Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Eu clafoutesc, tu clafoutesti, el/ea clafouteste...


Recommended Posts

"Dacă vine muntele la tine, iar tu nu ești Mahomed, fugi, ca este o alunecare de teren! "

 

"Un Jumbo-Jet decoleaza de pe Aeroportul Roissy.

Dupa ce atinge altitudinea de croaziera, Commandantul se adreseaza pasagerilor la microfon:
- Doamnelor si domnilor, va vorbeste comandantul aeronavei: avem conditii meteo excelente si prevedem un zbor fara incidente. Trebuie sa aterizam la Aeroportul New-York la ora 18:35. Va invitam sa luati o pozitie cat mai comoda, sa urmariti un film si sa va relax... Oh NU !!! Doamne !!! ...
Se aude un zgomot sec si ... nimic !

Liniste de moarte in avion !
Pasagerii se privesc inghetati...
Nimeni nu mai misca !
Avionul isi metine in continuare directia si altitudinea, dar...

Stewardezele zambesc nervos...!! Semn rau! ...

Dupa cateva minute lungi, Comandantul revine la microfon:
- Va cer scuze pentru incidentul petrecut, dar tocmai mi-am varsat cafeaua fierbinte pe pantaloni ! Ar trebui sa vedeti cum arata pantalonii mei in fata!
- Asta nu-i nimic, urla un pasager, ar trebui sa-i vezi p-ai mei la spate...! "

 

"Doua calugarite la cumparaturi intr-un magazin alimentar.

Una dintre ele o intreaba pe cealalta:
- Ce-ai zice de niste bere?
- N-ar strica, dar mi-ar fi rusine sa cumpar asa ceva.
- Nici o problema, rezolv eu.
Iau ele o cutie cu 6 beri si se duc la casa.
Casierul se uita foarte mirat si calugarita zice:
- Asta-i ca sa ne spalam parul.
Caiserul, fara sa ezite, se apleaca sub tejghea si pune o punga de
covrigei linga bere:
- Sa nu va uitati bigudiurile."

 

"Michael si Larry s-au casatorit in California. Nu-si puteau permite o luna de miere, asa ca s-au suit in avion si au aterizat la casa parinteasca a lui Michael din Calgary.

Dimineata, Johnny, fratele cel mic a lui Michael se trezeste si o intreaba pe maica-sa daca Michael si Larry nu s-au sculat inca. 
Ea raspunde:"Nu." 
Johnny:"Stii, ce cred eu?".
Maica-sa:"Nu vreau sa stiu. Mananca repede si du-te, ca intarzii la scoala!"
In pauza de pranz, Johnny vine sa manance acasa.
O intreaba pe maica-sa:"Michael si Larry nu s-au nu s-au trezit inca?". 
Maica-sa:"Nu."
Johnny: "Stii ce cred eu?"
Nu vreu sa aud ce crezi tu... Mars inapoi, la scoala" 
Dupa scoala, Johnny se intoarce acasa si o intreaba din nou:"Michael si Larry n-au coborat inca?"
Maica-sa, nervoasa:"Nu."
Johnny: Stii, ce cred eu?" 
Maica-sa: "Of!... Hai, spune in fine, ce crezi tu?..." 
Pustiul zice:"Noaptea trecuta, Michael a venit la mine in camera dupa niste vaselina si... cred ca i-am dat cleiul meu pentru avioane." 

 

"Am parcat masina grabit si am dat o fuga sa cumpar tigari si bere de la magazinul din colt. Cand am iesit (dupa doar cateva minute!!!) deja era afara un politist care scria de zor o amenda. M-am dus la el si i-am spus: "Poate ma mai slabesti un pic", la care el a continuat sa scrie amenda fara sa se uite la mine. Atunci l-am facut "nazist". De data asta s-a oprit, s-a uitat la mine, si a inceput sa scrie o alta amenda pentru cauciucuri uzate. Asa ca eu l-am poreclit "curcan tampit", iar el a inceput sa scrie o a treia amenda pe langa cele doua deja agatate in parbriz. Chestia asta a cam durat vreo 20 de minute. Cu cat il jigneam mai tare, cu atat se invartosa la scris amenzi. Pana am obosit eu si am hotarat sa cedez. Asa ca am plecat pe jos, coltul si m-am urcat in masina mea. "

 

 

"Intrebare la Radio Erevan:

- Poate o tara sa fie exclusa din Uniunea Europeana ?
Radio Erevan raspunde:
- In principiu, nu, dar ne bazam pe inventivitatea Romaniei. "

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 907
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

 

 

Am văzut și poza lui Patrick și mie mi se pare că seamănă cu domnul soț al doamnei Rox :).

 

.

 

 

oricum domnul Patrick e leit domnul tac-su :))))

da' Xio nu il stie pe domnul tac-su lui Patrick, asa ca sa zicem ca a inceput sa semene si cu mine..??? (desi eu tot clona il vad....)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mai, cu aprecierile si self esteemul, nu zic ca nu au dreptate americanii, ci ca sunt la cealalta extrema, in comparatie cu modul de gandire traditionalist de la noi. Cuvintele de apreciere au rolul lor si in cresterea copiilor, si in relatii si fac bine, daca sunt sincere si au un fond real. Ca degeaba imi spui ca am un tiny, delicate nose daca eu ma vad si singura in oglinda.

 

E un mister sau o mare eroare tehnica :))) nu pot edita mesajul, tot ce scriu dupa link, dispare. Buhuhu!.... Mai incerc, pana imi iese. :))

 

 

A aparut Clafoutis si la retetele desprecopii :).


Numai ca nu e o tarta pufoasa, ci lipicioasa, budincoasa.  Am facut de cateva ori de cand ati inceput voi frenezia asta si a disparut rapid de fiecare data. [il]

 

 

* edit - renunt la link, ca imi anuleaza tot mesajul acum. Mai, sa fie!

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Kari, mama folosea Sulgan (crema si servetele), mai exista si supozitoare...am folosit si eu crema si m-a ajutat ft mult...

 

Sulgan-N Präparate sind Arzneimittel zur lokalen Behandlung von Hämorriden mit einem breiten Wirkspektrum. Sulgan-N beseitigt Schmerzen, Jucken und Brennen, hemmt Entzündungen, und lindert dadurch die durch Hämorriden hervorgerufene Beschwerden. Innere und äussere Hämorriden, wie Analfissuren und Analekzeme lassen sich rasch und  wirksam mit Sulgan-N Salbe, ergänzt durch Sulgan-N Medizinaltüchlein, gut und unkompliziert behandeln. Bei innere Hämorriden werden einfach und wirkungsvoll mit Sulgan-N Suppositorien (Zäpfchen) behandelt.

 

si ce contin : 

1 g Salbe enthält: Lidocainhydrochloridanhydrid 20 mg, Campher 10 mg, Menthol 5 mg.

Hilfsstoffe: Wollwachs, Propylenglycol; Conserv.: 2,4-Dichlorbenzylalkohol, Triclosan und weitere Hilfsstoffe.

1 Suppositorium enthält: Lidocain 4,3 mg, Campher 20 mg, Menthol 10 mg

Hilfsstoffe: Propylenglycol; Conserv.: 2,4-Dichlorbenzylalkohol, Triclosan und weitere Hilfsstoffe

 

 

Si aici cateva sfaturi in germana : 

 

http://www.pharmawiki.ch/wiki/index.php?wiki=Haemorrhoiden&search=H%C3%A4morrhoidenmittel

 

 

Sa te faci bine repede  [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua!

 

Soare, frumos....dar bate un vant. Am ajuns la munci cu parul a la Tina Turner... [:)]

 

 

Mihaela_s, multumim mult [pup]! Succes Silviei la concurs [flo]!

 

Transmit si eu felicitari scolarilor frumosi si destepti [flo] !

 

Fleurdelise, [floare3]!

 

Danielag, multumim [flo2] ! Da, am terminat. Mai am de cumparat pentru sufragerie: tablouri, covor oval, masa extensibila, masuta de servit cafea si cateva aranjamente. Mai am sa comand si mobila in dormitorul drei. Ufff...trebuie sa mai umplu sacul... [alcool]  

 

In rest...am avut o indigestie de zile mari...si sunt pe covrigei uscati si ceai de menta...am o sfarseala in tot corpul...off si mandra sigur o sa vrea plimbari cu trotineta... [batcap]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...