Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Eu clafoutesc, tu clafoutesti, el/ea clafouteste...


Recommended Posts

Colega mea are geamuri de 4x3m parca, plus ca pe-afara, ea stand la etaj, nu ar avea cum sa le spele  [:)]

Eu urasc sa spal geamurile, le-am spalat ultima oara anul trecut; o data pe an e de ajuns...ce-i prea mult strica  [:D] oricum le-as spala degeaba pe-afara, pt ca ploua ft mult si se murdaresc la loc...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 907
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Mie Breaking Bad mi s-a parut mai captivant / bun decat 24 [:)]

Rall, nu zic ca e prost dar nu m-a captivat. Am zis ca ma mai uit la un episod, dar daca ii mai vad pe bunicii aia 2 mozolindu-se noaptea sub duveta, zau renunt. Nu inteleg ce rost au scenele astea sexoase intre cei 2 middle age people in contextul filmului? Si contextul nu mi s=a parut fantastic deloc. Homeland mi-a taiat rasuflarea cu fiecare episod, asta nu m-a facut sa-mi doresc sa vad ce se mai intimpla.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Rall, nu zic ca e prost dar nu m-a captivat. Am zis ca ma mai uit la un episod, dar daca ii mai vad pe bunicii aia 2 mozolindu-se noaptea sub duveta, zau renunt. Nu inteleg ce rost au scenele astea sexoase intre cei 2 middle age people in contextul filmului? Si contextul nu mi s=a parut fantastic deloc. Homeland mi-a taiat rasuflarea cu fiecare episod, asta nu m-a facut sa-mi doresc sa vad ce se mai intimpla.

 

Gusturi si gusturi... mie mi-a placut serialul [:)] In schimb Arrows ori Royal Pains nu am putut sa vad...  (adica m-au plictisit).

 

Iar sexul la 40+ ani nu ma deranjeaza absolut deloc [:)]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Gusturi si gusturi... mie mi-a placut serialul [:)] In schimb Arrows ori Royal Pains nu am putut sa vad...  (adica m-au plictisit).

 

Iar sexul la 40+ ani nu ma deranjeaza absolut deloc [:)]

Nici pe mine, cita vreme nu e "in your face" si fara legatura cu subiectul serialului. Si ma scuzi dar e mai mult 55+ decit 40+.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Apropos de asta, voi injurati la volan? Eu o fac fara sa realizez ca ma aude copilul. Si ma trezesc ca repeta aia cu trimiterea la origini... Valeu ce soc... A uitat intre timp. Acum varianta cenzurata e "pisicii tai". Asta n o repeta... Parca simte ca nu e the real thing...

 

Nu injur la volan, vorbesc doar sarcastic. : ))))

Mi-ar place sa injur in operatii ca mi se pare asa.....cool, dar cum nu imi sta in fire sa folosesc injuraturi nu prea am ce zice. Mai zic doar ca e un ca###, dar atat. Plictisitor, nu?

 

Apropo de condus, cred ca doar in Bucuresti am vazut stil de condus ca in Italia. De cate ori vedeam o masina respectand regulile de circulatie stiam ca sunt nemti sau francezi, circula italienii ca nebunii! Eident nu toti dar extrem de multi incat o plimbare prin oras cu masina sa te faca sa te simti ca la ratele si vanatorii, cand trebuia sa te feresti de vanatori.

Depasesc pe linie continua, depasesc pe linie continua si intra pe contrasens, a trecut unul milimetric pe langa mine,, de cei de pe scutere nici nu mai spun, ca se invart in jurul tau fara sa ii intereseze de nimic...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vai, robotul ala spala sticla de la geamuri?? Si atat?

 

 

daca ai sta la et 7 cu balcon inchis, nu cred c-ai mai zice "si-atat" [:)] de azi dimineata o bazai si io pe Ella cerandu-i detalii despre robot, ca zau ca imi place ideea (nu va spun cand au fost spalate ultima data geamurile de la balcon [fri] )

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

daca ai sta la et 7 cu balcon inchis, nu cred c-ai mai zice "si-atat" [:)] de azi dimineata o bazai si io pe Ella cerandu-i detalii despre robot, ca zau ca imi place ideea (nu va spun cand au fost spalate ultima data geamurile de la balcon [fri] )

 

uite aici un tip de robotel d-asta

http://www.roboutique.ro/cumpara/robot-pentru-curatat-ferestrele-ecovacs-winbot-w710-7599638

 

eu nu spal niciodata geamurile balconului, pe exterior. are ploaia grija s-o faca. si chiar daca n-ar face-o, nu mi-as risca viata pentru niste amarate de geamuri prafuite. ca doar nu le-am murdarit eu. 

pana unde poti ajunge intinzand bratele, merge sa folosesti si mop din acela plat, are coada lunga

http://www.directorproduse.ro/diverse/mop-pentru-spalare-geamuri-smart-3370619/

 

sunt unele modele care au in maner un mic rezervor, in care poti sa pui solutia de spalat geamurile.

http://store.krescens.ro/index.php?route=product/product&product_id=442

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am folosit lapte obisnuit (semi),ca asa e reteta Jamilei, dar data viitoare pun smintina de aia in cutie rosie (curgatoare). De ce? nu-ti iese? Lasa-l sa se raceasca, nu-l mincati cald!

 

Eu marturisesc ca am tradat weekendul asta clubul clafutist [:I] Sorry! Am facut crumble cu prune (reteta Nigelei). Ai mei sint mari amatori de crumble si mi-a iesit totdeauna. M-am umplut de glorie si de data asta! [:-)))]  

 

A, nu ca nu-mi iese, inca nici nu am facut  - fac peste 3 zile, cand vin niste prieteni de la Londra la noi. Da' trebuie sa fiu pregatita [biz] . Eu nu prea fac prajituri - sunt tare, tare pofticioasa, si la mine nu merge sa mananc una bucata, sau doua, ci halesc juma' de tava singura, asa ca prefer sa cumpar gata facute - portie mica, mananc una sau doua si gata, nu mai sunt  [:)]  E drept ca si sotul e la fel, Mister nu e deloc amator de dulciuri, eventual checuri simple sau fairy cakes simple (si acolo repede rezolv ceva), iar piticoata e inca mica sa ceara prajituri. Dar clafoutisul sigur il incerc ,  folosesc venirea musafirilor ca pretext. Mai ales ca, atata timp cat sunt ei aici, pun dieta Rina in cui [soricel]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

A, nu ca nu-mi iese, inca nici nu am facut  - fac peste 3 zile, cand vin niste prieteni de la Londra la noi. Da' trebuie sa fiu pregatita [biz] . Eu nu prea fac prajituri - sunt tare, tare pofticioasa, si la mine nu merge sa mananc una bucata, sau doua, ci halesc juma' de tava singura, asa ca prefer sa cumpar gata facute - portie mica, mananc una sau doua si gata, nu mai sunt  [:)]  E drept ca si sotul e la fel, Mister nu e deloc amator de dulciuri, eventual checuri simple sau fairy cakes simple (si acolo repede rezolv ceva), iar piticoata e inca mica sa ceara prajituri. Dar clafoutisul sigur il incerc ,  folosesc venirea musafirilor ca pretext. Mai ales ca, atata timp cat sunt ei aici, pun dieta Rina in cui [soricel]

Daca vrei sa-ti faci de cap, pune smintina duble creme atunci!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...