Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Recommended Posts

  • Răspunsuri 860
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Letitia, stii cumva ce alternativa e in UK la cresa? A gasit cumnata mea una faina pt fiul ei, iar acum cand a mers sa il inscrie au spus ca nu se poate doar dimineata si a crescut brusc pretul la 3200 de lire. 

Childminder. E mai ieftin si stii exact pe mina cui lasi copilul. Sint liste oficiale cu chilminderi pe internet pt zona in care sta. Asta inseamna ca copilul va sta la femeia asta atitea ore cit are cumnata nevoie. Eu childminder am folosit pt al meu. Am fost multumita. Stiu ca si Dark foloseste.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Miha, habar n-aveam că Midsommar-ul pică totdeauna într-o vineri :), credeam că îl sărbătoriți de solstițiu. Dar e mai interesant așa, decât în mijlocul săptămânii.

 

De fapt nici în Ro nu se sărbătorește de solstițiu, ci pe 24 (Drăgaica / Sânzienele), dar are dezavantajul că are dată fixă.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

3200 lire pe luna????

 pe mine nu ma mira, daca e in Londra!

 

 acum 2 ani cand am fost eu sa testez piata pentru Sophia, imi cereau cam 1700lire/luna pentru doar 4 ore/zi! 

 

dar da Xio, varianta buna e childminderul. Sa intre pe site la Ofsted sa vada ce gaseste in zona unde locuieste sau unde munceste, daca ii e mai usor asa. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...