Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

  • Răspunsuri 860
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Buna noaptea la 10:42 PM. Ne intoarcem de la party ...mai, bine a mai fost.Desi a plouat non-stop.

 

Da, da ...am auzit si eu povesti ca in India, trag aia de tine pe strada, adica asa foarte invaziv, chiar ca nu te simti in siguranță. Nu stiu cum poți ignora elemente primare de confort: mirosuri, zgomot, aglomeratie, siguranța,  servicii de baza ...ca sa poți sa iti placa ceva. Sunt prea multe nevoi primare care trebuie inhibate si mai ales in concediu, cand cauți o stare mai presus de nevoile primare. Mie imi e greu sa trec si peste faptul ca stiu ca ms pacalesc ...imi aduc aminte ca am fost in bazar in Turcia si nu mi-a placut tziganeala aia pe produse. Eu nu mai gasesc satisfactie in servicii pe care le primesc si stiu ca sunt păcălita.

Mai bine stau pe net si ma uit la poze si la istoria unui loc.

 

Mvaiii si mi-e frica de imbolnaviri de orice fel ...fie de la mancarurile alea viu colorate, fie de la spices cu care nu sunt obișnuita, fie de la virusi/ bacterii din mizerie, fie de la mușcături de animale, de care oricum ma feresc in general ... Asta imi mai trebuie, sa imi petrec concediul in spital.

 

Ah, Ella, pai Romania este o destinatie "exotica", eu nu as recomanda-o nimanui ca destinație turistica.

Oricarui loc i se poate scrie o poveste si poze frumoase poti sa faci si unei scame de pe covor , pot sa stau linistita si fara sa ma expun la riscuri.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Scriu pe scurt ca trebuie sa fug la spital: Strumphi, noi ne-am hotarat la inceputul lui mai unde vrem sa plecam la sfarsitul lui mai :))))) am cautat apartamente de inchiriat si evident ca nu am mai gasit nimic. Ba, gasisem, dar era in Deiva marina, o localitate mai la nord fata de cnque terre Si in ultima secunda am gasit apartamentul asta, dar chiar e super, il recomand! e in centrul orasului, ajungi la plaja in 5 minute si e foarte fain facut.

350 de euro mi s-a parut ieftin pt 5 nopti, parcarea mi s-a parut scumpa 50 de euro pt 6 zile dar ne-am bucurat cand am vazut cum era in rest cu inghesuirea masinilor peste tot. :)))))

De acolo am mers in Sardinia, asta urmeaza maine ))))) si scriu aici asa mult pt ca dupa cum am mai spus, atat am cautat pe net inainte sa plecm informatii de la turisti si nu am gasit mai nimic.....

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata racoroasa! 

 

Aseara nu am intrat pe ghetar dar am fost Pe aceeasi lungime de unda cu voi= am visat ca mergeam in Hawaii, numai ca ajungeam in hotel si ne dadeam seama ca nu avem viza  [:-)))]  [:-)))]  [:-)))]

 

Noi ne-am organizat singuri toate concediile, mie jumatate din placere mi se pare cautarea, aflarea de ponturi. Deocamdata am fost prin Europa- si nici prin aia prea mult ca daca ne-a placut undeva ne-am intors tot acolo (greseala de turist incepator). Cred ca recordul este Roma, unde am fost de vreo 7 ori  [batcap] .

 

balaurul a mai fost in Thailanda, India si SUA, tari care ma tenteaza si pe mine, mai ales ca el deja are experienta vizitarii lor. Deocamdata insa (cam pana la anu' in primavara) ne multumim cu excursii mai pe langa casa, din motiv de bebe. Asa ca citesc cu placere bloguri de calatorie (Mihaela, pe al tau l-am bookmarked [:)] ) si visez cu ochii deschisi.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata pinguini

 

Prietenul cumnatei are o casa in Kenia; au fost acolo in aprilie si i-a placut ft mult...vom merge si noi cu ei candva...

 

Daca respecti anumite reguli, nu are ce sa ti se intample...in Bogota l-am intrebat pe taximetristul care ne-a luat de la aeroport cat de periculos este..raspunsul: ca orice oras din lumea asta...in Columbia am fost pe cont propriu si a fost perfect...

 

Noi pt Vietnam am ales traseul si restul face agentia...mergem si cu masina..si cu vaporul..si cu barca...si cu avionul...mi se pare comod sa organizeze ei totul...vom merge in Hanoi, Saigon, Halong Bay si alte cateva orase...si nu vom fi mereu pe drum, avem timp sa mergem si singuri pe ici pe colo...

Pt Islanda am organizat eu tot; aici a fost simplu.

 

O zi buna !

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...