Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Hemoroizi


Recommended Posts

  • Răspunsuri 84
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

[:-)))]

Oh, Doamne, Letitia, ma cracanez imaginandumi-te concentrata in fundul sotului tau incercand sa pui elastic de par pe o conopida...  [:-)))]

Pai dupa ce zici ca nu doare si poate sa-si faca ea singura in timp ce alapteaza, acu zici de popou anesteziat!!! [bib]  Pai treaba-i asta? Noroc cu poza Corinei, ca deja pregatisem elasticile pentru sot! [:-)))]

 

Acu serios, vai de mine nasol e sa ai asa ceva! Sotul se sterge cu servetele umede si zice ca ajuta, ca nu ii mai irita asa . Plus beti cit mai multa apa, sa nu va constipati. I feel for you!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

miha42, hai sa-sti spun si eu ce ar trebui defapt sa faci. vad ca doamnele au spus deja cu sa tratezi efectele, insa aparitia hemoroizilor are cateva cauze, consumul mic de lichide, carnea si alimentele uscate. 

intestinele retin apa care o bem ptr a putea ajuta la evacuarea resturilor alimentare. daca rezervele de apa din intestin scad, atunci apare constipatia, mai mult sau mai putin. 

 

in cazul tau trebuie sa ai grija la ce mananci si sa bei cel putin doi litri de apa pe zi. 

stiu ca unora nu le place sa bea apa, spun ca trebuie sa mearga des la pipi. si? 

apa este foarte importanta ptr organism, nu ce calitate are si ce bule, ci pentru ce trebuie sa transporte in sistemul circularor si sistemul digestiv. consuma fructe proaspete si legume, salate si eventual bors proaspat facut in casa. 

sanatate multa. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ah, da, miha, uitasem de servetele umede speciale pentru hemoroizi, vezi daca aveti asa ceva prin farmacii

la noi se gasesc din acestea

http://www.info-sanatate.ro/images/upload/articole/Clip_20090508163225.jpg

Nu-s speciale de hemoroizi, sotul ia de alea pentru bebelusi! [:I]  Defapt asa a ajuns sa le folosesca. Baietu era bebe si foloseam servetele umede si sotul era in criza cind a incercat unul! De atunci sint nedespartiti.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Servetele umede, alifii speciale (de la galbenele la carpicon si procto-glyvenol la supozitoare diverse) incearca tot ce poti si vezi cu care iti merge bine. Alimentatia, hidratarea sunt foarte importante, dar sa ai grija sa nu cazi in partea cealalta ... ca iar nu e bine. Am tras anul trecut o luna de zile cu probleme ... horror ...

Daca nu esti mai bine, mergi la doctor si se rezolva.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mersi mult Kariguld, așa este si știu dar nu pot să beau multă apă cu greu depășesc 1l pe zi dar fructe si legume consum foarte multe, carne nu chiar zilnic ca nu pot dar nici nu mănânc doar de 3 ori pe sap. mă împac foarte bine cu supele deci nu vad o problema gravă ca nu depășesc 2 l de apă /zi. Mănânc mult pepene aproape zilnic [pofticios]  imi place și nu mai merge apa  [pup]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...