Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Recommended Posts

  • Răspunsuri 860
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Rox, daca iti arat ce maini am... Acum doua saptamani am facut noi dulceata, nu am suportat manusile de latex pe maini si am curatat asa, natur. Mi-a ars pielea iodul ala, nu alta! acum se descuameaza pielea cum vrea ea, unghiile inca sunt negre, m-am invatat minte, nu mai fac eu asa prostie sa nu folosesc manusi! Vreti o foto scary!? [vraji]   [:-)))] 

 

Ia zi mai multe despre lichiorul ala, cum il folosesti apoi, merge si la praji sau inghetata sau numai asa, natur? :)

 

Vivi, eu stiu cateva biserici faine in Bucuresti, din pacate nu ortodoxe, sunt protestanti, dar se apropie tare mult de ceea ce spui tu.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

roxana, tie nu ti.e rusine?  [il]  cand vin in Romania sa te prezinti cu un borcan de-ala, altfel dau navala peste tine.  [flo2]  sau ma duc peste Julia ca e mai aproape. 

 

intr-o tabara crestina internationala  a fost si Victor al meu acum vre-o doi ani.... trei? am si uitat. in Norvegia a fost asta. a venit schimbat de acolo, cu alte perspective, mai domol si mai pasnic.... 

 

 

michellino,  [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vai, spre rușinea mea nici nu știam ce e în borcanele lui Rox. Credeam că ne dă temă pentru acasă să zicem fiecare ce-i acolo și eu nu știam să răspund :). 

 

Strumf, foarte-foarte frumoase pozele! Și protagoniștii!

 

Michelle, mi-a plăcut Will în poză, era tare mândru de el.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Michelle, mie imi plac evenimentele de genul asta organizate de biserica. Imi place si cand povestesti despre religie. In intimul meu jinduiesc dupa biserica, dar, din pacate biserica ortodoxa romana ma nemultumeste, nu-mi gasesc locul.

 

Am vazut ca noi tot vorbim si vorbim la diverse subiecte ca ne pare rau de ala sarac... astea-s cuvinte doar. Oamenii au incredere in biserica, iar la noi biserica nu e in stare sa organizeze evenimente caritabile. Ce mi-ar placea mie sa am un loc, unde saptamanal sa stiu ca pot duce mancarea ramasa, sau lucrusoare, sau mobila. Sau un loc de intalnire al tinerilor, unde sa cante, sa asculte muzica, sa invete ceva.

 

AM cutiute de plastic de unica folosinta pe care, saptamanal, le umplu cu mancarea ramasa si le bag in congelator. Cateodata am cui sa le dau cateodata nu. Oamenii nu se plimba cu biletele-n piept: sunt sarac, nu am ce manca. Dar biserica ii cunoaste.

 

In fine. Mi-a placut foarte mult tabara.

 

Viviana,

de oameni depinde sa scchimbe locul, mentalitatea, societatea.

 

am vazut cu admiratie atitea fete cu initiative pe forum, printer care si tu , stiu ca trebuie dedicatie, organizare,timp si credinta dar se pot face schimbari mari si in Romania.

 

sunt biserici protestante si in Romania, mai ales bucuresti, cred ca poti sa o contactezi pe Greieras care se ocupa de asa ceva si sunt sigura ca poti face o mica mare diferenta in viata altora.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...