Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Recommended Posts

  • Răspunsuri 89
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Pacino chiar nu imi amintesc nume. ... Noi de cate ori am intrat intr.un restaurant am fost atat de insistenti sa ni se spuna un produs bun. Daca nu comandam altceva dar macar sa fie cinstiti cu noi. Am mancat imi amintesc in Satul de vacanta cum intri undeva pe dreapta.Si acolo am procedat la fel. ...domnu acela s.a comportat impecabil. ...ne.a a dus pestele crud care urma sa il gateasca. Am ramasi perplexi toti. ... Impecabil, bravo lor!

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

O intrebare tehnica despre rezervari:

 

Daca intr-o camera se accepta adulti cu copii cu varsta maxima 12 ani, copilul care are 12 ani impliniti inca se mai considera copil, sau cum?

Nu mi-e clar, la hotel direct nu pot sa vorbesc, fac rezervarea pe booking.

 

Mai exact: o familie cu doi copii, unul de 8 si unul de 12 impliniti. In camera se accepta copii cu varsta maxima de 12 ani. Se incadreaza familia respectiva, sau nu?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ellinia, eu am un sentiment ca nu va cere nimeni certificatul de nastere al copilului [:)] . Si oricum, daca nu are 13 impliniti, inseamna ca are 12, deci se incadreaza la  "maxim 12"

 

Certificatul nu, pasaportul, da, si acolo e trecut CNP-ul si data nasterii.

Asa ma gandeam si eu, ca se incadreaza la "maxim 12". Chestia care ma deruteaza e ca sunt care mentioneaza 11,99, deci e clar ca nu trebuie sa aiba 12 impliniti, acolo unde vreau eu, e  "maxim 12" simplu...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...