Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Eu clafoutesc, tu clafoutesti, el/ea clafouteste...


Recommended Posts

Dark, cum la 2 saptamini???? Al meu vine la 2 luni!

 

Astia aici vin tot a doua saptamana. In tot cartierul, nu doar la noi. E drept ca pe de o parte ploua mult in Glasgow, pe de alta parte casutele sunt mici la noi in cartier, asa ca ... (si-s si ieftini, £6.00 pentru spalat geamurile la 2 bedroom places, mult nu le ia oricum)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 907
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

 

 

Da, daca as fi disponibila, cu mintea de acum, eu as da o sansa unei recomandari a experților. As sta sa cunosc persoana respectiva, as avea incredere ca ne-au gasit for a reason si as avea incredere ca dragostea vine tocmai pe baza de afinitati comune. Cu alte cuvinte, mi-as sfatui fata sa încerce ...

si eu m-as baga la asa ceva, daca ar exista si la noi [:)]  bine, eu is genul care se indragosteste la prima vedere - sau nu (adica stiu de la inceput ca nu-mi place tipul). o singura data mi-a luat mai mult sa ma prind ce se intampla cu mine [il] (unele fete poate-si mai amintesc cand aveam revelatii intr-un grup pe FB [:-)))] )

 

si mai am io o vorba, iar anii (si relatiile) care au trecut peste mine nu m-au facut sa-mi schimb parerea: imi pot da seama in primele 2 saptamani ce anume nu-mi place la un tip. dupa ce am trecut de faza "daaa, dar cand o sa ma iubeasca cu adevarat n-o sa se mai comporte asa", chestia asta mi-a fost de mare ajutor.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buflea, tocmai casatoria mi se pare punctul fortat in experimentul asta. O casatorie nu e de gluma, vine cu responsabilitati, desfacerea ei nu e delic simpla administrativ mai ales in Nord America. Altfel, nu vad de ce nu ar fi, ca tine, dispusi sa incerce un astfel de match making organizat de " experti". Daca asta ii face sa se simta ca au ales mai bine, cu atat mai bine. Dar tot trebuie ca relatia sa treaca testul realitatii. Altfel, degeaba se straduie respectivii, in ideea ca daca asta mi a zis expertul ca e pt mine, atunci trebuie sa fac sa fie. In acest sens am mentionat vorba cu dragostea cu sila.

Eu raman in continuare sceptica si imi voi incuraja copilul sa faca propriile alegeri.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu ar fi mai simplu sa ne cuplam pe considerente tehnice, sa avem incredere in experti si sa cautam dragostea in astfel de relatii ????

 

Nu, pentru mine absolut nu [:)]

Am avut doua relatii, aproape simultan... una cu "perfectul" pe hartie, eram foarte potriviti, ma adora, ne intelegeam  / atrageam etc si alta cu actualul meu prieten, cu care ma potrivesc (acum, dupa multi ani de frecusuri si incercari de a ne modifica reciproc) dar nu avem background comun, nu provenim din medii asemanatoare etc.

 

Si nu regret si stiu ca a fost alegerea corecta [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ce poti face, tu stii daca merita,e sa le ceri despagubiri pentru inconvenientele create (de ex. daca a trebuit sa anulezi ceva programat etc.)

 

Da, a patit si sora-mea la fel.. A primit despagubiri insa, cred ca in jur de $1000 / persoana, folosibili la aceeasi companie aeriana.

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...