Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

ooo, bravo!! unde?

 

In Eforie Nord, Rox.

De-a lungul digului de la portul ala unde stau yachturile.

Am strans o gramada...luna iunie este perioada in care vin sa se cotzaie...gasesti cate doi, la oferta [:)]

Eu n-am decat un vizor...si multa pasiune, dar erau cativa profi, cu costume, tuburi, etc.

Captura a fost grozava...cam 20 kg cu cochilii (dar au ramas cam 3 kg si ceva curatati).

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 860
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Deci ai stat la cort?

 

:))) nu, am stat la bungalow, adica o cabana stil townhouse, fara etaj evident. Am avut camera, baie cu dus, toaleta, chiuveta etc, o terasa mare unde era si buactaria de vara si unde puteai manca, era o masa de 4-6 persoane acolo, plus loc de parcare. Verisorii nostri au stat in wohnmobil, iar prietenii lor erau cu cortul, ca asa voiau copiii.

a fost cam de 100 de ori mai bine decat la hotel :)))))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

sa radem si astazi :

 

"Bulă devine pasionat de vânătoare și își cumpără un câine. Merge fericit la vânătoare și când se întoarce era foarte abătut și vorbea cu câinele. Vecinul fiind lăutar îl vede și îl întreabă:

– Ce s-a întâmplat Bulă, de ce te cerți cu câinele?
– Păi astăzi am fost pentru prima dată cu el la vânătoare și am descoperit că se sperie când aude zgomotul împușcăturilor.
Lăutarul îl calmează:
– Te ajut eu, stai liniștit. Sâmbătă îmi dai câinele că merg la o nuntă și îl țin lângă tobe. Te asigur eu că nu se mai sperie de împușcături niciodată.
Bulă acceptă și după ce îi aduce lăutarul câinele înapoi, merge la vânătoare. Vede un porc mistret, ochește și trage. Câinele se ridică în două labe și începe:
”- Ia auzi una, ia auzi două…”

Doi prieteni, un roman si un tigan, isi fac case una langa alta. Cumpara aceiasi metri de teren, angajeaza acelasi arhitect, construiesc casele identice, folosesc aceleasi materiale, costurile sunt egale. Termina ei casele si stau in curte la o bere. Romanul se uita admirativ la casa lui si spune:
-Daca as vrea s-o vand, iau pe ea 100 de mii de euro.
Tiganul se uita si el la casa lui, apoi la casa prietenului si spune:
-Eu, daca as vinde-o, as lua pe ea 150 de mii de euro.
Romanul intrigat intreaba:
-Cum adica 150 de mii de euro ? Am cheltuit aceiasi bani, si casele sunt la fel.
-Da, dar eu nu am vecin tigan ! "

 

"Un ţigan în Egipt. Vede o cămilă, încă una... şi încă una... Şi zice:

- Să moară mama, ce-şi bat ăştia caii p-aici !

 

 

La poarta Raiului, un american, un evreu şi un român. Iese, într-un final, obosit şi transpirat, Sf. Petru:
- Măi băieţi, e aglomeraţie mare azi aici, locuri nu prea sunt... N-aţi vrea voi să vă întoarceţi ?
Uite, plătiţi o taxă de 100 de dolari şi vă trimit înapoi.
Americanul scoate repede banii şi în minutul următor se trezeşte în ambulanţă, resuscitat. Povesteşte ce s-a întâmplat şi doctorii îl întreabă:
- Bine, dar evreul şi românul unde sunt ?
- Păi nu ştiu ! eu i-am lăsat acolo; evreul se tocmea să mai scadă din taxă şi românul urla să i-o plătească guvernul...

 

 

Bulă, plictisit de oaspeţii care l-au reţinut până târziu:
- Tocmai am fost sunat de pompieri. Mi-au spus că la cineva dintre voi arde casa, dar n-am înţeles exact la cine !"

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

:))) nu, am stat la bungalow, adica o cabana stil townhouse, fara etaj evident. Am avut camera, baie cu dus, toaleta, chiuveta etc, o terasa mare unde era si buactaria de vara si unde puteai manca, era o masa de 4-6 persoane acolo, plus loc de parcare. Verisorii nostri au stat in wohnmobil, iar prietenii lor erau cu cortul, ca asa voiau copiii.

a fost cam de 100 de ori mai bine decat la hotel :)))))

cum poti sa compari un bungalou cu un town house? Una are numai parter cealalta are cel putin 3 etaje!!!

 

Si vara-meu inchireaza ceva similiar in Jesolo in fiecare an. Mie imi place la hotel, macar in concediu sa nu trebuiasca sa gatesc sau sa fac curatenie. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...