Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Eu clafoutesc, tu clafoutesti, el/ea clafouteste...


Recommended Posts

Buna dimineata!

M-am culcat si chiar m-am sculat cu mancarurile alea in cap, despre care tot vorbiti.

Asta imi tebuia... [:)]

Mi-am adus aminte, citind disputele originii unor mancaruri, de cate dispute exista in cadrul istoriei. Si toate pentru ca exista interese politice, de natura teritoriala, care se rasfrang in amanunt asupra a tot ce misca in aceste teritorii.

Cum este si cu limba romana...

 

http://adevaruldespredaci.ro/pentru-cine-este-nociva-originea-traco-daca-a-limbii-romane/

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 907
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Miha, vacanta placuta atunci  [:)]  suna bine ce spui tu acolo...si succes copilei..

 

Trebuie sa vizitam si noi Suedia...elvetianul meu a fost deja, in tinerete...a vazut si Norvegia si Finlanda...pfuu, daca ma gandesc cate tari mai vreau sa vad, cred ca trebuie sa traiesc vreo 200 de ani  [:D] 

 

Acum avem o mare dilema, vacanta de anul viitor, daca sa mergem in februarie sau aprilie si unde anume : Rep.Dominicana, Vietnam sau Palau  [zirea] sa vedem acum, pana in toamna trebuie sa decidem...eu as vrea Vietnam, am vazut ca e fain acolo...Palau e cam departe si destul de scump...Rep.Dom.am vizitat-o deja de cateva ori...

 

O statistica a celor mai scumpe orase din lume : pe locul 1 Luanda, 2 Hong Kong, 3 Zurich, 11 Tokio, 12 Londra...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Rufus, si eu cand vorbesc despre mancare inghit in sec  [:D]

 

Aseara nu am gatit, am mancat branza, salam de Sibiu, cu rosii carnoase (au gust ca si rosiile din Romania, 6 fr/kg dar merita), habanero facuti in ulei de masline cu sare...

 

Azi fac salata cu somon afumat...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua!

 

Laura felicitari copiilor pentru reusite!

 

Ai mare dreptate trebuie sa ne bucuram de cele mai marunte lucruri!

 

 

Miha multa bafta maine Silviei! Iti urez sa ai parte de o vacanta minunata pe continent!

 

Rox, petrecere frumoasa la serbare!

 

Multa sanatate celor bolnavi!

 

Eu sunt tare mandra. M-a sunat Ramo ca i-a dat doamna carnetul si a terminat cu Fb.

Vineri avem serbare la Mihai, abia astept!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[:-)))] m-ai lămurit! Nu stiu cu ce se ocupa nici una nici alta. Adica ce tratamente face. 

 

Fizioterapeutul cam stiu ca a fost mama cu piciorul si mi-a zis ca făcea exerciții si tipul ținea contra cand ea împingea, masaj la picior, si bai cu diferite substanțe. Asta la noi vad ca nu se face. 

 

Kinetoterapeutul? El ce face? 

Kinetoterapeutul face gimnastica medicala, gimnastica de recuperare. Te invata toate miscarile care sunt permise, care asupliseaza diferite afectiuni.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bafta multa Silviei maine! Asteptam poze! Si voua plimbari placute in continuare, Mihaela! 

 

Felicitari Ramonei, Laura! Ai totate motivele sa fii mandra! [pup]

 

Rufus, ai scris ca te-ai culcat si te-ai trezit cu mancarurile in cap si eu am citit in fuga "mancarimile" si vroiam sa iti recomand un Paranix eficient  [:-)))]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...