Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Eu clafoutesc, tu clafoutesti, el/ea clafouteste...


Recommended Posts

Ioana [flo2]

multa sanatate mamei tale, si ce bine e ca esti acolo langa ea, are nevoie de tine [:)]

 

Aschiutza,

ma bucur ca santeti bine [flo2] si va doresc o acomodare usoara in China [:)] astept cat mai multe impresii pt mine e o tara fascinanta, eu nu am avut penar dar am avut o ascutitoare chinezeazca era o figurina care nu imi mai aduc aminte ce [:-)))]

 

Julia,

eu zic ca ai facut bine ca ai reclamat, e o vorba aici, if you don't like the time(adica inchisoarea} don't do the crime [:)]

 

Kari/Leti, Mihaela, ...

si toate care suferiti de spate si vartejuri multa sanatate si recuperare rapida, aveam un articol despre vartejuri o sa=l caut, si sotul meu sufera, se intampla rar dar cand se intampla e rau si astia aici nu au reusit sa gaseasca cauza [fri]

 

nu stiu ce sa zic despre dormitul acasa, sotul zice ca el nu vrea sa stie/auda atat timp cat nu stie e ok [:-)))] eu zic ca prefer sa cunosc prietenul si prefer sa nu fie cine stie pe unde, si eu vorbesc mult cu ea si a inteles ce e important [:)]

 

in rest sant franta, m-au cam  muncit migrenele si ma dor toti muschi ..gat, cap, umeri, noroc cu hot yoga unde ma mai relaxez [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 907
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Kari [flo2]

foarte adevarat ce ai scris despre ficat, si eu a trebuit sa citesc mult si sa-mi fac temele, mie deabia tarziu aici mi-au descoperit ca ficatul meu nu are o enzima pt a metaboliza fructoza si zaharul din aceasta cauza eram tot timpul extra obosita si ma umflam, asa ca dieta mea trebuie sa fie zero zahar si fructoza chiar si cu carbs am probleme, cel mai greu e cand e sezon de fructe valeu greu ma ami abtin si cand nu pot si ma mai infrupt am dureri de ficat simt cum ma doare,e o lupta cu mine tot timpu cand vad fructe ca tare miau placut of nu putea sa fie altceva [batcap]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bella, am vauzt foto la scoala cu ficati (doamne ce urat suna [:-)))] ) de necrezut cat de gras poate arata un ficat obosit. arata ca un burete umflat, cu puncte albe in el.... barrrr

 

 

 

Jullia, am citit de patania voastra. sper ca politia sa faca ceva. dar eu in locul vostru as cauta alta casa. stiu ce inseamna o mutare, stiu foarte bine. insa ptr siguranta voastra si mai ales a copiilor as face asta. 

 

 

Ioana, sanatate mamei tale. tu cum esti? 

v-am spus cat de bine arata Ioana cu burtica?  [il]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

pe masura ce citesc trebuie sa raspund, altfel ma sufoca herr altzheimer cu uitarea.  [:-)))]

 

 

papansho, tu ce-ai mai patit? alea sunt pietre? si atatea interdictii ti-a dat medicul? nu, nu, era un medic ne-bun.  [:-)))] te-a trecut pe ierburi si vegetale? 

oricum, gluma gluma, sanatate multa si ai mare grija de 'comoara', adika de tine.  [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mesajul lui Rufus:


 


"""La o anumita varsta imi pare logic ca fata mea sa aiba o viata privata, inclusiv sexuala. Deci nu asta ma streseaza (si culmea, desi as fi zis altfel, nu m-a stresat asta niciodata). Dar de ce trebuie sa fiu si martor la asa ceva? Mi se pare absolut penibil!


Poate din punctul de vedere al mamei n-o fi asa, dar dinspre mine nu se vede nimic luminos in chestia asta.


Si nu-mi spuneti ca poate nu fac sex sau poate nu se aude...conosc absolut orice zgomot al casei, nici un soricel n-ar putea sa respire mai repede fara sa-l aud.


Bai, sunt atatea locuri pe pamantul asta, musai in casa mea trebuie sa se cotzaie, si mai ales cu mine acolo?""""


 


 


cam asa gandim si noi. si sa stii ca si o mama vede tot asa. nici mie nu mi-ar placea sa stiu ca la cativa metri de mine fiicamea sau feciorul sunt in pat cu cineva. 


plus ca eu aud si musca care zboara, deci? 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Kari, vine vara ( bine-mi pare!! ma crezi ca am asteptat-o tot anul!?? sa nu fie scoala, sa fie cald, sa nu ma doara spatele de la frig si alte cele). EU NU MA MUT VARA, adica nu dau vara pe-o mutare. De la toamna o sa scormonim dupa alta chirie, desi toamna e avalansa de cereri, dar repet, nu am nervi sa pierd vacanta cu pachete si mutat si sa astept iar un an, pentru inca o vara, despre care nu stiu ce-mi mai aduce. O prind pe asta bine si nu-i mai dau drumul.  [:-)))] 

Cu nebunii sa se descurce politia la vara, ca de-aia am facut Anzeige.

 Ca sa nu mai spun ca, daca intram in iuresul cu mutatul, nu ne-ar mai ramane bani nici sa trecem strada, daramite sa mergem cu copiii in vacanta, asa cum inca ne dorim.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ioana, multumesc  [flo2] o sa ii intreb pe ai mei de cand ar vrea sa inchirieze...e 2/10, are lift...vis-a-vis sunt case...e langa metrou Eroii Revolutiei...exact intre Giurgiului si Oltenitei...nu departe de Oraselul Copiilor ...si intrarea in Parcul Tineretului...au si termopan si aer conditionat...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Jullia, in cazul asta da, mai astepti. si oricum nu cred ca te poti muta de pe o luna pe alta, banuiesc ca e ca si la noi, ai trei luni kündigungsfrist. plus ca trebuie sa cauti si sa te potrivesti cu mutarea in noua locuinta..... stiu stiu. 

 

 

 

rall, foarte tare obiceiul ala, Mariaaaaaa!  [:-)))]  o sa fac maine sau vineri tortul ala de fructe cu piscoturi. l-am aratat luizei si a spus JA!! 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...