Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Recommended Posts

Mulțumesc pentru răspunsuri :)

Bebe mananca lapte praf si piureuri de fructe si legume,  are deja un dintisor fara prea multe repercusiuni :)

La plaja nici eu nu ma omor. ..

asa ma gandeam ca voi face tot ce fac si acasa, plimbare,  supa, dansat..etc... doar diferenta de decor pentru tati.. :)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 89
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Diana, cum va plictisiti ma? Doamne, unde nu m-as duce eu 2 saptamani asa la mare! Unde stati si cum e?

 

 

mai, chiar daca pare greu de crezut, se intampla.

eu m-am plictisit intr-un singur week-end. n-ai ce face, n-ai ce vedea in perioada asta, inca nu e varf de sezon, inca se mai lucreaza la multe terase, hoteluri si tarabute, statiunile se mai anima doar pe week-end.

noi am nimerit si o vreme potrivnica (6-7 iunie, vant puternic si apa marii rece), ne-am perpelit pe plaja, iar seara pur si simplu n-am avut ce face decat sa ne plimbam...macar daca aveam ce admira...

in mamaia e cu totul altfel. insa in celelalte statiuni abia palpaie un fir de viata in perioada asta, ca sa zic asa. e bine doar pentru cei care cauta liniste, relaxare, carora nu le place aglomeratia, galagia.

o sa ia copiii vacanta si cu siguranta vor veni din ce in ce mai multi turisti la mare.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Corina, cred ca am vazut un comentariu de-al tau pe booking pt. un hotel [:)]

Eu la mare nu ma plictisec, de fapt niciunde, ma interesez ce am de vazut si prin jur si ma duc si vad, un lac cu nuferi, un far, o faleza interesanta, niste piretre de acum sute de ani, o biserica, o moschee, ceva tot ai sa vezi.

Dar na, asa suntem noi,

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

o sa ia copiii vacanta si cu siguranta vor veni din ce in ce mai multi turisti la mare.

Adica fara tursiti,la maer e plictisitor si n-ai ce face!!!

 

Aoleu ce n-as da eu s afiu intr-un loc singura,eu cu barbatu' si copilul!!!!N-am sa inteleg niciodata placerea bulucelii asteaia si   toate neajunsurilor ce o provoaca!(cit astepti sa prinzi o mas alibera,cit astepti sa-ti aduca comanda,cit astepti la cozi s aiei ceva d ebaut,d emincat...ma rog ce-mi vine rapid in minte acum)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

da, strict din punctul meu de vedere, e plictisitor la mare cand e aproape pustiu iar mai toate cele sunt inchise. in afara de plimbari n-ai ce face, poate doar sa te duci in constanta sau mangalia, unde e atmosfera mai animata, ca intr-un oras normal.

si-apoi, ce sa vezi / faci in plimbarile astea prin statiuni, in extrasezon ? balarii crescute cat omul, mormane de moloz, caini vagabonzi, hoteluri paraginite in care zici ca bantuie fantomele ? imi pare rau ca n-am facut poze la toate astea, sa ma credeti ca asta era de vazut in neptun, jupiter, cap aurora si venus, acum doua saptamani. 

 

nici aglomeratia / buluceala maxima nu-mi plac.

ci sa fie undeva intre, nici prea pustiu, nici prea aglomerat, suficient cat sa simti acea atmosfera de vacanta.

 

in fine, fiecare cu preferintele lui. mie doar marea si plaja nu-mi sunt de ajuns. vreau sa simt si atmosfera de vacanta, pentru ca experienta sa fie completa.

 

poate simt asa din cauza faptului ca, inca din copilarie, mereu am mers la mare in sezon, asta e imaginea vacantei la mare pentru mine, asa am facut eu cunostinta cu litoralul romanesc si asa l-am regasit an de an : lume pe plaja, lume seara la plimbare pe faleza, magazine si terase deschise, oameni bronzati, relaxati, fericiti ca sunt in vacanta.

 

daca vreodata as simti nevoia de liniste si pustietate, as cauta asta mai degraba la munte, la aer curat, racoare, verdeata, peisaje, ciripit de pasarele, etc.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...