a spus ca l-a pus pe geam, i-a pus solutie inainte, i-a dat drumul si el a muncit); cand e gata probabil ca scoate vreun zgomot [:D] sau pur si simplu se opreste....presupun insa ca e ft bun pt geamuri mari, ca sa aiba loc de miscare...

Eu nu am geanuri asa mari, nu cred ca ar merge la mine. Dar e faina ideea.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...