Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Recommended Posts

 

Michellino mi se pare imensa tabara asta. Imensa ...atatia copii ??? De unde atatia copii si voluntari ??? Vine toata lumea din county sau cum. 

Mi se pare si foarte greu sa o organizezi. De la cat la cat tinea tabara ??? 

 

vine lumea din jur din orasele vecine...nu conteaza...toata lumea are usa deschisa. voluntari la fel , dar cred ca toti sutn crestini.

 

organizarea aa inceput in urma cu 6 luni.

 

tabara tinea de la 9-12, dar voluntarii veneau de la 6-7 sa prepare totul incat cind lumea venea la ora 9 imediat incepea activitatea, toata lumea stia ce are de facut.

drept sa spun sunt impresionata  de asa organizare.

 

copiii di tabara erau imprtiti pe grupe de culori astfel isi gaseau imediat grupul daca se rataceau. dar nu s-a prea intimplat asta.

si faceau rotatii la stations ca dupa ceas. se stia exact la fiecare minut fiecare grupa unde era.

 

cei invitati in tabara aveau tricouri de o culoare, voluntarii erau impartiti pe 3 grupe de culori, staff=ul bisericcii alta culoare...sitai imediat cui sa te adresezi si cu ce problema.

 

multi voluntari si-au luat liber de la service, zile de concediiu ca sa participle si asta e de admirat.

 

ce sa va spun e ceva care pe mine si-a pus amprenta. Dragostea lui Dumnezeu se vedea in inimile si pe fetele  fiecaruia. nu imi amintesc in 4 zile sa fi vazut o fatza incruntata ori pe ccineva nervos.

 

Eu am fost la dept. de ospitalitate, adica sa ajut sa prepar si sa servesc masa la peste 300 de voluntari. 

Sefa mea o tipa de 34 de ani cu 3 copiii mici sub 5 ani, e o tipa fantastica cu idei extraordinare care au fost foarte appreciate de voluntari, organizare , si dedicatie si o pasiune in ce facea.

 

stia exact cat sa cumpere si ce sa cumpere, cum sa aranjeze masa-buffet, decoratiuni pe mese, muzica, flori...totul a fost la superlative.

 noi am fost 6 in echipa si ne-am intles fantastic.

 

abia astept sa vina anul urmator.

 

William cred eu ca a invatat ca si el poate sa reflecte dragostea lui Dumnezeu catre cei din jur.

 

sunt multe de spus dar nu vreau sa va plictisesc.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 860
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

il recunoasteti pe William?

http://cdn.desprecopii.com/forums/public/style_images/master/attachicon.gif11138118_843144325721839_7538998092974685188_n (2).jpg

 

si  o poza cu biserica :

 

http://cdn.desprecopii.com/forums/public/style_images/master/attachicon.gif11101130_818446988191573_5966827842128090433_n.jpg

 

 

E in stanga baiatului cu pantaloni bej, in realitate? Pe monitor, in dreapta aluia. Are o fetita blonda in spate. [il]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...