Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Eu clafoutesc, tu clafoutesti, el/ea clafouteste...


Recommended Posts

si imi aduc aminte ca nu schimbai asa caii ca pe ciorapi, ca au si ei preferinte si personalitate si te arunca jos de nut e vezi, exista acea acomodare mai intai cu calul si care ia timp, si adevarati profesionisti precum jocheii nu fac asa ceva adu=ica iau un cal care nu lau calarit inainte si gata la cursa [fal]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 907
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

chiropracticul e alta mancare de peste, alta scoala.

 

Viviana, sotul meu nu le face pe toate, are insa voie sa le faca din cauza ca le-a invatat pe toate. Si ei dupa facultate se axeaza pe ceva, dar daca un kinetoterapeut vrea sa faca si fizioterapie de exemplu nu are voie pt ca nu are pregatirea necesara. Daca un fiziokinetoterapeut vrea sa faca asta dupa ce a facut doar kineto, poate sa faca.

 

Sotul meu uraste masajul, face doar la spital si nu de relaxare, in Romania se specializase pe ruptura de ligamente la genunchi, avea pacienti sportivi de performanta, si de la echipe nationale a avut, si o tipa care juca in Divizia A cum ar veni, in germania.

Aici pe langa kinetoterapie trebuie sa faca si Aqua gim :)))))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bella sunt sub supraveghere. Așa e școala aici. Eu nu stiu altfel si nu exista altfel aici, in Suedia. Tu stii cum făceai tu, aici e așa.,

 

Acum nu e la școala, e in tabăra. Copiii călăresc de cel putin 2 ani altfel nu sunt acceptați. Tot cand ai cel putin doi ani de calarie, poți închiria un cal. Acolo nu călărești sub supraveghere. Din toamna si Silvia va închiria cal. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mihaela

scuze dar din ce scri asa se vede aici la mine [flo2] chiar si asa dupa 2 ani prima data la obstacol stiu ca se sare tot sub supraveghere, calul e legat cu o coarda de zabala care e tinuta de antrenor si e ghidat de antrenor la obstacol, ca trebuie sa visezi toate treptele care le ai de urmat pt sarit la obstacol cum intorci calul cand dai comanda sant foarte importante, da nah o sa ma abtin sa mai comentez la subiect, dupa mine pare o scoala de amatori care fac multe greseli pe spinarea altora [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...