Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Recommended Posts

  • Răspunsuri 89
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Exista posibilitatea de a chema un taxi la Savoy daca vrem sa mergem in Constanta la delfinariu?

 

de ce nu ? cereti sfatul celor de la receptie, sa chemati un taxi de la o firma serioasa, sa nu aveti surprize.

cred ca puteti merge si cu transportul in comun, mi se pare ca exista o linie de autobuz care traverseaza mamaia dintr-un capat in celalalt si ajunge si la delfinariu. statia de sosire/plecare la delfinariu este chiar langa acesta, respectiv vis-a-vis.  s-ar putea sa circule si microbuze, pe acelasi traseu.

in aceasta chestiune te pot ajuta mai bine cei de pe forum, care locuiesc in constanta.

 

la delfinariu v-as recomanda sa mergeti fie intr-o zi cu nori sau la reprezentatia de la ora 19; sa nu va duceti cand e caldura in toi, va sufocati in piscina acoperita in care are loc spectacolul cu delfini, plus ca si drumul de la intrare pana acolo e pe un traseu ocolitor, in plin soare (se ocoleste constructia noului amfiteatru). 

platind bilet pentru delfinariu, aveti acces (in pretul biletului) si la microrezervatie si pasari exotice.

 

acesta este programul reprezentatiilor cu delfini

Luni-Vineri:  1100   -   1500  -  1900

Sambata-Duminica:  1100   -   1300  -  1500   1900

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Tre sa iei  cam multe dupa tine pt 2 saptamani  cu bebe asa mic. 

Pai o sa ceara el tot aceleasi  chestii  ....farà sa faci nici un sfat  special, e prea mic. 

Apropo  voi nu va plictisiti  atata  timp  .....

Eu am 3 zile si deja incep sa ma plictisesc  .....fiumiu  vrea acasa. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 Buna, mamici!

Aveti cumva vreun sfat special pentru situația bebe 6 luni, mergem 2 sapt la mare,  stam la casa si curte,

sau sa am in vedere aceleasi chestii ca acasa (plimbare,  somn, baita, palarie...etc)?!

 

va fi doar o schimbare de decor pentru voi si bebe, restul activitatilor si rutina zilnica vor fi aceleasi.

nu poti sa-l expui la soare, e prea mic. nici tu nu vei avea timp de plaja daca nu ai pe cineva care sa stea cu bb.

e obositor, trebuie sa iei jumate de casa dupa tine (e o gluma)...

bebe este alaptat la san sau hranit cu lapte formula ?

plus ca pe la 6 luni poate sa inceapa eruptia dentara, care la multi copii se manifesta cu irascibilitate, plans din orice sau fara motiv, refuzul hranei, somn intrerupt, etc.

nu zic ca asa va fi, ci ca se poate intampla si sa ai in vedere aspectul acesta.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Diana, cum va plictisiti ma? Doamne, unde nu m-as duce eu 2 saptamani asa la mare! Unde stati si cum e?

Pacino, nu-ti trebuie card de credit neaparat, sunt si hoteluri care nu cer asa ceva. Cele din strainatate insa da, mie numai asa mi-a acceptat rezervarile.

Andaghe, fara expunere la soare puternic, plimbare pe malul mari dimineata devreme si seara pentru aerosoli, oricum rutina o sa fie aceeasi. Ia cu tine tot ce folosesti si acasa.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 Buna, mamici!

Aveti cumva vreun sfat special pentru situația bebe 6 luni, mergem 2 sapt la mare,  stam la casa si curte,

sau sa am in vedere aceleasi chestii ca acasa (plimbare,  somn, baita, palarie...etc)?!

 

Mie de ex mi se pare mai bine cu bebe de 6 luni vs unul de 1 an.

 

E atat de mic, incat nu incearca sa mearga (asta mi s-a parut ingrozitor de obositor la ai mei cand erau cam de 1 an si se chinuiau/ma chinuiau pe nisip :D), mananca pasat probabil si san, deci nu se pune problema sa manance la restaurant ceva sa nu-i priasca, doarme (inca) mult si poti sa prinzi si tu 2-3 ore de plaja si el in carucior sub umbrela...seara il plimbi ca si acasa...deci enjoy, eu nu vad nicio problema [flo2]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...